Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan lehet azt tudni, hogy...

Honnan lehet azt tudni, hogy a Bibiliában található számos isten közül Dávid az Teremtő Istenhez énekel pl. a 31. Zsoltárban?

Figyelt kérdés
Zsoltár 31:1-7 "Te benned bíztam, Uram! Ne szégyenüljek meg soha; igazságoddal szabadíts meg engem. Hajtsd hozzám füledet, hamar szabadíts meg; légy nékem erős kőszálam, erődített házam, hogy megtarts engem. Mert kősziklám és védőváram vagy te; vezess hát engem a te nevedért és vezérelj engemet. Ments ki engem a hálóból, a melyet titkon vetettek nékem; hiszen te vagy az én erősségem. Kezedre bízom lelkemet, te váltasz meg engemet, oh Uram, hűséges Isten. Gyűlölöm a hazug hiúságok híveit, és az Úrban bízom én..."
ápr. 22. 05:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Krisztushoz imádkozik Dávid, nevén nevezi: Úr-az Atya Isten dicsőségére-a Fiu.


1Kor 12,3

Azért tudtotokra adom néktek, hogy senki, a ki Istennek Lelke által szól, nem mondja Jézust átkozottnak; és senki sem mondhatja Úrnak Jézust, hanem csak a Szent Lélek által.

ápr. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*Krisztushoz=Fiuhoz
ápr. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 KZitus ***** válasza:

Szia

Hát ez az! Dávid a Teremtő Jehova Istenhez imádkozott, akit nagyon jól ismert (ez a szavaiból kiderül) Ha a fordítók nem hagyták volna ki (babonából, félelemből) Isten nevét, akit Dávid említ, akkor sokkal érthetőbb lennének Istenéhez intézett szavai.

Zsoltárok 31 - mennyivel érthetőbb így:

Nálad, ó, Jehova, nálad leltem menedékre. Bárcsak ne szégyenülnék meg soha! Ments meg, hiszen igazságos vagy!

2 Hajtsd felém füledet, siess a segítségemre, és szabadíts meg! Légy a sziklaváram, erődítményem, hogy megments engem.

3 Mert te vagy az én kőszirtem és erődöm, nevedért vezetsz engem, és irányítasz.

4 Kiszabadítasz a hálóból, melyet titkon vetettek nekem, hiszen te vagy az én erődítményem.

5 Rád bízom szellemem. megváltottál, ó, Jehova, igazságnak Istene!

6 Gyűlölöm azokat, akik semmit érő bálványokat imádnak, én viszont Jehovában bízom.

7 Ujjongani fogok odaadó szeretetednek, hisz láttad nyomorúságomat, ismered súlyos gyötrelmeimet.

8 Nem szolgáltattál ki az ellenségnek, hanem biztonságos helyre állítottál.

9 Légy kegyes hozzám, ó, Jehova, mert gyötrődöm. Szemem, és egész testem is elgyöngült már a szenvedéstől.

10 A bánat felemészti életemet, a sóhajtozás pedig éveimet. Vétkem miatt erőm megfogyatkozik, csontjaim elsorvadnak.

11 Minden ellenségem megvet engem, különösen a körülöttem élők. Akik ismernek, rettegnek tőlem. Amikor meglátnak odakint, elfutnak előlem.

12 Kitöröltek a szívükből*, és elfeledtek engem, mintha meghaltam volna. Olyan vagyok, mint egy törött edény.

13 Sok rosszindulatú szóbeszédet hallottam, rémület vesz körül. Amikor egybegyűlnek ellenem, cselt szőnek, hogy elvegyék életemet.

14 De én benned bízom, ó, Jehova! Azt mondom: „Te vagy Istenem.”

15 Kezedben vannak napjaim. Szabadíts meg ellenségeimtől és üldözőimtől!+

16 Ragyogjon rá arcod a te szolgádra, ments meg engem odaadó szeretetedből fakadóan!

17 Ó, Jehova, ne szégyenüljek meg, amikor segítségül hívlak! Szégyenüljenek meg a gonoszok, hallgassanak némán a sírban!

18 Némuljanak el a hazug ajkak, melyek az igazságos ellen szólnak arcátlanul, gőggel és megvetéssel.

19 Mily nagy a te jóságod! A téged imádóknak tartogatod, és minden ember szeme láttára kimutatod ezt azok iránt, akik nálad keresnek menedéket.

20 Elrejted őket közelséged rejtekében a cselszövők elől. Megvéded őket menedékedben a rosszindulatú támadásoktól.

21 Dicsőség Jehovának, mert csodálatos módon mutatta ki odaadó szeretetét irántam+ az ostromlott városban.

22 Amikor úrrá lett rajtam a rémület, ezt mondtam: „Kiirtatom előled.” Ámde meghallottad segítségért való könyörgésemet, mikor hozzád kiáltottam.

23 Szeressétek Jehovát mind, ti hűségesei! Jehova megoltalmazza a hűségeseket,

de keményen megfizet a gőgösöknek.

24 Legyetek bátrak és rendíthetetlen szívűek mindnyájan, akik várjátok Jehovát!

Kimerült Dávid ugyan elmebelileg és testileg, de Jehovára bízza magát. A hit győzedelmeskedik, mondja e szent ének szövege. A Mindenható kitárt karjaiban védelmet talál ez a férfi, s nem érik el nyomában levő üldözői. „Nálad, ó Jehova, nálad kerestem menedéket” — hangzik zsoltára. „Ó, bárcsak soha ne szégyenülnék meg. Igazságosságodban gondoskodj számomra menedékről”

ápr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3

Sem online, sem a való életben sem tudnál ezzel téríteni, remélem tudod.


Üdv: aládnyúlok32

ápr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1#


Krisztushoz?

Megmagyaráznád ezt úgy, hogy én is értsem?

ápr. 22. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!