Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki tudatosan utasítja el...

Aki tudatosan utasítja el Jézus megváltását annál előfordul, hogy Jézus is elutasítja netán a pokolra kerül?

Figyelt kérdés

2023. aug. 6. 08:31
1 2 3
 1/21 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
86%
2023. aug. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Ha haláláig így tesz, akkor igen, elkárhozik. Elkárhozni gyakorlatilag nem is jelent mást, mint a megváltás tudatos elutasítása.
2023. aug. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%

Ha így működik a világ, akkor ez a Teremtés legszomorúbb jellegzetessége.

Az emberiség 80%-a nem keresztény kultúrában él, a maradék 20% jó része pedig csak papíron keresztény, vagyis lehetnek akármilyen jó és erényes személyek, a pokol várja őket. És a Krisztus előtt élt embermilliók eszerint értelemszerűen alanyi jogon jutottak kárhozatra. Biztos ez?

2023. aug. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%

Mi az hogy tudatosan elutasítani valamit?


Tehát tudom hogy létezik és úgy utasítom el?

Mert olyan ember nincs.

2023. aug. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 IstenGyermeke1 ***** válasza:
50%

"Azokat, akik megvallanak engem az emberek előtt, én is megvallom majd mennyei Atyám előtt. De aki megtagad az emberek előtt, azt én is megtagadom mennyei Atyám előtt." (Mt 10,32-33)

Verbum Domini.

Ha elutasítod Jézust a halálod pillanatában, sajnos az örök kárhozatra kerülsz, ami nem más, mint az Istentől, és ezáltal minden szeretettől megfosztott lét, és nincs ott semmi, amivel megpróbálhatnád kitölteni ezt az űrt. Elutasítod Isten végtelen szeretetét = pokol, még a földön is, csak itt megpróbálod kitölteni valamivel, de ott majd nem tudsz nem tudomást venni róla, hiszen mindent színről színre látsz, csak Istent nem.

2023. aug. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%

#4

Miért ne lenne?

2023. aug. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

"Tehát tudom hogy létezik és úgy utasítom el?"

A keresztény teológia szerint a halál pillanatában találkozunk Krisztussal. Ott már nincs találgatás, színről színre látjuk őt úgy, ahogy van, és látjuk magunkat is úgy, ahogy vagyunk, hibáinkkal és azok következményeivel együtt. Ha akkor elutasítja valaki tudatosan, akkor kárhozik el.

Néhány irányzat szerint az ember akkor a nagybetűs Szeretettel találkozik (mivel Isten a szeretet), és valahogy természetünkből fakad, hogy nem tudjuk elutasítani. De azért a fősodratú teológia szerint el lehet utasítani, hiszen a szabad akaratunkat vonná kétségbe, ha nem lenne reális választási lehetőség a kárhozat is.

2023. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Lucifer-666 ***** válasza:
19%
Ha valaki csúnyán gúnyt űz a szentlélekből, vele bármit megtehetsz, mert már úgyis a pokolba kerül...
2023. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 IstenGyermeke1 ***** válasza:
Kiegészítés: KEK 1033-1037
2023. aug. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Pontosítanád a kérdést?

Mit jelent tudatosan elutasítani?

Mert ez jelenthet több dolgot is.

2023. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!