Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnék beszélni egy katolikus...

Amigossperanto kérdése:

Tudnék beszélni egy katolikus pappal?

Figyelt kérdés
Régóta szeretném meggyónni a bűneimet és feloldozást meg megbocsátást kérni. Sajnos nem voltam első áldozó, de megkereszteltek mint Római Katolikust, és bár nem igazán tartom magamat hívőnek, szeretnék könnyíteni a lelkemen, de attól félek, hogy amiket elmesélnék, megvetést kapnék és valahol a pap is elítélne engem. De ettől függetlenül szeretném egyszer kiönteni a lelkemet nyomó dolgokat, és hát szerintem a legjobb választás ehhez az egyház. Tudnátok ajánlani egy Római-katolikus papot, Dunaharaszti körzetébe, akivel tudnék így beszélni és nála gyónnk? Köszönöm előre is a választ!
ápr. 17. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Keresd fel a hozzád legközelebb eső plébániát és ott tudnak segíteni. Azért vedd figyelembe, hogy egy papnak nem mindig van ideje ilyen hosszabb beszélgetésre, főleg, ha több plébániát is ellát, de lehet tud időpontot adni.
ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 IstenGyermeke1 ***** válasza:
78%

Krisztus feltámadt, alleluja!

Örülök neki, hogy ki szeretnél engesztelődni az Istennel és az Egyházzal.

A bűnbocsánat szentségét az elsőáldozás előttől kezdve szokták kiszolgáltatni. De sem a CIC, sem a Katekizmus egyik előírását sem sérted meg vele, ha elmész gyónni.

A gyóntató évek óta hallgatja az emberek bűneit. Nem tudom, miben vétkeztél (s nem is szeretném megtudni), de biztos hallott annál rosszabbat is. Továbbá rengeteg embert gyóntat, akinél rendszeresen gyónok 1 óra múlva sem hiszem, hogy emlékszik rá, mit gyóntam.

Gyakori félelem szokott lenni azok körében, akik nem kifejezetten vallásosak, hogy a pap elítéli őket, esetleg megsérti a gyónási titkot. Sok papnál gyóntam már, nem kifejezetten szép dolgokat is, soha egyik sem élt vissza ezzel. Egyébként kánonjogilag büntetendő a gyónás során meghallgatott dolgokat a gyónóra nézve károsan felhasználni (ld.: CIC 984. kánon, 1. §)

Sajnos nem Dunaharaszti környékén lakom, nem ismerek ott egy atyát sem. De bátorítalak, hogy keresd fel a helyi plébánost ügyeleti időben, vagy amikor gyóntat.

Áldjon meg téged és bocsásson meg neked a mindenható és irgalmas Isten, ki Atya, Fiú, Lélek!

ápr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!