Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus testben támodott fel,...

Jézus testben támodott fel, (miért nem ismerték fel ez egyik másik test?) és miért nem maradt itt leélni egy emberi életet, ha már volt élő teste? Itt voltak a barátai, tanítványai, szerettei..

Figyelt kérdés

ápr. 9. 10:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem az itteni életre támadt fel mint Lázár. Jézus megdicsőült testben támadt fel, ami olyan fogalmakkal mérve más, amit nem lehet megfogalmazni. És mindig velünk van, benne van a bibliában, plusz elküldte a Szentlelket.


Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá mind a népeket! Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére,

és tanítsátok meg őket mindannak a megtartására, amit parancsoltam nektek. S én veletek vagyok mindennap, a világ végéig.”

Mt 28,19-20

ápr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
6%

Tévedés kedves Kérdező, nem testben támadt fel.

Kérlek olvasd el még egyszer:

(1Péter 3:18) . . .Testben ölték meg, de szellemben kelt életre.


Test nem örökölheti az égi királyságot.

Az tény, hogy Jézus néha megjelent emberi testben, mert szükséges volt hogy lássák, és tudjanak még beszélni vele, mielőtt haza megy.

Egy két dolgot még meg kellett beszélnie velük.


Hogy nem ismerték fel az azért van, mert nem abban a testben támadt fel, amit feláldozott.

Az egy dolog, hogy voltak fizikai testvérei, barátai. Azonban neki Isten más feladatot adott, ami otthon várta, abban a környezetében, ahol élt.


Sokan nem tudatosítják azt, hogy Isten céllal hozta létre az embert.

Vagy is az életüket feladattal látja el. Ezt el kell végezni, ellenben Isten nem tudja felhasználni azért, amiért létrehozta.

ez nem jelenti, hogy akkor nem lehet szabad akarata, elhatározása, vagy gondolata.

De elsősorban az életadónk elhatározása alapján kell élni az életünket.

Ez nem jár olyan korlátozással, ami által a jó dolgoktól megvagyunk fosztva.

ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
23%

Bocsánat, rosszul írtam /Hogy nem ismerték fel az azért van, mert nem abban a testben támadt fel, amit feláldozott/


Nem azt a testet vette fel, amit feláldozott.

ápr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

3


Mi történt azzal a 2db testtel amit használt?

Miert nem maradt édesanyjával a második testében, szüksége lett volna rá, ahogy tanítványainak is!

ápr. 9. 11:43
 5/20 anonim ***** válasza:
33%

Ezeket a testeket megsemmisítette.


Azért, mert nem azért jött, hogy a földön családot alapítson, vagy hogy a földön maradva szolgáljon. Isten szövetséget kötött vele, hogy királyi hatalmat ad neki, az ezeréves millennium alatt. Az Istennel kötött szövetséget, vagy a tett ígéretet, nem helyes megszegni, nem csak egymásnak,de Istennek meg főleg, hálátlan dolog.

Az Ő élete nem földi céllal jött létre. Ezt akkor megértette és vállalta.


Talán ennek megértésére segítségedre lehetnek Jézus szavai:

(János 4:34) . . .„Az én eledelem az, hogy cselekedjem az akaratát annak, aki küldött engem, és hogy elvégezzem a munkáját.

Jézus olyan fontosnak tartotta a rá bízott feladatot, mint az étel ami szükséges a testünk és az életünk fenntartásához.

Az Istennel ápolt kapcsolat, nem csak érzelmeken kell hogy alapuljon, hanem elsősorban, Isten céljával kell, hogy összhangban legyen.

Jézus a jövetelének célját, soha nem hagyta figyelmen kívül.


Ugyanakkor Jézus elmondta, hogy a testvérek közössége az szorosabb szálakon kell hogy alapuljon mint a vér szerinti család.

Ez nem jelenti, hogy akkor a családot el kell hanyagolni.

Fontossági sorrend alapján az első Isten és a szándéka, a többiről Isten segít gondoskodni.

Máriát, János tanítványára bízta, és a gyülekezet tagja egymást segítették anyagilag, szellemileg és érzelmileg.

ennek napjainkban is így kell lennie a keresztény életben.

(Máté 12:48–50) . . .„Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?” 49 És kinyújtva a kezét a tanítványai felé, ezt mondta: „Nézd, ők az én anyám és az én testvéreim! 50 Mert aki cselekszi égi Atyám akaratát, az az én testvérem és anyám.”

ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

5


"Az Istennel ápolt kapcsolat, nem csak érzelmeken kell hogy alapuljon, hanem elsősorban, Isten céljával kell, hogy összhangban legyen."


Ezek szerint Jézus nem Isten.

Minek tartod a keresztényeket, bálványimádónak?

ápr. 9. 13:01
 7/20 A kérdező kommentje:

5


"Ezeket a testeket megsemmisítette."


Ezt hol írja a Biblia?

ápr. 9. 13:02
 8/20 anonim ***** válasza:
9%
Be kellett mutatnia váltság áldozata értékét! Helyet kellett készítenie a hűséges tanítványainak. Őt kinevezte Atyja magasabb égi állásba, ebben a Királyságban Mária, az anyja is uralkodóként lesz a többi 144 ezer hűséges követőjével, akik még kevesen itt élnek a földön. A sok testvére pedig itt a földön gondoskodott Máriáról, mert voltak húgai és öccsei.
ápr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

7

Kedves Kérdező,

Erről nem ír konkrétan a Biblia. Ez nyilvánvaló, hiszen emberi testet bármikor tudnak készíteni, még a Démonok is megtették, amikor Özönvízkor lejöttek ide. Aztán amikor vissza mentek az égbe levetették, és az enyészeté lett, megsemmisült.

ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

6


Kedves Kérdező.

Jézus isteni származású, mint ahogy a többi angyal, és mi emberek is azok vagyunk. Az életét Jézus is az Atyjának köszönheti. Ő volt a legelső alkotása az Örökkévalónak, ezért is nevezi elsőszülöttnek.

Ezért Jézus nem egyenlő, vagy azonos hatalmú Isten az Atyjával, Teremtőjével.

ápr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!