Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A német nyelvvel kapcsolatban...

A német nyelvvel kapcsolatban miért visszatérő dolog az, hogy agresszív és csúnya a hangzása?

Figyelt kérdés

2023. máj. 5. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A csúnya egy szubjektív jelző. Sokan így gondolják. Nekem sem tetszik. Olyan "szögletes".
2023. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit rájátszanak ugyan, de ezért:

https://www.youtube.com/watch?v=NcxvQI88JRY

2023. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Sok a zöngétlen hang, a mássalhangzó-torlódások, elnyelt magánhangzók, hosszúak lehetnek az összetett szavak, elég magasan képzik a hangokat, majdnem az orrban.
2023. máj. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Azt még nem hallottam, hogy agresszívnak mondanák, de sokak szerint csúnya. Szerintem is az. Viszont elég sok féle dialektus van, hallottam már szebben is beszélni.

Sokak szerint pl a francia nyelv szép, számomra az is csúnya.

Van, aki a németet találja szépnek.

Egyébként az sem kizárt, hogy még mindig a nácik miatt éri hátrányos megkülönböztetés a németeket.

2023. máj. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kinek melyik nyelv tetszik. Ez teljesen szubjektív, de az emberek jelentős részében ez a kép a németről.


Szerintem is, bár szerintem egy nagyon hasznos nyelv lehet, attól még valami végtelenül ronda és fülsértő (nálam e téren szinte csak a brit angol múlja alul). De mint mondtam, ez teljesen ízlés kérdése

2023. máj. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Alulmulja a brit angol fulsertesben: tehat az kellemesebb.
2023. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
Mintha a magyar olyan szép lenne.
2023. máj. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nemet az egy szep nyelv nekem, es sokkal jobban, prezizebbül fejezi ki a mondanivalojat, mint a magyar nyelv. De igy igaz, izles dolga. Nekem pl. a francia nem tetszik, pedig sokaknak igen. Az oroszrol meg ne is beszeljünk, olyan ronda, es az összes szlav nyelv is. A nemetnek meg az az erzese van, ha magyar nyelvet hall, mintha mindig veszekednenek. Olyan indulatos nyelvnek tartjak a magyart, no meg kemenynek. Bar nem annyira kemenynek, mint az allitolag hangzasaban nemileg hasonlo finn nyelvet.
2023. máj. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
52%
ja a brit angol sokkal idegesítőbb ha angol nyelv akkor csak az amerikai
2023. máj. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!