Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten szereti a keresztényeket...

Isten szereti a keresztényeket akik támogatják a melegeket?

Figyelt kérdés
máj. 1. 15:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim ***** válasza:

20

Ez nem igaz.

máj. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 anonim ***** válasza:

#19

Isten jóságos és szerető jelleme az ember felé irányul, nem pedig a bűneire.

Természetesen nem azt mondom én sem, hogy üldözni kell a melegeket, sőt. Úgy gondolom, hogy kiemelten fontos segíteni rajtuk. Ha kimondom, hogy a homoszexualitás bűn, azt nem támadásnak szánom, hanem pusztán tényközlésnek.

"Szerinted melyiket akarja Isten, a viszályt vagy békés boldogságot? Melyiket lehet össze egyeztetni a végtelenül szerető Istennel?"

Ha a "békés boldogság" a bűn tolerálása miatt van, akkor az a békés boldogság nem összeegyeztethető Istennel.

"Azért teremtette vajon őket ilyenre"

Senkit nem teremtett homoszexuálisnak.

Ami pedig a Bibliát illeti, minden keresztény vallja, hogy Isten ihlette, minden szava Isten Igéje, Isten akaratának, természetének kifejeződése.

"Egyébként például Szodoma és Gomora története az Ószövetségben található amiben van még rengeteg másik törvény is amiket valamilyen rejtélyes módon már kevésbé emlegetnek az emberek."

Lehetséges, én nem tudom, mit szoktak emlegetni az emberek.

máj. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 anonim ***** válasza:

"Ha kimondom, hogy a homoszexualitás bűn,"

Te kimondhatod, de a Biblia egyetlen helyen se mondja ki. Csak magát a parázna tetteket minősíti bűnnek.

máj. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 anonim ***** válasza:
Beszél Róla a Biblia hogy két azonos nemü emnber bün ha együtt van, valahol Pál apostol levelében hallottam. (hangos Biblia YOUtube-on)
máj. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 anonim ***** válasza:

#23

1Móz 19:1-11

3Móz 18:22

Róma 1

máj. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 anonim ***** válasza:
24 es vagyok én Pál apostol levelébe is hallottam azt hiszem, de lehet az APCSEL-be.
máj. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 anonim ***** válasza:

#25

Egyikben sem találtam. Hol írja, hogy homoszexuálisnak lenni bűn? Amit idéztél, ott csak a parázna cselekedetet ítéli el, nem pedig az állapotot.

máj. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 A kérdező kommentje:
Azt értem. A Biblia több részében említik a homoszexualitást, és sok ember úgy értelmezi, hogy ezek a szövegek bűnt jelölnek. Például a Levitikusz 18:22-ben és 20:13-ban szerepelnek olyan passzusok, amelyek tiltják a férfiak közötti szexuális kapcsolatokat. Azonban fontos megjegyezni, hogy a vallási szövegek értelmezése és alkalmazása különböző lehet az egyes vallási közösségekben és az egyes emberek között.
máj. 3. 19:08
 29/85 anonim ***** válasza:

22, 19-es vagyok


Nem állítottam olyat, hogy Isten jóságos és szerető jelleme a bűnre irányulna. Azt állítottam, hogy a jelleme miatt sokan nem tudják össze egyeztetni vele azt, hogy bűnnek tartaná a homoszexualitást.


"Senkit nem teremtett homoszexuálisnak."

Isten teremtette az embert és a génetikáját. Vagy szerinted nem Isten teremtette az embert és olyan génekkel amilyenekkel?

Véletlen műve az egész?


"Ami pedig a Bibliát illeti, minden keresztény vallja, hogy Isten ihlette, minden szava Isten Igéje, Isten akaratának, természetének kifejeződése."

Isten ihlette de nem tollba mondta. Ahogyan nem irányította az embereket mint a robotokat. Ennél fogva pedig nem kizárható, hogy az esendő ember hibázott. Különösen a Biblia nem kevés részből áll, nagyon sok ember dolgozott a megírásán a különböző részeknek és utána az össze rakásán is rengeteg ember dolgozott.


"Lehetséges, én nem tudom, mit szoktak emlegetni az emberek."

Szodomát és Gomora sokkal többször felmerül mint a homoszexualitás bűnnek tartásának bástyája csak akkor az Ószövetség összes többi törvényét miért hagyod figyelmen kívül?

máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 A kérdező kommentje:
De a bűn/sötétség közbeszólt Isten tervezettségbe, mert a szabad akarat az létezik!
máj. 3. 20:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!