Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Gimnáziumi barátnőm férje...

Gimnáziumi barátnőm férje sajnos elhunyt.Nem tudtam megjelenni a temetésen,munka miatt.Nagyon megorrolt rám emiatt.Barátságunk régi (20 év),az elmúlt években nem tartottuk rendszeresen a kapcsolatot.Tényleg nagyon csúnya dolog,h nem jelentem meg?

Figyelt kérdés

Természetesen megértem a csalódást és hogy nehéz időszak ez, és biztos mindenki másképp látja, de engem legkevésbé sem érdekelne, ki jön el, s ki nem.

Vidéken lakik több, mint 7 éve, pár havonta beszéltünk, de már nem az az igazi barátság volt,másfelé vitt az élet minket. Természetesen, ha el tudtam volna kérni magam munkából, nem kérdés, hogy elmegyek.


jan. 6. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Illeni elillett volna talán, emiatt megsértődni viszont túlzás, talán úgy érzi ezzel jelezted, hogy az eltérő utak miatt lezártnak tekinted a barátságotokat.
jan. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Persze, illett volna, ezt abszolút így gondolom én is. De muszáj volt dolgoznom sajnos.

Ha nem is lezártnak, de egyértelműen eltávolodtunk az évek során, egész más az életfelfogásunk is már, mint régen, tinikorunkban. Azért remélem idővel enyhül.

Borzasztó (hirtelen, fiatalon ment el a férj) , ami történt, talán másképp érzékeli ilyenkor az ember a dolgokat.

jan. 6. 17:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
...de miért rád dühös, amikor a főnököd nem engedett el?
jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Most túlérzékeny szakaszban van. Várj néhány hetet, aztán próbáld meg újra elmagyarázni a helyzetet és kérdezd meg, tudsz-e segíteni valamiben.
jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
"El illett volna", nem "elillett volna". Az el a menni igével kapcsolódik össze, ezért írandó külön az illikkel.
jan. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván a temetés előtt, miután megkaptad a gyászjelentőt, felhívtad, nyilvánítottál részvétet és jelezted, hogy sajnos nem tudsz ott lenni, mert nem kaptál szabit... Innentől tényleg túlzás megsértődni, pláne egy távoli jelentéktelen ismerős távolmaradásán. De hát ilyen helyzetben talán érthető, ha feldúlt. Esetleg pár hónap múlva vedd fel vele a kapcsolatot újra.
jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az édesanyám temetésén eszembe sem jutott megfigyelni, hogy ki jött el és ki nem. Innentől kezdve felesleges megsértődni, de lehet rajta így jön ki a gyász.
jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ.

Igen, nekem is az első gondolatom az volt, hogy ilyen helyzetben az utolsó gondolatom lenne, hogy ki tudott eljönni, s ki nem.

Nagyon sajnálom ezt a helyzetet és kedveltem a férjét, jó ember volt.

De nem nemtörődömség volt.

Természetesen amint megtudtam, beszéltünk telefonon, azóta többször is kérdeztem, hogy van, tudok-e segíteni vmiben. Persze egy ilyet csak túlélni lehet, azt gondolom.

Nem tudom min mehet keresztül, érthetően érzekenyebb most.

Nem ilyen borzasztó a munkahelyem sem,hogy nem engednek el, de szilveszter után pár nappal még a kollégák 90%-a szabadságon volt, nem tudtuk megoldani sajnos.

jan. 6. 20:59
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyébként gyászjelentőt nem kaptam, egy közösségi oldal posztból tudtam meg a halált (azonnal felkerestem) és pár napra rá a temetés napját, idejét is.
jan. 6. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!