Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mennyországban előfordul,...

A mennyországban előfordul, hogy kapunk egy átmeneti testett, hogy semmiben ne szenvedjünk hiányt?

Figyelt kérdés

ápr. 1. 05:53
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
6 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Materiális testet sztem nem, de vmi felsőbbrendűt igen, mint fénylő energia vagy mi. Mikor az ember kilép a testéből akkor kb. egy búzaszemnyi a nagysága és egy energia kis golyónak mondható, nincs olyankor se keze se lába testese, csak szelleme, tudata, de az óriási, isteni mértékű.
ápr. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Nem.

A feltámadás eredeti szándék szerint a Földre vonatkozik.

Ezen Isten nem változtat, bármennyire is köteleznék rá az emebrek Istent.


Azt nem értem, hogy miért kell Isten szándékát semmibe venni.

Jézus halála a földi élettel kapcsolatos eredeti szándékát hivatott megváltani.

ápr. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, de nem úgy, ahogy képzeled.
ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
23%
Szerintem nem, fénnyé leszünk ott meg szerintem úgyis mindegy.
ápr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Jézus példája alapján megdicsőült testben fogunk feltámadni, ami hasonló lesz, mint a mostani, de mégis más. Lásd, Jézus meg tudta mutatni sebei helyét, evett és ivott, amik nem potyogtak ki belőle, tehát nem szellemteste volt. Viszont bezárt ajtón is be tudott menni, szóval a fizikai korlátokon felülemelkedett.
ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%

NEM!


Miért nehéz elfogadni azt az egyszerű tényt amit a Biblia ír?

ápr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Nem hinném, mert akkor ki is verhetnéd a lompost azt meg az atya nem nézné jó szemmel.
ápr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Jégszív ***** válasza:

Hűűű...!

Nekem az erről való elképzelésem már a Sci-Fi (vagy az őrület) határát súrolja:


- Fel kell tételeznünk, hogy a szellemvilág (Isten, angyalok, szellemek, lelkek) NEM ANYAGI TERMÉSZETŰEK! [Eddig, ugye stimmel?]

- El kell fogadni, hogy az anyag, a tér, az idő szoros egységet képező, egymástól ELVÁLSZTHATATLAN tényezők! (Majdnem, mint a "Szentháromság, vagy még inkább...")

- Ha pedig így van (már pedig így!), akkor az élet utáni létet térhez időhöz hozzákötni NINCS ÉRTELME.

- Innen kétféle a következtetés: Vagy emiatt NEM IS LÉTEZHET, vagy valami MÁS létforma.

- Az agyi halál állapotában egy pillanatra megugrik a dopamin és az endorfin hormonok özöne, amelyek rendkívüli euforikus hatást váltanak ki.

- Nem kizárt, hogy itt a pillanat tört részében a haldokló átéli az "örökkévalóság" vízióját!

- Térjünk vissza, mit mond erről a Biblia:

"Így érvényes az Írás szava: Szem nem látta, fül nem hallotta, emberi szív föl nem fogta, amit Isten azoknak készített, akik őt szeretik."

/I. Kor. 2. 9./


Ha csak ezt vesszük alapul, talán még hihető is az egész...

ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A halál beállta után a még működő idegek mellett az agyad kipótolja a hiányzó emlékekkel, amit csak tud.
ápr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!