Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem lehetek agnosztikus...

Miért nem lehetek agnosztikus keresztény?

Figyelt kérdés
ápr. 19. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Az agnosztikus szó ógörög eredetű: a+gnózis, amiből az "a" fosztóképző, a gnózis szó megisemrést, tudást jelent. Tehát az agnosztikus az, aki szerint a dolgok nem megismerhetőek. Nyilván filozófiai értelemben, a valóság végső dolgai és Isten nem megismerhető.

No most a kereszténység szerint azonban Isten kinyilatkoztatta Önmagát Jézus Krisztusban. Tehát Isten megismerhető. Illetve Isten megismerhetőségének korláta nem a kinyilatkoztatás hiánya, hanem a mi tudásunk, befogadó képességünk.

ápr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dehát én csak HISZEK a halál utáni életben, de nem tudom bizonyítani, lehet hogy csak önbecsapás!
ápr. 19. 11:18
 3/5 KZitus ***** válasza:
21%

Szia

Bárki bármi lehet, aminek képzelni akarja magát. Ha az szeretnél lenni, biztosan utána néztél mit jelent maga a szó.

Utána néztem én is, mit jelent az agnosztikus szó, gondoltam leírom neked, hátha segít a döntésedben.

„Agnosztikus az, aki úgy véli, hogy lehetetlen megtudni az igazságot Istenről és a túlvilági életről, olyasmikről, melyek a keresztény és más vallásokat nagyon foglalkoztatják. Vagy ha nem is lesz örökké lehetetlen, mindenesetre most még az” (BERTRAND RUSSELL FILOZÓFUS, 1953)

Talán mégy annyit, néhányan, kétségbe vonják egy igazságos Isten létezését. Sőt agnosztikusoknak vallják magukat. Bizonyára hallottad már ezt a kifejezést. Olyan személyekre vonatkozik, akik úgy érzik, hogy „semmiféle végső valóság (mint Isten) nem ismeretes és valószínű(leg) meg sem ismerhető”. Thomas H. Huxley biológus, a darwini evolúció XIX. századi egyik támogatója használta először ilyen értelemben az „agnosztikus” szót.

Vajon honnan származtatta Huxley az „agnosztikus” kifejezést? Valójában egy első századi jogász, Pál apostol kifejezéséből, amelyet ő más értelemben használt. Ez az egyik leghíresebb beszédben hangzott el. Ez a beszéd ma is lényeges, mivel egészséges alapot kínál nekünk arra, hogy megtudjuk, miként érvényesül majd az igazságosság mindenki számára, sőt mi több, hogyan fordíthatjuk azt javunkra személy szerint mi.

Az „agnosztikus” („ismeretlen”) szót a Pál által említett oltárról vették, amelyre az volt írva: „Egy Ismeretlen Istennek.” Pálnak e rövid beszédét feljegyezte az orvos Lukács, az Apostolok cselekedeteiről írt történelmi könyvének 17. fejezetében.

ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én azt hittem, hogy az agnosztikus jelentése: nem tudható
ápr. 19. 17:27
 5/5 anonim ***** válasza:

"Dehát én csak HISZEK a halál utáni életben"

Rengeteg vallás hisz a halál utáni életben. Ettől még nem leszel keresztény.

ápr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!