Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elsősorban katolikus vagy...

Elsősorban katolikus vagy ortodox vallàsúakhoz fordulnék,veletek is előfordult hogy nem ad semmit a Szentmise,nem talàljàtok magatokat benne?

Figyelt kérdés

Sablonosnak,laponak tűnik,a prédikàciók inkàbb informatív jellegűek nem segítik a személyes Isten kapcsolatot.Szàmomra most a személyes kapcsolat az ami sokat ad.Tudom ez a legfontosabb is egyben.Valami formàlódik,alakup bennem.

Negatív kommentàrokat az egyhàzakról nem kérek.Köszönöm a megértést


ápr. 14. 08:57
1 2
 1/12 IstenGyermeke1 ***** válasza:
58%
Amikor távol vagyok Istentől, akkor igen
ápr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1-es epp az hogy nem vagyok tavol tole napi,szemelyes kapcsolatban allok vele es az most tobbet ad
ápr. 14. 09:42
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Ki kell jönni babilonból.

Ez lehet negativnak tűnik, de jó szándékból van. Xd

ápr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
80%
Ez most függetlenül attól, hogy valaki vallásos vagy sem. Ha szeretsz olvasni ajánlom ezt a könyvet.: Katona Béla Imádság az év minden napjára. Szerintem mindent megfogsz tudni érteni te is azt hogy mi miért van. De csak akkor, ha szánsz rá időt és figyelmesen olvasod úgy, hogy értsd is.
ápr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szentmisére én mondjuk alapvetően nem a prédikáció miatt megyek. Persze jó, ha tartalmas, de nem borít ki, ha épp nem az. Arra ott vannak a lelkigyakotlatok vagy egy jó teológiai könyv.

Az jobban zavar, hogy a liturgia nem a régi és most nem a zsinat előtti litugriára gondolok! De nálunk káoszos lett minden, amióta elment a régi plébánosunk 20 év után. Kb 1-2 évente új atya jön, akik sokmindent átvariálnak a misén, mert a másik helyen másképpvolt. Ehhez még hozzájárul, hogy a templom felújítása szerintem enyhén szólva botrányos lett. Teljesen idegennek érzeztem magam abban a templomban, ahová évtizedekig jártam, át is mentem máshova.

ápr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5.igen az is zavar hogy a liturgia nem a regi.Kicsit felhigitjak a valtozasokkal
ápr. 14. 11:50
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

Én egyszerűen kereszténynek tartom magam. Bár katolikusba bekereszteltek, de mégsem járok templomba. Hogy ez jó-e vagy sem, nem tudhatom, de ehelyett inkább a Bibliára támaszkodom.

A Biblia alapján ítélem meg a templomokat és az egyházakat is.


Ez a saját elgondolásom a Biblia alapján:


Nézzük csak meg, hány csoda történt a templomban. Szorítkozzunk az Újszövetségre, hiszen egy újszövetségben élünk. Bizony, több csoda történt a templomon kívül, mint a templomban vagy zsinagógákban. Én azt olvasom ki a Bibliából, hogy Jézus, aki megszemélyesítette az Atyát, a templomokban és a zsinagógákban nem igazán tett csodákat. A csodák java része odakint történt. A templomokban, zsinagógákban pedig leginkább a tanítás cselekedete volt jellemző.


Egy kis idézet János 14-ből:

"Ha engem ismernétek, Atyámat is ismernétek, de mostantól fogva ismeritek és látjátok.” Erre Fülöp kérte: „Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, s az elég lesz nekünk.” „Már oly régóta veletek vagyok – felelte Jézus –, és nem ismersz, Fülöp? Aki engem látott, az Atyát is látta. Hogy mondhatod hát: Mutasd meg nekünk az Atyát? Nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok s az Atya bennem? A szavakat, amelyeket hozzátok intézek, nem magamtól mondom, s a tetteket is az Atya viszi végbe, aki bennem van." (János 14:7-10)


Itt Jézus kerek-perec megmondta Fülöpnek, hogy ő teljes mértékben szemlélteti Istent. Megjeleníti Istent magában. Így, az evangéliumok alapján jól látható Jézus 3 éves működésén, hogy Isten hol működik és hol van jelen igazán. Isten lényegéből jutott a templomba is, ez nem kérdés, de ott jobban a tudás része található meg. A papok, a templomban olyan szinten tudják megmutatni Isten jelenlétét legfeljebb, mint Jézus a templomban.


Én azt látom, úgy értelmezem, hogy ma egy kereszténynek ugyanaz a feladata, mint 2000 évvel ezelőtt. Elvinni isten országának örömhírét mindenhova, ahova csak tőle telik. Nálam ez most jelenleg abban merül ki, hogy mint itt is megosztom gyakorikérdéseken azt, amit én látok jó válasznak Istenről, Jézusról. Csak civilként meg van az az előnyöm, hogy nem muszály az egyházat Istenítenem, hanem kimondhatom, hogy egy kis szeletkéje az egyház Istennek.


Jézus azt mondja Lukács 17-ben: „Az Isten országa nem jön el szembetűnő módon. Nem lehet azt mondani: Nézzétek, itt van, vagy amott! Mert az Isten országa közöttetek van.”


Ez azt jelenti, hogy most ebben a pillanatban Isten országa közeted és köztem van. Talán jobban is kivehető számodra ezúttal itt, mint a misén.


Legyen szép napod!

ápr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Jézus sem számolt be a Bibliában folyamatos katarzisról, amikor a templomban vagy zsinagógában volt, szóval szerintem felesleges ilyet várni mindig.

A prédikációk pedig változók, nem minden prédikáció tud mindenkinek szólni és egyik pap így, másik úgy prédikál. Ha nagyon nem jön be, akkor járj másik templomba, bár megjegyzem, hogy a prédikáció maga csak másodlagos dolog.

ápr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Lucifer-666 ***** válasza:
61%
Igen. Legutóbb húsvétkor.
ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk újabban masszív politikai töltetű a mise, tehát igen, teljesen átérzem, amit érzel.
ápr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!