Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetek a páromnak a bérmaszül...

Lehetek a páromnak a bérmaszülője? Lehetséges ez az egész?

Figyelt kérdés

ápr. 8. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

[link]


Amúgy nem kellene

ápr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Prókátor ***** válasza:
43%

Ennek jobb, ha utána kérdezel hivatalosabb helyen. Én még úgy ismertem az egyház jogot, hogy a bérmaszülő első ketegóriás rokonná válik (mint a szülő, nagyszülő, testvér) és így a túl közeli rokoni kapcsolat miatt kizáró ok a házasságban. Vagyis a bérmaszülő nem veheti el a kereszt gyerekét, mert olyan lesz, mintha a lánya volna.

Ehhez képest amikor az én barátnőm volt bérmálkozó, a plébános javaslatára én lettem a bérmaszülője, és később ugyan az a plébános adott össze minket. Rákérdeztem, hogy nem kizáró ok-e a dolog, de szerinte nem az. Azt nem részletezte, hogy idő közben változtatták a dolgot, vagy én tudtam rosszul,vagy miért nem kizáró ok már, de minden esetre nem volt belőle semmi probléma.

ápr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 10 éve "bárki" lehetett. Mármint nyilván bérmált katolikusnak kellett lennie, de lehetett az illető bármilyen nemű és akár a bérmálandónál fiatalabb is.
ápr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha megkeresztelt, megbérmált, vallását gyakorló katolikus vagy, akkor lehetsz. Különben nem és nem is érdemes.
ápr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

Krisztus feltámadt, alleluja!

#2

Tévedsz. A CIC 1091-1104. kánonban szól arról, hogy milyen rokonság esetén nem szabad házasodni, ott csak vérrokonságot + sógorságot ír, megnéztem a bérmaszülő kötelezettségeinél, ott sem írja, hogy rokonnak számítana.


Kedves kérdező!

A bérmaszülőnek az Egyház cenzúra alatt nem álló, megkeresztelt és megbérmált, 16. életévét betöltött hívének kell lennie —aki nem lehet az illető apja/anyja.

“A bérmálandónak, amennyiben lehetséges, legyen bérmaszülője. Ennek feladata azon lenni, hogy a megbérmált Krisztus valódi tanújaként viselkedjék, és híven teljesítse ezzel a szentséggel járó kötelességeit.” (CIC 892. kánon) Ha ő téged választ bérmaszülőnek és te elfogadod (gondolom nem szükséges hozzátennem, hogy ez szinte a hitbéli anyasággal/apasággal egyenlő), akkor lehetsz, ha megfelelsz a fent leírt feltételeknek.

ápr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!