Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ószövetségi Jahve a teremtő...

Az ószövetségi Jahve a teremtő Isten, vagy Jézus atjya a Szentháromság egyike?

Figyelt kérdés

márc. 22. 12:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
0%
Jahve egy térség szféra istene , Hold képviselete , ahogy más kulturák más vezérlőket tisztelnek. A kozmosz ura a Teremtő . Jézus egy fontos személy hordozó volt aki befogadta a Krisztust .
márc. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
33%
Az Ószövetségben még nem ismerjük meg Isten személyeit, viszont már az ez is több, mint 2600 alkalommal szólítja a többesszámú Elohím néven. Isten benső titkait Krisztus nyilatkoztatja ki az Újszövetségben, itt tudjuk meg, hogy a Teremtő maga a Fiú.
márc. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

2


Úgy tudom, ő a teremtés "eszköze", általa lett minden!

márc. 22. 15:21
 4/31 anonim ***** válasza:
34%

"Minden általa lett, és nála nélkül semmi sem lett, ami lett."

Nem látok itt semmilyen eszköz szót.

márc. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
44%

Jahve a teremtő mindenható Isten, minden hatalom birtokosa.

Jézus pedig az első alkotása, vagy teremtése, vagy egyszülöttje.

Az "egyszülött" azért is találó, mert Isten közvetlen, minden segítség nélkül hozta létre.

Isten a szellemét használta Jézus létrehozásában, ahogy ezt a szellemet használta, Jézus fogantatására is. Ez pedig a mindent átölelő képessége.

Illetve ebből a szelleméből adott néhány embernek, különböző feladatokat legyenek képesek maradéktalanul elvégezni.

Ezt a szellemet használta a teremtéskor, illetve az ember életre keltésében is.

A szellem nem Isten egyik személyisége, hanem hozzá tartozó képessége, vagy ereje. Istennek a tevékeny energiája, ami bármit képes megvalósítani.

Ezzel a kifogyhatatlan tevékeny energiájával képes különböző dolgokra. Ezzel valósít meg mindent, ami a céljaihoz szükséges.

márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
38%

"Jézus pedig az első alkotása, vagy teremtése, vagy egyszülöttje."

Most melyik? Teremtése vagy egyszülöttje?

Neked ha van gyereked, ő a teremtményed vagy szülötted?

márc. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
44%

6


Ez egy igen rossz hasonlat. Ugyan is Én nem Isten vagyok, Isten pedig nem asszony aki gyermeket hord ki és szül.

Ha pedig megfigyeled a Bibliát, Jézus személyére mind a kettőt használja.

Amint írtam, az elsőszülöttet azért, mert első alkotása. Utána még lett több is. Őket is a fiainak nevezi.

(Jób 1:6) 6 Aztán elérkezett az a nap, amikor az igaz Isten fiai eljöttek, hogy megjelenjenek Jehova előtt. Sátán is eljött.

Sátán is az egyik fia.

(Jób 38:7) . . .Isten minden fia lelkendezve kiáltott?


Ezeket miért nem veszitek figyelembe? Istennél teljesen mindegy, hogy melyik kifejezést használjuk, az ugyan azt jelenti. "Létrehozni", alkotni.


(Jelenések 3:14) . . .hű és igaz tanú, Isten teremtésének a kezdete. . .

(Példabeszédek 8:22) . . .engem hozott létre elsőként, a legkorábbi műveként réges-régen.

(Kolosszé 1:15) . . .ő az egész teremtés elsőszülöttje,

márc. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
47%
Jahve (áldott legyen a neve) ugyan az az Isten, akit Jézus az Atyjának nevez, Jézus pedig a Logosz, azaz Isten Igéjének a megtestesülése (János 1:1), a Szentháromság második személye.
márc. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
61%

8


Ha ez így lenne, akkor külön létezne Isten és külön egy

szentháromság!

márc. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
69%

#7

"Mert az angyalok közül kinek mondta valaha is: Te a Fiam vagy, ma nemzettelek téged!; továbbá: Én atyja leszek, ő meg a fiam?"


"Ezeket miért nem veszitek figyelembe?"

Talán azért, mert amiket idéztél, ott nem Jézusról van szó.

márc. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!