Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikusok miért imádkoznak...

A Katolikusok miért imádkoznak máshoz is és nem csak az Istenhez vagy Jézushoz? Pl Szüz Mária.

Figyelt kérdés
Milyen alapon teszik ezt a katolikusok? Én is annak lettem keresztelve, de nem élem meg teljesen a vallást, és ezt nagyon nem tudom "benyelni", hogy nem csak magához Istenhez megy az ima vagy ugye Jézushoz. Szóval legyen szives valaki mondja el ezt, hogy a Katolikus "milyen jogon" imádkozik máshoz is. (Tudom a szüz hosszú ü de olyan nincs a laptopomon. ) köszi.
ápr. 28. 14:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
61%

#50

Ezt Jézus mondja magáról?


"Jézus kijelenti magáról hogy Ő maga Isten"

Ezt idézd nekem inkább a Bibliából, erre vagyok kíváncsi.

máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 A kérdező kommentje:
Mondtam vitába nem megyek ott a cikk BIBLIAI hivatkozásokkal olvasd el.
máj. 2. 18:44
 53/73 anonim ***** válasza:
48%

Én nem vitázok, csak rámutattam, hogy menyire képtelen az érvelésed :)

Amúgy a Jehova tanúinak is van számtalan cikke ezzel kapcsolatban, vagy az unitáriusoknak is.


De nyugi, megszoktam, hogy ezen a fórumon, ha valakik állítanak valamit, azt ritkán szeretik alátámasztani, érveik pedig nullák és ellentmondásosak.

máj. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 A kérdező kommentje:
Szerintem a Bibliai idézetek pont elég érvek.
máj. 2. 19:01
 55/73 anonim ***** válasza:
61%

Egyetlen helyen se idézted, amit állítottál Jézusról:

"Jézus kijelenti magáról hogy Ő maga Isten"


Komolytalan ember vagy, egy hazug troll valószínűleg csak, akinek egyetlen célja a provokáció.

máj. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 A kérdező kommentje:
Tttem be cikket, részemről ezt lezárom, olvasd el értelmesen magyarul ir.
máj. 3. 09:39
 57/73 anonim ***** válasza:
69%
Honnan tettél be cikket? Múltkor a Jehova tanúi is tettek be ezzel kapcsolatban egy magyarul olvasható cikket.
máj. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 A kérdező kommentje:
50es hsz. Olvasd el a mai evangéliumot is.
máj. 3. 12:02
 59/73 anonim ***** válasza:
25%

#45

Akkor újra leírom: természetesen én is azt vallom, hogy aki az Úrban halt meg, az él a Mennyben. Ugyanakkor azt is vallom, hogy aki meghalt, az számomra már nem elérhető, egyetlen egy személyt kivéve: Jézus Krisztust. Mindenki más, aki meghalt, azzal nem tudok kapcsolatba kerülni. Ez a Biblia alapján a Napnál is világosabb. Ha mégis megpróbálok vele kapcsolatba kerülni, akkor lényegében illegálisan hatoltam be a szellemvilágba, azaz okkultizmust követtem el. Ha még imádkozok is hozzá, akkor ez bálványimádással is párosul.

máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
57%

"természetesen én is azt vallom, hogy aki az Úrban halt meg, az él a Mennyben"

Mondjuk ennek határozottan ellent mond több hozzászólásod, de örül neki, hogy beláttad tévedésed és elfogadta korábbi állításom, miszerint ezek a szentek élnek.


"Ugyanakkor azt is vallom, hogy aki meghalt, az számomra már nem elérhető, egyetlen egy személyt kivéve: Jézus Krisztust."

Ezt vallhatod nyugodtan, szíved joga, más meg azt vallja, hogy ezek az élő szentek látják a világ eseményeit, hallják a hozzájuk szólókat.


"Ha mégis megpróbálok vele kapcsolatba kerülni, akkor lényegében illegálisan hatoltam be a szellemvilágba, azaz okkultizmust követtem el."

Értem, te valami ezoterikus vallás tagja lehetsz, mint pl a hitgyüli is. Bocsi, de ezeket távolt tartom magamtól, mint az ördögöt. Én nem hiszek szellemvilágokban, Jézus a jobb latornak is azt mondta, hogy még aznap vele lesz a mennyben, nem beszélt semmi misztikus szellemvigról.


"Ha még imádkozok is hozzá, akkor ez bálványimádással is párosul."

Azon felekezetek, ahol hisznek a szentek közbenjárásában, számtalanszor elmondták már, hogy nem imádják a szenteket. Aki ezek után mégis ellenkezőjét állítja, neki a zsoltáros szavait tudom csak idézni:

"Csupán csalást eszelnek ki, akiknek hazugság az örömük. Hazugság van a szájukban, s kívánják az áldást, bár szívükben átkot hordoznak."

máj. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!