Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikusok miért imádkoznak...

A Katolikusok miért imádkoznak máshoz is és nem csak az Istenhez vagy Jézushoz? Pl Szüz Mária.

Figyelt kérdés
Milyen alapon teszik ezt a katolikusok? Én is annak lettem keresztelve, de nem élem meg teljesen a vallást, és ezt nagyon nem tudom "benyelni", hogy nem csak magához Istenhez megy az ima vagy ugye Jézushoz. Szóval legyen szives valaki mondja el ezt, hogy a Katolikus "milyen jogon" imádkozik máshoz is. (Tudom a szüz hosszú ü de olyan nincs a laptopomon. ) köszi.
ápr. 28. 14:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Ismét a #7 válaszadó vagyok.

Papíron én is katolikus vagyok. De protestáns (református) közösségbe járok.

Viszont online gyakran nézek meg baptista igehírdetéseket is.

Engem maga az egyházszervezet, címke nem érdekel. A tanításra figyelek, hogy az mennyire biblikus.

Azt gondolom, hogy egyik egyház sem tanítja a tiszta Bibliát, mint ahogy egyik hívő sem tudja azt magáének. De ez meg is van írva, hogy most tükör által, homályosan látunk.

Az őszinte vívódás jó és szükséges. A Bibliát olvasd és imádkozz megértésért, felülről való bölcsességért én ezt tudom ajánlani.

ápr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
55%

A katolikusok azt mondjak, ok nem Mariahoz es a szentekhez imadkoznak, hanem a kozbenjarasukat kerik, vagyis hogy ok imadkozzanak ertuk.

Az Udvozlegy szovegeben is az van, hogy "imadkozzal ertunk".

Ehhez kepest, a valosagban, azert nagyon sokan mondjak, hogy "Szuzanya segits", es az udvozlegyet is ismetelgetik, enekeket enekelnek hozza, kepeket szobrokat tartanak a lakasukban rola.

Szerintem is amiatt van, ahogy az 1-es leirta.

Nem katolikus vagyok, de nem lehetnel ugy katolikus, hogy a Mariahoz es a szentekhez imadkozast kihagyod?

ápr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
46%

"Ehhez kepest, a valosagban, azert nagyon sokan mondjak, hogy "Szuzanya segits","

Ha mondjuk anyukámnak azt mondom, hogy "Anyu, kérlek segíts", akkor én imádkozom az anyukámhoz...?

Ahogy írták, az Üdvözlégy Máriában szépen látszik, hogy teljesen más szavakkal fordulunk a Szűzanyához, mint mondjuk Jézushoz vagy az Atyaistenhez...

ápr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 A kérdező kommentje:
10 VAN hitem csak nem az amit a pápa meg a papok mondanak, 2 szerintem 1 sima teljesen tisztelettel irt KÉRDÉS még nem kritika.
ápr. 28. 19:53
 15/73 A kérdező kommentje:
11 köszi, én nem mindenbe értek egyet a papokkal de szeretem a misét találok benne "jeleket", tudom emberi találmány de ártani nem árthat ez biztos. (márha érted mit irnék ezzel)
ápr. 28. 19:55
 16/73 A kérdező kommentje:
12 én csaak Mihály arkangyalhoz imádkozok védelemért és Istenhez ill Jézushoz. (tudjuk sokak szerint ugyan az)
ápr. 28. 19:57
 17/73 A kérdező kommentje:

13 attól még ima AMI CSAK A TEREMTŐNEK JÁR

12 "Nem katolikus vagyok, de nem lehetnel ugy katolikus, hogy a Mariahoz es a szentekhez imadkozast kihagyod?" pont ezt teszem bár irtam nem 100 százalékba élem a katolikus hitet, olyannak tartom magam aki hisz Istenbe de nem úgy ahogy a pápa a papok "diktálják" .

ápr. 28. 19:59
 18/73 anonim ***** válasza:
65%

#14

Te írtad lényegében, hogy azt se tudod, miben hiszel.

ápr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 IstenGyermeke1 ***** válasza:
45%

#4

Hazudsz, ferdítesz; de ezt az Ördögtoronytól megszoktuk. Azt persze nem idézed, hol állítottuk valaha is, hogy Mária fogja a földet megmenteni. Nem célom vitatkozni veled, az Ördögtoronytól sajnos 1 jehovásat sem tudnék észhez téríteni, túl erős a propaganda.


Primo, az imádat egyedül az Istent illeti meg, aki a Szentháromság. A szenteknek és angyaloknak a közbenjárását kérjük. Secundo, a Szentírásban több helyen találkozunk védelmező, közbenjáró angyalokkal. Jó példa erre a Zsolt 34,8; 91,10-13; míg a közbenjárásra a Jób 33,23-24; Zak 1,12 és a sokak által apokrifnek ítélt Tób 12,12.

Tertio, a Lk 20,36 szerint a szentek az angyalokhoz hasonlítanak. Tehát nekik is van hatalmuk Isten szent színe előtt közbenjárni; hiszen hitünk szerint nem alszanak. Mivel a mennyországban vannak, emiatt telve vannak Krisztus szeretetével, ezért szeretnek minket, ezért feltételezzük, vagyis inkább számítunk rá, hogy a megdicsőült egyház megnevezett tagja imádkozik értünk.

Quatro, az ősegyház egyik gyakorlata az volt, hogy tisztelte azokat, kik életüket adták hitükért. S a Szentírás a vértanúság Isten szemében drága dolognak nevezi (Zsolt 116,15; gondolom nem szükséges még igehelyeket keresnem ehhez a ponthoz). Ezért gondoljuk, hogy ők a mennybe mentek, s az ő imáikat kérték a szándékaikhoz. Később, mikor a kereszténységet több nem üldözték, az istenes életet élőket is tisztelték; majd a középkor második felében már az illető által vagy az ő közbenjárására történt csoda is szükségeltetett a szentté avatáshoz.

ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 A kérdező kommentje:
Segitek ISTENBEN , max nem úgy ahogy előirja a vallás.
ápr. 28. 21:21
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!