Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűntudatom van, mert Istentől...

Bűntudatom van, mert Istentől kérek irreálisnak tűnő dolgokat. Reális ez? Mit javasolsz?

Figyelt kérdés

A Teremtő, hívjuk most Istennek azt üzente a Prófétái által, hogy az embernek csak kérni kell és adatik. Ismerős ? Én igyekszem nagyon kevésszer igénybe venni ezt az opciót, mert bűntudatom van miatta. Úgy érzem jogtalan előnyt szerzek másokkal szemben. Ugyanakkor viszont, ha valóban kell hiába kérném nem segítene az Úr, hiszen sokszor kértem már. Úgy értelmezem, mint egy hitelt. Ha még nem járt le a tartozás törlesztése nem kapok másikat.


Múlt hétvégén egy számítógépes játék miatt kértem az Úr segítségét. Nagyon akartam egy különleges Halloweeni küldetéssorozat keretében egy prémium tartalmat megszerezni, amiről később kiderült, hogy semmit sem ér. Mondjuk ezt nem lehetett tudni a legelején. A CC-k video tartalmat készítők, akik profik, ebből élnek, nagyon jókat írtak erről a jutalomról. Nagyon nehéz volt a küldetéssorozat. Már péntek délutántól, ahogy hazaértem a tanításból folyamatosan ezzel játszottam egész szombatot is belevéve és így elértem az utolsó legnehezebb küldetéshez. Nagyon fontos volt hogy valamilyen csapattársakkal megcsináljam, mert különben vasárnap egész reggeltől estig játszanom kellett volna.


Nagyon boldognak érzem magam, hogy részben Önerőből másrészt Isten (vagy Allah, Sátán, Yehova, Yahve vagy bármi, ahogy hívod) segedelmével sikerült megcsinálni az élet egy fontos kihívását. Nagyon boldog vagyok a sikernek.


Viszont ugyanakkor hatalmas bűntudatom is van. Miért ezt kértem? Miért nem azt, hogy gyógyuljak fel az influenzaszerű betegségemből? Már idestova egy hete gyötör és minden nap 38.4°C körül van, ami már ötödik napja nem megy le antibiotikum kúrával. Úgyhogy kellett is könyörögnöm a háziorvoshoz egy másikért. Remélem az már beválik. Viszont úgy gondolom, hogy az ilyen anyagi síkon megjelenő betegségeket az anyagi princípiumokkal, mint antibiotikum kell legyőzni. Ezt a jelenlegi tudományon alapuló világrendszer hatékonyan képes kezelni. Szóval ez így vagy úgy megoldódik. Remélem érted.



2023. okt. 28. 17:40
A kérdező szavazást indított:
Igen. Nem szabad kísérteni az Urat. Kevésszer lehet csak kérni tőle, így bizonyosabban segít
Nem. Az Úr mindig segít ahányszor csak kéred. Legfeljebb így nem olyan hatékony a hatásfoka %. Mindig kérhet az ember ezt az Úr mondá, akár naponta
Csak két három fontos esetben az életben. Pl sikerez záróvizsga egyetemen vagy sikeres házasság, szófogadó gyerek nemzése....
Nem. A Teremtő csak annak a felekezetbe tartozónak segít aminek vallja magát.Pl ha Isten a Mormon hitet választotta, akkor a többi vallás kérői cancel
7 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd úgy, h ez "jogtalan előny", bárki imádkozhatna, ha akarna, csak sokan nem élnek a lehetőséggel.

Nekem, külső szemlélőnek igen felületesnek tűnik a kérésed, talán játékfüggőségre is utalhat, de kívülállóként nyilván nem az én tisztem ezt kijelenteni. H mennyire fontos/jogos a kérésed, egyedül te tudod megíténi.

Isten pedig nem bank, és nem is pénzbedobós automata. Nem úgy működik ez, h elmodasz egy miatyánkot, és automatikusan megkapod, amit akarsz. Az az ima lényege (szerintem), h erősítsd a kapcsolatod Istennel és a hiteddel, és elmélkedj egy kicsit azon, miért is kéred ezt, mi a fontos az életedben. És nem utolsósorban, hogy végiggondold, miért lehetsz hálás, mi az, amit rosszul csináltál és megbántál, és mi az, amire vágysz.

Ha nem követelőzöl és elvársz, hanem reményt merítesz abból, h vki odafentről vigyáz rád, és a legjobbat akarja neked (nem véletlenül szokás Azyának nevezni!), semmi okod, h bűntudatot érezz.

Ezt én katolikusként mondom, de érdekes lenne más vallások/felekezetek véleményét is látni, szóval írjatok, engem is érdekel!!;)

2023. okt. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
*megítélni, Atyának
2023. okt. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 KZitus ***** válasza:
81%

Szia

Nem tudom mennyire ismered a Bibliát, ott Krisztus tanított arról, hogyan imádkozzunk, és felsorol dolgokat, amelyeket kérhetünk a Teremtőnktől. Még fontossági sorrendet is megfigyelhetünk a miatyánkban.

Isten minden imát meghallgat, amely összhangban van az akaratával. pl. autót, luxus dolgokat, lottónyereményt nem érdemes kérni.

"„Jehova távol van a gonoszoktól, de az igazságosak imáját meghallgatja” Példabeszédek 15:29. Persze nem emberi mércével mérve, ki az igaz, illetve ki a gonosz. Akit Isten annak tart!

Egyszer ezt mondta a népének: "„Még ha sokat imádkoztok is, én nem hallgatom meg . . . Mosakodjatok meg, tisztítsátok meg magatokat, távolítsátok el cselekedeteitek gonoszságát a szemeim elől; szűnjetek meg rosszat cselekedni. Tanuljatok meg jót tenni” Ésaiás 1:15–17 Ma sem gondolkodik Isten másként.

Azt sem feledd kérlek, hogy az imáink tükrözik az indítékainkat, a vágyainkat, és azt, hogy mi érdekel bennünket. Jehova ismeri a valódi énünket. A Példabeszédek 17:3 kijelenti: „A tisztítóedény az ezüstnek való, és a kemence az aranynak, de a szívek vizsgálója Jehova.” Isten látja, hogy mi van a szívünkben, ahogyan arról az 1Sámuel 16:7 ír.. Tudja, mit gondolunk az anyagiakról, munkahelyünkről és az embertársainkról. Tudja, hogy igazán vágyunk-e arra, amiért imádkozunk, vagy csupán ugyanazokat a szavakat ismételgetjük. Jézus ezt mondta: „Mikor pedig imádkoztok, ne mondjátok újra meg újra ugyanazt, mint ahogy a nemzetekből valók teszik, mert ők (tévesen) azt hiszik, hogy bőbeszédűségükért hallgattatnak meg” Máté 6:7.

Szóval jó, ha figyelembe vesszük mit mond Isten az imákról, ha szeretnénk, hogy azok eljussanak hozzá.

2023. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Az Isten, NEM egy "kozmikus kisinas", aki arra vár,hogy teljesítse az emberek agyament kéréseit.


Az Isten azt adja meg nekünk,amire szükségünk van s nem azt,amit kérünk.


Mi hasznod lett volna,ha teljesül imádságod? Boldoggá tett volna?


Az influenzádról:


Az influenza,egy vírus fertőzés,amin az antibiotikumok nem,hogy gyógyulást eredményeznek, hanem olyan élettani fontosságú baktériumokat ölnek ki a testedből,amelyeknek hiánya felborítja az immunrendszered hatékonyságát.


Próbáld meg a "váltófürdő" egyszerű,hatékony, ártalmak nélküli terápiáját!


Keverj a tusolódban olyan forró vizet,amit éppen elbírsz és tusold vele a jobb lábad lentről felfele,bal lábad lentről felfele, jobb kezed,bal kezed hasonlóan,a testedet s végül a fejedet.

A forróvízzel 3 percig.

Ezután a meleg vizet teljesen elzárva hasonló sorrendben,mint a forróval

30 másodpercig a hideg vízzel.

Ezt a váltást 5x megismételve,a hideggel befejezve.

Az előkészített nedvszívó köntösbe bújva törölközés után,rohanás a törölközőkkel kibélelt ágyban jól betakarózva. Hozzávetőleg 60 perc intenzív izzadás következik, amelytől a vírusok írmagostul elpusztulnak és a felpezsdült vérkeringés kihajtja azokat a köntösödbe és a törölközőkbe.

A javulás azonnal tapasztalható lesz.


Ezt azoknak nem ajánlom,akiknek szíve rendetlenül ver, vagy nyílt sebük, éppen beheggedt sebük van.

2023. okt. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

A monitor ami elektromágneses szmogot bocsát ki, hatással van a szervezetdre, csökkenti ellenálloképességedet.


Igen, szerintem is válogasd meg mit kérsz Istentől.

2023. okt. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Barmit es barmennyit kerhetsz, akkor adja meg Isten, ha akarja.

Ez nem automatikus, hogy van 5 "eselyed", es akkor amire hasznalod, azt megkapod, de tovabb nincs.

Kerhetsz videojatekot es gyogyulast egyszerre, es meg 150 dolgot.


Ha az influenzad virusos eredetu (es nem bakterialis, altalaban virusos szokott), akkor semmilyen antibiotikum nem hat ra egyaltalan, hanem a szervezetednek maganak kell legyozni. Ki kell fekudni, sokat aludni, sok folyadekot igyal, plane ha lazas vagy. A lazadat csillapitani is kellene, pl. Nurofen-nel vagy aszpirinnel. Ne maszkalj ki a hazbol, pihenj, ezzel tudod meggyorsitani. Ha van valaki, aki foz neked, akkor egyel huslevest, olyasmit, ami konnyen emesztheto es nem nehez enni.

Ha buntudatod van, hogy jatekot kertel, akkor kerj bocsanatot Istentol, azt biztos megkapod (a bocsanatot). En majd imadkozom azert, hogy jobban legyel, jo?

2023. okt. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
11%

4

"Hozzávetőleg 60 perc intenzív izzadás következik, amelytől a vírusok írmagostul elpusztulnak és a felpezsdült vérkeringés kihajtja azokat a köntösödbe és a törölközőkbe."


hat ez eleg kozepkorian hangzo elkepzeles

a virusokat nem az izzadas pusztitja el es a halott virusok nem mennek bele a torolkozobe

a virusokat az immunrendszer pusztitja el, ugy, hogy a virus szerkezetét egy bonyolult folyamat soran lemasolja es ezeket a immunsejteket elkezdi szaporitani

a beteg dolga az, hogy amig ez lezajlik, alvassal-pihenessel, sok folyadek fogyasztassal segitsen az immunrendszernek (maga a laz jar nagy folyadekvesztessel, plusz az elpusztult korokozok konnyebben tavoznak, pl. kohogessel, orrfolyassal, ha elegseges a folyadekbevitel)

na mindegy, ha jol ertem, ez egy fiatal, eros szervezet, es 38 fokos lazzal kepes volt iskolaba jarni, majd masfel napig jatszott - akkor most mar fekudjon le, ne menjen sehova es remenyseg szerint jol lesz minden cirkusz nelkul

2023. okt. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
0%

7.Hsz!


Igen,az izzadással kimennek a megölt,letisztított kórokozók.


Valóban nem az izzadás pusztítja el,hanem a mesterséges láz,amit a forró víz okoz. Az izzadás,csak kiüríti az elpusztult vírusokat.

2023. okt. 29. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagyon nem mindegy, hogy melyik istentől kéred, és hogy az megadja-e, vagy nem, vagy ha igen, az milyen következményekkel járhat, mit enged be még mellé az életedbe.


Én keresztény vagyok, Jézus nevében kérem az Úrtól, akár apró dolgokat is, és nekem mindig megadja, vagy ha mégsem -ez a ritkább- akkor megmutatja, hogy miért nem volt jó ötlet arra vágynom.

2023. okt. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
69%

"Az élet fontos kihivása"


Most nem azért de ennyire infantilis gondolkodást...

Esetleg volt már olyan kérésed amivel másoknak is hasznára válhatsz?

Ez költői volt.

2023. okt. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!