Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tabu dolog 2022-ben...

Miért tabu dolog 2022-ben arról beszélni, hogy a katolikus vallás egy mesterségesen kreált, az emberek elnyomására létrehozott rendszer?

Figyelt kérdés
És a másik nagy kérdés, hogy ezt miért kell még mindig állam szinten támogatni?

2022. jún. 11. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
😪😪😪
2022. jún. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem tabu, beszéltek itt egyfolytában erről, nem tilos, csak mérhetetlenül sötét, gonosz, aljas dolog.

Szívesen segítettem.

2022. jún. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Te egy hatalmas tabudöntögető vagy kérdező o.O

Én még ilyen tabudöntögetőt, mint te vagy, nem láttam. Hogy csinálod, mi a titkod?

Taníts minket!

2022. jún. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A tabu egy olyan dolog, ami igaz, csak nem szabad róla beszélni. Ellenben a fentebbi állítás nem megalapozott, nem a kimondhatóságát vitatják, hanem magát az állítást.
2022. jún. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Melyik bolygón tabu, kérdező?
2022. jún. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Mi vagy ki tiltja neked?


A katolikus vallás nem életellenes.Abban bízik, hogy Krisztus feltámadt megjelent az apostoloknak és evvel bizonyította a túlvilági életet.


Ezt örömhírnek nevezte el, hogy Ktiszzus élete, halála, feltámadása és megjelenése bizonyítja, hogy nem ér véget az élet a halállal.


Csak találgatni tudok hogy szerintem számodra az erkölcsi tanítása nem tetszhet, vegyük példaként azt, hogy úgy tűnhet a szexualis szabadosságot nyomja el.


Igen. Ezt elnyomja. De miért is?


Beszéljünk róla csak add meg a konkrét témát.


(Arról viszont értelmetlen beszélni hogy miért nem lehet beszélni 2022-ben látod a válaszok milyenek?)

2022. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Régebben nem értettem a protestánsok kritikáját. Most már igen.


A Katolikus Egyháznak nincsen egy jól kodifikált írott "alkotmánya" (szenthagyomány), mint a protestánsoknak a Biblia a Sola Scriptura elv miatt, emiatt állandóan rászorul a péteri primátusból és az apostoli szukcesszióból levezetett főpapi hatalomra: ebből a hatalomból ered a Biblia kánonja, az Egyház aktuális tanításának tárgya és módja és egyházfegyelmi szabályai. A tanítás szerint ezt a főpapi hatalmat a Szentlélek óvja meg a romlástól, emiatt nem baj, ha elvárják az engedelmességet. Vagy elhisszük, vagy nem.

2022. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Jégszív ***** válasza:

#6.

"Ezt örömhírnek nevezte el" LOL!

Valószínűleg a Hegyi beszédet még nem olvastad el, pedig az a kereszténység "cselekvési programja"! Egy apró hibája van, hogy KÖVETHETETLEN...

"élete, halála, feltámadása és megjelenése bizonyítja"

Mi a búbánatot bizonyít!?

Állandóan, holmi bűnről papoltok, pedig a kereszténység rákfenéje egész más:

- a KÉPMUTATÁS

- és az OSTOBA FANATIZMUS!


Az előbbi többek között azt jelenti, mindig más a bűnös, mi pedig csak "bűnbánók" vagyunk - vagy még azok se! Nézz csak végig az egyháztörténeten: Napnál világosabb, ha az egyház összekacsint a HATALOMMAL, arcátlanul kiszolgálja azt.


Utóbbi a vallás éltető eleme, hajtóereje. Gondolj csak bele, a vallásos HIT mit adott többet az emberiségnek:

- Békét, szeretetet, megnyugvást, vagy

- fájdalmat, harcot, keserűséget!

2023. márc. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jégszív jól választottál nevet magadnak, at írásod is jeges.


Én azt gondolom hogy általában azok beszélnek valami ellen, akik nem ismerik azt. Így utálják pl. a Kárpátokon túli románok a magyarokat, míg az erdélyi románok nem.


Való igaz hogy nehéz megismerni a katolikus hitet, szerintem sincs jól kommunikálva.


Ha nem ismered Krisztus legvitatottabb kijelentését, hogy "nem békét jött hozni a világra, hanem kardot", / nemhogy még ezt helyesen értelmezni is/ akkor még nagyon alacsony szinten tudsz itt vitatkozni, és nincs értelme negyedigazságokat leírnod.

2023. márc. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!