Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az Isten imádata előbbre...

Ha az Isten imádata előbbre való az emberek szereteténél, akkor, hogyan lehet teljesíteni a szeretet parancsát?

Figyelt kérdés
megrögzött vallásosok "szlogenje"szokott ez lenni,nem egynél tapasztaltam,hogy semmibe veszik a körülöttük élő embereket,gyakran bunkók is,mert a Biblia ismerete meg a mindennapi imádkozás fontosabb,minthogy őszintén szeressék a másik embert.úgy érzem ez paradoxon,de ha tévedek javítsatok ki.
2010. nov. 27. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
nem tévedsz, szándékosan provokálsz
2010. nov. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagyok vallásos, de voltam egy misén és szimpatikus dolgot hangsúlyozott a plébános, hogy a szeretet az előbbrevaló és nem az, hogy ki jár templomba és hogy ki imádkozik rendszeresen. Szerintem ezt nem hangsúlyozzák eléggé, mert a hittanban is - feltételezem - hogy van tananyag (vagy ilyesmi), és amellett már az igazán fontos dolgokra nem marad idő, ami szomorú. Másrész mindent félre lehet magyarázni, vagy úgy magyarázni, ahogy az nekünk tetszik.
2010. nov. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy lehetnek olyan emberek, akikről te beszélsz, bár én még nem igen találkoztam konkrétan ilyen esettel, pedig keresztény értékrendet követő lévén én magam azért elég sok "megrögzött vallásost" ismerek...

Szerintem akinek a szívében Isten megkapta a neki kijáró helyet, akkor nem tud "nem szeretni"... A két "szeretet" nem választható el egymástól. Szerintem aki az általad leírt módon viselkedik, az nemes egyszerűséggel szólva nem keresztény, mert nem követi Krisztus tanítását. Nem attól lesz valaki keresztény, hogy annak vallja magát, hanem attól, hogy ez a cselekedetein látszik, a viselkedéséből lehet látni, hogy keresztényként él. Akiket te említesz, lehet, hogy vallásosak, lehet, hogy megrögzött fanatisták, de sajnos nem Krisztus tanítása szerint cselekednek, ergo a cselekedeteiken nem látszik, hogy keresztények lennének. Isten szeretetén keresztül tudjuk gyakorolni a Jézus által a nagyparancsolatban is "elrendelt" felhívást: "Szeresd felebarátodat, mint magadat." De ennek természetesen az az előzménye, hogy "Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és teljes erődből!" Aki Istent szereti, szinte "magától értetődően" szereti felebarátait is, kvázi minden embert, ez alól nincs kivétel. Ez a szeretet természetesen nem minden esetben egyezik az egymás nyakába ugrós szeretettel. :) Lényeg, hogy akikről te beszélsz, azok valószínűleg nem ismerik, vagy ha ismerik is, nem veszik figyelembe a nagyparancsolatot.

2010. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Első,szeretnélek megkérni,hogy ez esetben minél előbb töröltesd a kérdésemet.

2010. nov. 27. 21:44
 5/13 anonim ***** válasza:
nem tom, én ismerek egy csajt, aki irtó aranyos, pedig szörnyen vallásos. olyan kis egyszerű lélek.
2010. nov. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
én sem álltalánosítok,csak néhányuknál ezt tapasztaltam.
2010. nov. 28. 07:39
 7/13 Salx Narval ***** válasza:
Hát valahogy úgy,hogy más módon szereted az Istent és az embert, ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy valamelyiket kevésbé szereted .Nyilván a szüleinket, feleségünket, testvérünket,gyermekünket, is teljes szívünkből szeretjük, mégis más-más módon.Nagy tud lenni az emberi szív, sok minden elfér benne, nem muszáj rangsort állítani.Persze azét létezik, a kötődés különbsége, de ez, nem a szeretet hiánya okozza. Én álszentnek tartom azt az embert, aki Istent előrébb valónak mondja a gyermekénél, szeretet dolgában.Férfiasan bevallom, ha le kellene mondanom valamelyikről, az nem a kislányom lenne.De ezt nyilván az Úr is tudja, vagy elnézi nekem, vagy nem.
2010. nov. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Az Istent nem lehet imádni úgy, hogy az embereket nem szereted. Aki semmibe veszi a körülötte élő embereket, akinek fontosabb a szertartása, mint a másokért élés annak Isten nem fogadja el az imádatát.


Jézus több példázatában is megerősíti amit elmondtam. Ajánlom figyelmedbe, a juhok és kecskék példázatát Máté evangéliuma 25. fejezetéből. Ez pontosan arról szól, hogy Isten csak azokat fogadja el, akik másokért éltek, és nem azokat akik csak látszatkeresztények voltak.


Üdv. Péter

2010. nov. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a további válaszokat.

Péter,hasonlóan gondolom én is.

2010. nov. 28. 13:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Szeresd úgy az embereket mint önmagadat és Istent mindennél jobban. A szertartás csak az egyháznál van.
2010. nov. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!