Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Lilith szimpatikusabb,...

Ha Lilith szimpatikusabb, mint Éva, akkor már sátánista vagyok?

Figyelt kérdés

Az eredeti történet szerint Lilith volt az első nő, aki Ádám párja volt. Lilith egyenlő volt Ádámmal, de Ádámnak maga alá akarta rendelni Lilithet, aki ezt nem hagyta és elhagyta Ádámot. Isten megbüntette Lilithet és megteremtette Évát, aki engedelmeskedett Ádámnak. Szerintem ez borzalmas.


Lilith persze bosszút állt és kígyó képében megrontotta Évát. Lilith halhatatlan maradt, mert nem evett az almából. Később a pokolba száműzték.


Lilith nekem nagyon szimpatikus. Szeretném Lilith-et imádni, hozzá imádkozni, a segítségét és a védelmét kérni.


Meg vagyok róla győződve, hogy Lilith állt az igazság oldalán és Éva a rosszul sikerült nő. Lilith erős, Éva gyenge.



ápr. 1. 06:08
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolog biztos: már az ókorban is volt igény a szappanoperákra.
ápr. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
33%

1

😁


Éva előtt nem volt semmilyen nője Ádámnak.

Isten mindent leíratott, és nem titkolná el, ha ez így lett volna.

ápr. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom milyen ,,eredeti történetet" hallottál, de biztos nem a Bibliából. Éva volt az első nője. és az egyetlen akit Isten rendelt neki.
ápr. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#3 de Isten osszeeskudott az ember ellen mert rosszat akar neki azert teremtette hogy legyen kit kinoznia

es erre jott ra lilit akit isten meg probalt eltitkolni a jovo emberisege elol

de nem teljesen sikerult

ápr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
0%

4

Bocsi de ezt nem tudtam szó nélkül hagyni.

Ez nem igaz.

ápr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a történet úgy folytatódik, hogy mivel Lilith nem engedett a férfiaknak, ezért sosem lehetett saját gyereke. Így hát más gyerekeit rabolta el és tette őket saját szolgálójává, ördögi lényekké. Ezen felül hatalma van a férfiak irányítására. Érsd úgy, hogy mind a bábjai, mert elragadó szépsége van. A férfiak pedig gondolkodás nélkül bármelyik kútba beleugranak a parancsára. A nőkre nincs hatással. de ha valamelyik asszony őt imádja, akkor a gyermekét Lilithnek ajánlja fel, így a gyermek ördögi lénnyé változik.

Egyes mendemondák szerint elrabolja és felfalja a gyerekeket a faszikat pedig megöli, mert Ádám meg akarta erőszakolni, amiért nem hagyta magát.

Lényegében egy elég megzabolázhatatlan ám álomszép halhatatlan nőről beszélünk. Nem túl szerencsés őt imádni. Az őrületbe kerget mindenkit, mert Ádám leszármazottjai vagyunk.

ápr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
82%

"Az eredeti történet szerint Lilith volt az első nő, aki Ádám párja volt. Lilith egyenlő volt Ádámmal, de Ádámnak maga alá akarta rendelni Lilithet, aki ezt nem hagyta és elhagyta Ádámot. Isten megbüntette Lilithet és megteremtette Évát, aki engedelmeskedett Ádámnak. Szerintem ez borzalmas."



Na ennek már nagyon feminista szaga van. xD


Biztos a feministák akarták hozzákölteni az eredetihez.

ápr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%
#7 ferfi uralom elott nouralom volt elotte meg egyenloseg
ápr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
59%

itt is leírom, hátha:


Én is Nőuralmat akarok!



/Krisztián (36) független vidéki férfi/



XD

ápr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
77%

Azt nem értem, hogy ezek a sztorik honnan jönnek, miközben a Bibliában ilyenről szó sincs! Ha ki akarnak találni valamit, akkor miért egy meglévő valláshoz költenek hozzá?

És 4-es: ,,Isten osszeeskudott az ember ellen mert rosszat akar neki azert teremtette hogy legyen kit kinoznia" Egyrészt; kivel esküdött össze, önmagával? Másrészt, nagyon sajnálom, hogy így gondolod, eléggé elferdült, és utált istenképre utal.

És miért hívod ,,Isten"-nek, ha szerinted nem mindenható, akinek egy nemlétező lényt nem sikerül ,,eltitkolnia"?

ápr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!