Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus testben támodott fel,...

Jézus testben támodott fel, (miért nem ismerték fel ez egyik másik test?) és miért nem maradt itt leélni egy emberi életet, ha már volt élő teste? Itt voltak a barátai, tanítványai, szerettei..

Figyelt kérdés

ápr. 9. 10:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

9


Akkor csak feltételezed?

ápr. 9. 17:00
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

11


Nem feltételezem, határozottan biztos vagyok benne, még akkor is ha erről nem ír.

ápr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%

Természetesen Jézus testben támadt fel, megvoltak a sebek helyei, együtt evett az apostolokkal, Ő maga mondta, hogy nem szellem:

"Nézzétek meg a kezemet és lábamat, hogy valóban én vagyok! Tapintsatok meg, és lássátok, mert a szellemnek nincs húsa és csontja, de amint látjátok, nekem van."


Tehát Jézus maga mondja, hogy nem szellem, Jézusnak kell hinni kérdező, nem másoknak, akik összehordanak mindenféle téves emberi hagyományt.

ápr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

12


Hogyan lehetsz biztos benne? Kizártál minden más lehetőséget?

ápr. 9. 18:44
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Mert nem tette el ajándékba, amikor az egyik testet levette.

Azt a testet pedig nem vehette vissza amit feláldozott.

Egy Fizikai test pedig nem tud egy ajtón keresztül bemenni, már pedig Jézus a zárt ajtó ellenére is megjelent előttük.



Ugyanakkor megismerték volna, de sem az asszonyok, sem a tanítványok nem ismerték fel,

A Biblia szerint a szavaiból és a tetteiből Ismerték fel a tanítványai, és nem az ábrázatából.

Tamás sem kételkedett volna, ha ugyanabban a testben látta volna Jézust.

Jézus pedig olyan testet öltött, amin hasonló sebek voltak.

(János 20:15) 15 Jézus így szólt hozzá: „Asszony, miért sírsz? Kit keresel?” Ő, mivel azt hitte, hogy a kertész az, ezt mondta neki: „Uram, ha te vitted el, mondd meg nekem, hová tetted, és én elviszem.”


Amikor azonban reggeledett, Jézus ott állt a parton, de a tanítványok nem ismerték fel, hogy Jézus az. 5 Jézus ekkor megkérdezte tőlük: „Gyermekeim, nincs mit ennetek?” Így válaszoltak neki: „Nincs.” 6 Ezt mondta nekik: „Vessétek ki a hálót a csónak jobb oldalán, és lesz.” Ekkor kivetették, de behúzni már nem voltak képesek a tömérdek hal miatt. 7 Ekkor az a tanítvány, akit Jézus szeretett, ezt mondta Péternek: „Az Úr az!”

ápr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Ugyanakkor megismerték volna, de sem az asszonyok, sem a tanítványok nem ismerték fel,

A Biblia szerint a szavaiból és a tetteiből Ismerték fel a tanítványai, és nem az ábrázatából."


Ez nagyon csúnya félrevezetés, amit a muszlimoktól is hallottam már. Valószínűleg a sok hamisság egy tőről fakad.

Ellenben a Biblia azt írja, azért nem ismerték fel, mert Jézus akadályozta őket látásukban. Nem azért mert kaméleon módra változtatta a testét, vagy tudja a nyavalya milyen pogány elméleteket találtok még ki.


"Tamás sem kételkedett volna, ha ugyanabban a testben látta volna Jézust."

Tamás azért kételkedett, mert nem látta Jézust, csak a többiek mondták neki, hogy feltámadt. De amint meglátta és megérintette a sebek helyét, megvallotta Krisztust Úrnak és Istennek.

ápr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Rendben, ahogy neked tetszik.
ápr. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem, azt ti szoktátok, hogy hiteteket úgy változtatjátok, ahogy nektek tetszik, én abban hiszek, amit Jézus tanított.
ápr. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Talán ma is köztünk éli életét, csak nem veri nagy dobra. Mert legutóbb, mikor nyilván volt, akkor csúnya volt a vége.
ápr. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Akkor honnan vette ezt az új testet?

Elfoglalta valaki másét? Mi lett azzal az emberrel, akié a a test volt?

ápr. 25. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!