Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Károli Biblia 1908 as Revidreá...

Károli Biblia 1908 as Revidreált változat, az tényleg református? Katolikusként olvashatom,? (engem jobban megfog a szövege mint az új forditásokban)

Figyelt kérdés
Sziasztok, sokkal jobban átjár, az olvasott ige, sokkal jobban átérzem ebben az olvasottakat úgy érzem átjár... Annak ellenére is hogy régies nehezebben olvasható. Én katolikusnak lettem keresztelve, de nem tartom a vallás dolgokat ami ezzel jár(na) , ISTENBEN HISZEK, de templomba nem járok és a misét is csak néha nézem online. (mozgássérültként nem tudok templomba menni). Neten olvastaM MEG ITT A gyk-N IS HOGY SOKAK Szerint a Károli Gáspár (revideált 1908) fordítás kicsit "problémás". Ez tényleg igaz? Ha úgy érzem, ez fog meg ezt érzem át olvashatom ezt, nem maradok ki fontos dolgokból amik más Bibliába ott vannak? (esetleg). Köszönöm.
ápr. 14. 15:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%

Leírnád egzakt módon megfogalmazva, hogy mit jelent az "átérzed" és "átjár" ebben a kontextusban?


Amúgy meg, ha nem tartod vallásod, akkor nem vagy katolikus. De a bevezetőd alapján te semmilyen vallást se tartasz, szóval teljesen mindegy mit olvasol.

ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Azt hiszem az olyat mint én hivőnek nevezik. (nem tart vallási szabályokat, de hiszi Istent) . Az átérezni átjárni meg azt jelenti, hogy együtt élek az olvasottakkal.


" szóval teljesen mindegy mit olvasol." minden Biblia forditásra azt mondják, hogy nem teljesen pontos, úgy tudom .

ápr. 14. 16:50
 3/27 anonim ***** válasza:
61%

"Azt hiszem az olyat mint én hivőnek nevezik."

Rosszul hiszed, azok a hívők, akik meg is tartják a Jézus által tanított dolgokat. Erről maga Jézus is beszél.


"együtt élek az olvasottakkal"

Ez mit jelent? Tudnád pontosan definiálni ezt, vagy a korábban kérdezett dolgokat?

ápr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Válaszoltam a kérdéseidre egyértelmüen. Provokációba meg nem megyek , gondolom arra akarsz célozni, hogy a Károli Biblia olvasása szerinted nem jó. De nem gondolom, hogy ettől nem tartanám Jézus tanitásait csak mert ezt a Biblia verziót szeretem.(amúgy a modernebbekből is úgy tudom van jópár forditás.)
ápr. 14. 17:59
 5/27 anonim ***** válasza:
80%

Semmi ilyenre nem akartam célozni kedves gondolatolvasó kérdező :)

Csak kíváncsi voltam, hogy ezek a lózungok pontosan mit jelentenek nálad. De ha nem tudod megfogalmazni, egyszerűen írd azt, ócska vádaskodás helyett.

ápr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Akkor bocsánatot kérek azt hittem célozgatsz, a válasz még mindig áll, együtt élek a történettel, pozitiv erőt ad stb.
ápr. 14. 18:41
 7/27 anonim ***** válasza:
0%

Anno én Károli Bibliával kezdtem, most is az van jobban bennem. Szóval Isten Igéje működik.

Neten szeretem olvasni az egyszerű fordítást is.


[link]


Áldjon az Úr Jézus Krisztus !


Világosítsa meg az Úr az õ orczáját te rajtad, és könyörüljön te rajtad !

ápr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
7es köszönöm! Igy van ez megmarad!! A "maradék" könyveket amik a katolikus Bibliába benne vannak azt meg el tudom olvasni 1 online SZIT Bibliába. (biztos tudod a Károliból kihagytak könyveket amik a katolikusba vannak)
ápr. 16. 13:03
 9/27 A kérdező kommentje:
7es akkor gondolom úgymond ez teljesen rendben van, ha ez fog meg ez marad bennem ezt élem át stb..
ápr. 16. 13:07
 10/27 anonim ***** válasza:
31%

8

Jézus benne van mindegyikben.... A Szent Szellem szükséges, hogy Jézust egyre jobban megismerésjük.

Van úgy, hogy egy mondat elég egy prédikációból vagy akár egy filmből is.

A Szent Szellem eleveníti meg az üzenetet.


Különben, melyik könyveket hagyták ki? Nekem nem hiányoztak eddig... Jézus meg van, Őt kerestem.

ápr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!