Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikusok miért imádkoznak...

A Katolikusok miért imádkoznak máshoz is és nem csak az Istenhez vagy Jézushoz? Pl Szüz Mária.

Figyelt kérdés
Milyen alapon teszik ezt a katolikusok? Én is annak lettem keresztelve, de nem élem meg teljesen a vallást, és ezt nagyon nem tudom "benyelni", hogy nem csak magához Istenhez megy az ima vagy ugye Jézushoz. Szóval legyen szives valaki mondja el ezt, hogy a Katolikus "milyen jogon" imádkozik máshoz is. (Tudom a szüz hosszú ü de olyan nincs a laptopomon. ) köszi.
ápr. 28. 14:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
20%

"Mondjuk ennek határozottan ellent mond több hozzászólásod, de örül neki, hogy beláttad tévedésed és elfogadta korábbi állításom, miszerint ezek a szentek élnek."

Nem. Te érted félre, és egyre biztosabb vagyok abban, hogy ez szándékos részedről.

"Ezt vallhatod nyugodtan, szíved joga, más meg azt vallja, hogy ezek az élő szentek látják a világ eseményeit, hallják a hozzájuk szólókat."

Elhunyt emberekhez imádkoztok, akik már a túlvilágon vannak. Ti azt valljátok, hogy szabad Istenen kívül hozzájuk is imádkozni. Én meg ennek nyomát sem látom a Bibliában. Ha van igei alapja ennek, akkor mutasd meg.

"Értem, te valami ezoterikus vallás tagja lehetsz"

Nem. A "szellemvilág" kifejezés a természetfölötti világ egyik szinonimája.

"Azon felekezetek, ahol hisznek a szentek közbenjárásában, számtalanszor elmondták már, hogy nem imádják a szenteket."

Megpróbálod körülírni, hogy ne kelljen kimondanod, de majd én kimondom helyetted is újra: imádkoztok hozzájuk. Akit nem imádok, ahhoz nem imádkozom. Ez ennyire egyszerű.

máj. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
67%

"Ez ennyire egyszerű."

Egy hülyének biztos, egy értelmesebb különbséget tud tenni imádat bemutatása és a között, hogy valaki mások imádságait kéri, még ha azok már nem itt a földön és nem is ezoterikus szellemvilágba, hanem Krisztussal élnek a mennyben. Ennyire egyszerű.


Értem, hogy próbálsz foggal körömmel kapaszkodni az imád és imádkozni magyar szavakba, de ott van például az angol, ahol az egyik pray a másik worship. Még csak nem is hasonlítanak.


Ha vetted volna a fáradtságot és pl. megnézed az Egyház hivatalos imádságát, a Mindenszentek litániáját, ott minden egyes szent után az szerepel, hogy "könyörögj értünk".


"Elhunyt emberekhez imádkoztok"

Számunkra pedig továbbra se elhunytak, hanem Krisztusban feltámadtak, még ha te ezt tagadod is.


Ha érdekel a téma, akkor olvasd el:

[link]


De gyanítom, hogy a legkisebb mértékben se érdekel, csak szereted a katolikusokat szidni és rágalmazni, ahol csak tudod.

máj. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 IstenGyermeke1 ***** válasza:
88%
Úgy sajnálom azt, aki nem tud vagy nem akar különbséget tenni az imádás és a tisztelet között.
máj. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
0%

"Egy hülyének biztos"

Innentől nekem már nem kellene veled szóba állnom, de hátha eljut az elmédig valami.

"egy értelmesebb különbséget tud tenni imádat bemutatása és a között, hogy valaki mások imádságait kéri"

Olyanok imádságait kéritek, akik már nem élnek a Földön. Ez pedig illegális, konkrétan okkultizmus.

"még ha azok már nem itt a földön és nem is ezoterikus szellemvilágba"

Leírtam, hogy a szellemvilág kifejezés a természetfölötti világra utal. Ennek az égadta világon semmi köze nincs az ezotériához. Az ezotéria okkultizmus, ugyanabba a kategóriába tartozik, mint a Mária-kultusz.

"Értem, hogy próbálsz foggal körömmel kapaszkodni az imád és imádkozni magyar szavakba"

Nem, ennek semmi köze nincs az etimológiához, tehát véletlenül sem értetted meg. Még ezt sem.

"Ha vetted volna a fáradtságot és pl. megnézed az Egyház hivatalos imádságát, a Mindenszentek litániáját, ott minden egyes szent után az szerepel, hogy "könyörögj értünk"."

Ha vetted volna a fáradságot és pl. elolvastad volna a Bibliát, ott feketén-fehéren szerepel, hogy a túlvilági emberekhez beszélni okkultizmusnak számít.

"Számunkra pedig továbbra se elhunytak, hanem Krisztusban feltámadtak"

Ja, már fel is támadtak? Hát, elképesztő :D

"De gyanítom, hogy a legkisebb mértékben se érdeke"

Eltaláltad, a link nem érdekel. A Biblia érdekel.

máj. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
30%

#63

Szerintem nekem elég jól megy a kettő közötti különbségtétel. Egy csomó olyan ember van, akit tisztelek, és nem imádkozom hozzájuk.

máj. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
82%

"Olyanok imádságait kéritek, akik már nem élnek a Földön. Ez pedig illegális, konkrétan okkultizmus."

Első mondat helytálló, a második mondat hazugság.


"Leírtam, hogy a szellemvilág kifejezés a természetfölötti világra utal. Ennek az égadta világon semmi köze nincs az ezotériához."

Hogyne lenne, az ezotériában hívők és különféle pogány vallások hisznek a szellemvilágban, nálunk például a hitgyüli is ilyen szinkretista, okkult vallás.


"Ja, már fel is támadtak? Hát, elképesztő :D"

Annyira nem elképesztő, nyilván nem testi feltámadás, de ellentétben a hamis babonás hagyományaitokkal, a katolikusok Krisztus szavai alapján hiszik és tudják, hogy Krisztussal vannak.


"Eltaláltad, a link nem érdekel."

Sejtettem, de maradj nyugodtan hamis hitedben.

máj. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
0%

#66

"Első mondat helytálló, a második mondat hazugság."

Nem hazugság. A halottidézés azt jelenti, hogy túlvilági emberekhez beszélsz.

"különféle pogány vallások hisznek a szellemvilágban"

Persze, hogy hisznek benne. Te is hiszel benne, hogy létezik Menny és Pokol, létezik Isten és a Sátán, létezik a Szentlélek, léteznek angyalok, léteznek démonok, stb. Ezek mind a természetfölötti (=szellemvilág) részei. Így már érted?

"Annyira nem elképesztő, nyilván nem testi feltámadás"

CSAK testi feltámadás létezik. Akkor miről beszélsz?

"Sejtettem, de maradj nyugodtan hamis hitedben."

Elfelejtetted beidézni a másik mondatomat: Engem a Biblia érdekel. Ha alátámasztod az Igéből, hogy szabad túlvilági emberekhez beszélni, akkor én elismerem az igazadat. Addig semmiképp. Linket nem fogadok el.

máj. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
82%

"Nem hazugság. A halottidézés azt jelenti, hogy túlvilági emberekhez beszélsz."

Nem jelenti azt, a halottidézés az, ha valaki meg akar idézni egy halottat. A katolikusok pedig nem akarják megidézni őket, hanem a Krisztusban élő szentek könyörgéseit kérik.


"Ezek mind a természetfölötti (=szellemvilág) részei."

A pogány vallásod szerint lehet, Jézus nem beszélt szellemvilágról.


"CSAK testi feltámadás létezik. Akkor miről beszélsz?"

A jobb latort nyilván aznap eltemették, de lélekben Krisztus mellett volt a mennyben. Fogadd el Isten szavát és térj meg, amíg nem késő.


"Engem a Biblia érdekel."

Sajnos téged nem érdekel, csak pogány hamis vallásod a szellemvilágotokkal együtt. A linken bibliai idézetekkel támasztják alá, de téged nem érdekel a Biblia.

máj. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
0%

"Nem jelenti azt, a halottidézés az, ha valaki meg akar idézni egy halottat."

Hát szerinted hogyan idézik meg? :D Úgy idézik meg, hogy beszélnek hozzá.

"A katolikusok pedig nem akarják megidézni őket"

Sajnos mégis ezt teszik.

"hanem a Krisztusban élő szentek könyörgéseit kérik"

Tehát túlvilági emberekhez beszélnek.

"A pogány vallásod szerint lehet, Jézus nem beszélt szellemvilágról."

Dehogynem. Tanított róla, beszélt róla, ő maga is űzött démonokat, számtalanszor bizonyította, hogy igenis létezik.

"A jobb latort nyilván aznap eltemették, de lélekben Krisztus mellett volt a mennyben."

Hogy jön ez ide? Arra válaszolj, hogy milyen más feltámadás létezik a test szerinti feltámadáson kívül.

"Sajnos téged nem érdekel"

Érdekel, csak te nem tudod belőle alátámasztani az állításodat. Ne is reménykedjek amúgy?

máj. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
82%
Csőlátó, agymosott szektásokkal sajnos értelmetlen a vita, feladtam.
máj. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!