Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak, ha Isten nem...

Mit csináljak, ha Isten nem akarja egy vágyam teljesíteni?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, magam részéről mindent megtettem, tehát egyrészt


1. Elég sokat imádkoztam.

2. A vágyaim őszinték.

3. A családomon szeretnék segíteni.

4. Logikus és következetes voltam a tetteimben(tehát nem várom a sült galambot).


Valahogy mégis úgy alakul, hogy nem akar sikerülni, pedig már több helyről is segítséget kértem.

Mégis mindig addig megy a csiki-csuki, hogy a vége a kudarc.

Mindezt úgy, hogy amikor elkezdtem, akkor minden adott volt, teljesen úgy tűnt, hogy ezt az utat nekem szánja.

Most, amikor minden rendben lenne, akkor mégse.

Haragudni nem haragszok rá, csak nem értem miért történik ez velem és nem tudom, hogy mit kellene tennem.


ápr. 5. 16:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ez már valláskárosodás!
ápr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

A következőket teheted:

* Feladod; bár van, hogy ez nem opció.

* Tudomásul veszed, hogy most egyelőre még nem kapod meg, és bizakodsz abban, hogy majd később igen.

* Kitűzöl magadnak kisebb célokat.

* Minden napot önmagában szemlélsz, és igyekszed kitölteni a holtidőt.

* Csak azért is próbálkozol, nekifutsz újra és újra.

ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Potyondi Gergely ***** válasza:

Isten tudja a legjobban, hogy mi a legjobb nekünk.


Ha Isten nem teljesíti egy kérésünket, az lehet hogy azért van, hogy megakadályozzon egy nagyobb rosszat.

Pl.: valaki imádkozik, hogy megnyerje a lottót, de ha megnyeri, akkor lehet hogy azt hazudja magának, hogy csak a véletlen műve volt, és jobban elhagyja Istent.


Egy másik példa:

Ha valaki imádkozik hogy egy szerette ne haljon meg, de a szerette mégis meghal, akkor lehet, hogy az illető a mennybe jutott és a mennyben sokkal boldogabb, mint a halálos ágyon.


Továbbá ne feledjük, hogy a bűn zsoldja a halál.

Amíg Jézus nem tér vissza, addig egy ember sem fog 200 évig élni, csak azért mert folyamatosan imádkoznak érte.

Képzeljük el hogy a történelem egyik leggonoszabb királyáért mindennap imádkozik valaki, és emiatt ez a király még ma is élne és elnyomná az országát.


Az a fontos, hogy az Isten akarata legyen meg, nem pedig a miénk.


Máté6,10

Jöjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is.


Lukács22,42

Mondván: Atyám, ha akarod, távoztasd el tőlem e pohárt, mindazáltal ne az én akaratom, hanem a tiéd legyen!

ápr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen istenben hisztek ti.......

Isten sosem ígért olyasmit, hogy tejbe vajba fog füröszteni minket.

Jézus pont az ellenkezőjét ígérte, hogy nehéz lesz és szenvedni fognak akik követik.


Nem véletlenül a mikulással tévesztitek ti össze? xD


Isten csak annyit ígért, hogy szeretni fog minket, ennek eleget is tesz. Ennyi.

ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azt akarja, hogy előtte még szerezz tapasztalatot valami más munkában, mielőtt még visszahúzna a valódi hivatásodhoz. Tegyél kitérőt!
ápr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ne gondold, hogy Nála jobban tudod mire van szükséged.
ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

Ld. 14-es választ. Ez ugyanaz a kérdéstípus, mint hogy miért van rossz a világon, miért hagyja... stb.


Nem ennek a világnak kell a szemed előtt lennie, hanem a túlvilágnak. Majd ott leszel érdemeid szerint igazságosan elbírálva.

ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Vannak róla a Bibliában sorok, hogy ami az én problémám, az az övé is.

Másrészt a túlvilág még messze van és hasznosan akarom tölteni. Leírtam, hogy a családomon szeretnék segíteni, tehát szolgálni.

ápr. 5. 21:37
 19/23 anonim ***** válasza:

"Vannak róla a Bibliában sorok, hogy ami az én problémám, az az övé is."



Csak ez nem azt jelenti, hogy ő oldja meg helyetted is. Az, hogy a te problémád az ő problémája is, az annyit jelent, hogy szívén viseli a sorsod.



"Másrészt a túlvilág még messze van és hasznosan akarom tölteni. Leírtam, hogy a családomon szeretnék segíteni, tehát szolgálni."


Esetleg ha kicsit többet mondanál a problémás természetéről, lehet többet tudnánk mi is mondani.

ápr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

ma 21:37


Nincs messze a túlvilág. Kb. 75 éves korodban meghalsz, a túlvilág meg örök.

ápr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!