Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Honnan ered a mondás miszerint...

Honnan ered a mondás miszerint Isten bassza meg?

Figyelt kérdés
ápr. 23. 22:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

Mivel káromlás-sátántól.


+Nyelv bűnei. Tehát összetett.

ápr. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Ráadásul már egy komoly leuraltságot mutat, mert már a szíved is uralva van-és onnan a szád és te kimondod azt ami az ellenség célja.
ápr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nekem nincsenek ellenségeim.
ápr. 23. 23:38
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Sátán minden embernek ellensége-csak szólók.


Akinek nincsenek ellenségei-az már fél vagy 2 lábbal a pokolba-szokták volt mondani. És jól mondják.

ápr. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
*Sátán minden embernek ellensége-csak szólók.Maximum itt a földön békén hagyja azt aki már végérvényesen vele megy a kárhozatba.
ápr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De rossz lehet ilyen marhaságokban hinni:/
ápr. 23. 23:54
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Érdekes, hogy káromkodásnak tartják az emberek ezt a kifejezést. Én teljesen másképpen látom. Ezzel a kifejezéssel ha él valaki, inkább hív le erőt odafentről, mint odalentről. Nézzük csak meg, saját vagy akár ismerősünk példáján, hogy hogyan is működik! Ez olyan ige, ami gyakran használva elveszíti az erejét. Volt idő, amikor napi szinten használtam. Majd megtértem, nyitottam Isten felé, és igyekeztem leszokni róla. De évente egyszer-egyszer kitör belőlem. Régen nem volt benne semmi különös. De aki valamennyire is ismer engem, az tudja, ha ezzel a kifejezéssel élek, akkor valami nagyon nincsen rendbe. Hírtelen csend lesz. De a jellemző rám inkább az, hogy eljutok "Az Isten" szóig és megállok.


Ebben a kifejezésben erő lakozik. Hogy honnan ered? Végső soron ugyanonnan, mint minden: Tehát Istentől. Vele kezdődik ez a kifejezés. Folytatása pedig utal az első parancsra, melyet isten adott. Sokasodjatok és szaporodjatok. A vége pedig egy igekötő.


Maga a kifejezés igei része Istenre vonatkoztatva nem szó szerinti közösülésre utal, nyilván. Tehát, ha a szexuális közösülésre az isten adott parancsot gyakorlatilag az embernek, akkor gyakorlatilag a kifejezés egésze Istentől származtatható. Sőt, még ha az ördög lenne is, aki felbújt erre, még akkor is Istentől származtatható, hiszen az ördög is Isten alkotása.

ápr. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Ez komoly??


És még az én kérdésem törölték?

ápr. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Lucifer-666 ***** válasza:
82%
A verje meg nagyobb érzelmekkel.
ápr. 24. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 TappancsMancs ***** válasza:
86%
Ez nem mondás, hanem káromkodás.
ápr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!