Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megérti a keresztényeket...

Lucifer-666 kérdése:

Isten megérti a keresztényeket, ha gyűlölni kezdik és nem kérnek a teremtéséből?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam rajta, hogy milyennek kellene lennem. Ésszel, szívvel, ösztönökkel. Több fajta életet teremthetnék magamnak, amiben én szenvedek, mások szenvednek, vagy csak a végén csendben elmúlik minden, ami esetleg szép volt. Mindent, mindennel lehetne kombinálni, de úgy érzem egy ilyen világért hála helyett inkább halált érdemelne az, aki teremtette. Mondhatnám, hogy a gonosz rossz, a halál rossz és egyszerűbb is ezeket gyűlölni, mint egy bujkáló senkit imádni...

febr. 18. 13:41
A kérdező szavazást indított:
Imádom Istent.
Gyűlölöm Istent.
Nem érdekel Isten.
El akarom felejteni Istent.
Szimplán csak Isten akarok lenni.
Más Isten kell.
Hiszem, bár elmémbe nem fér.
Egyéb.
16 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Érthető a keserűséged és a kiábrándultságod, én át tudom érezni. Rengeteg elképzelhetetlen kegyetlenség és igazságtalanság történt ezen a bolygón. Nem értem Isten koncepcióját, hogy az ember miért állat+szellem együttese. Ebből sok probléma adódik. Ezen a bolygón egyik élőlény a másikkal táplálkozik és könyörtelen harc van az életben maradásért. Az erősebb megeszi a gyengét, illetve állati csoportokban a gyengéket kiközösítik, bántják. Miről másról is venne példát az ember, ha ezt látja a természetben? Vannak emberek, akikben ez az állati természet az erősebb. Szexualitás, hatalom, vagyon, ezek motiválják őket, és a szelídeket eltapossák. Az átlag nyárspolgárra is jellemző a gyengék, mások kiközösítése és bántása. Az állati természet az erősebb bennük.

Szoktam gondolkodni, hogy az lenne minden világok legjobbika, amelyben egyik élőlény a másikkal táplálkozik és egymással harcolnak a dominanciáért?

Számos más ellentmondást fedeztem fel. Nem tudok magyarázatot adni, meg se próbálok, hogy hogy egyeztethető össze egy jóságos Isten létével, ami ebben a világban van. Mégis hinni akarok abban, hogy Isten jó, mert máshogy nem tudok élni.

febr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

8


Voltál gyermek? Kaptál szeretet szüleidtől, barátaidtól, nevelőidtől, bárkitől? Értél el bármilyen célt, amit kitűztél magad elé? Voltál már szerelmes? Van gyermeked? A boldogsághoz nem kell sok, mindened meg van hozzá!



Ha vallási magyarázatot vársz, az benne van a könyvben. Jelenleg az ember a bűntetését tölti, a bűn zsoldja a halál, mely után örök mennyország várja az üdvözülteket.

febr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%

#9

"Ha vallási magyarázatot vársz, az benne van a könyvben."


A "könyvben" mely könyvEK-et jelent egyébként (tehát inkább könyvtár), szintén ellentmondást találtam. Nem szimpatikus az az istenkép, ami az Ószövetségben le van írva. Aki elrendeli egész népek kiirtását, nőkkel, gyerekekkel, állatokkal. Aki oldalakon keresztül fenyegetőzik. Nem tudom elhinni, hogy Isten tollbamondta Mózes törvényeit, hogy azzal kelljen Istennek foglalkozni, hogy vért hintsenek, meg állatokat áldozzanak, és számos aprólékos ceremoniális törvénnyel. Viszont, és itt az ellentmondás, tartalmaz az ÓSZ a Messiásra vonatkozó próféciákat, amiket elgondolkodtatónak tartok, s nem gondolom véletlen egybeesésnek. Jézus tanított sok szép dolgot. Viszont azt is tanította, hogy keskeny az út és kevesen járnak azon, széles a másik út és sokan mennek a kárhozatba. Ezek szerint az emberek nagy részét a (hagyományos felfogás szerint örök) kárhozatba küldi Isten? Ez a hivatalos keresztény tanítás, hogy örök kárhozat van. Amit igazságtalannak tartok. "Az örökös pokolbéli szenvedés eszméje visszataszító és szadista" Ny. Bergyjev orosz vallásfilozófus

febr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

"Nothing is more despicable than respect based on fear." — Albert Camus.

magyarul semmi sem visszataszítóbb, mintha a tisztelet félelemmel van kikényszerítve.


Én olyan Istenben szeretnék hinni, akit valóban, az igazságossága, jósága miatt lehet szeretni és tisztelni. Elképzelhető, hogy ilyen az Isten, sajnos nem tudom, valójában milyen, ez az egymillió dolláros kérdés számomra. Lehetséges, hogy létezik magyarázat erre a sok ellentmondásra, amit fentebb vázoltam.


Egy vers a Tízezer könnycsepp c. könyvből, amivel egyet tudok érezni, bár az igazi borzalmakról én csak olvastam eddig könyveket (mondjuk sok szenvedésen mentem keresztül, de Istennek hála' olyanokon nem, mint amikről olvastam)


Azt mondják, hogy jó az Isten.

Én ebben nem vagyok olyan biztos.

Azt hiszem, hogy Isten egy vad tudós,

Aki fehér laboratóriumi köpenyben járkál

És ketrecbe zárt emberekkel kísérletezik.

Alighanem nagyokat nevet rajtunk,

Amikor üvöltünk a fájdalomtól.

Lehetséges hogy a jegyzőkönyvében

Ilyen címszavak alatt szerepelünk:

„kontrollcsoport”, „tesztcsoport”

Miközben csendben figyeli,

ahogyan kíntól gyötörve

Az ujjainkat rágjuk

De az is lehetséges, hogy odafönt

Selyem baldachinja alatt édesdeden alszik,

Miközben mi a földszinten

üvöltünk a fájdalomtól és dühödten rázzuk

Rozsdás ketreceink rácsait,

Mert Isten, a tudós,

Teljesen elfeledkezett rólunk

febr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Komolyan srácok, hányszor fogtok még komolyan válaszolni Luci trollkérdéseire?
febr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

12


Ezen Én is elgondolkodtam.

Sajnos nem ismerjük igazán a kérdezőt, a személyét a tulajdonságait,. Nem tudjuk, hogy vannak-e céljai, tervei. Azt sem tudjuk mivel foglalkozik, vagy mi az amitől jó kedvre lehetne deríteni, vagy aminek tiszta szívből örülne.

Amit tudunk, hogy néha olyan kérdéseket tesz fel, amitől gyakran feláll a hajam, illetve nem csak az enyém, másoké is. A kérdéseit a csalódottság, elégedetlenség, csupa negatív szellem jellemzi.

Nehéz a kedvére tenni.

Sokan sokféle módon próbáltak neki segíteni, igencsak kevés, vagy semmilyen sikerrel.

febr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy elégedett. Itt most őszintén kitárulkoztál. Sajnos az eredendő bűn nálad is mint egy kórság felütötte a fejêt.


Az általános gyűlölet antikrisztus út. Gyülölöd a halált ès gyülölöd Isten teremtményeit is?


Menj vissza emlékeidben ès fogalmazd meg hogy hol, mikor szakadt el a cérna nálad?


Amikor csalódtál. Tudom ajánlani az Ébredések alapitvànyt. És Krisztust is. Isten pont azért küldte Fiát hogy mindent elmond jön, hogy vigasztaljon minket hogy van élet a halál után emiatt nem kell gyülölnöd a halált.


Olvasd el a nyolc boldogságot is és a szeretet himnuszt is.


Valahol megsebződtél

febr. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Isten Krisztusban mutatkozott meg. Felfedte magát. Miért nem lehet ezt érteni?


Milyen Isten arca, mit tesz és mit nem tesz? Olyan Isten mint Krisztus, azt teszi amit Krisztus

.

A jók közül tanitókat nevel, akik viszik tovább a földön tanitásait. Ezek voltak az apostolok. A rosszabbak parancsol. A betegeket, elesetteket testileg és lelkileg gyógyitja, Az eltévedetteket visszaterelni és figyelmezteti ne tévejedjenej újra rossz útra

A jevé ki yeket megfedni. Figyelmezteti.


A halál miatt szorongokat anenyirszággal vigasztalja


Ezt teszi ma is Isten. Nem bujkál, hanem ő a világ világossága De a sötétség nem érti Istent. Így kezdödik János evangéliuma, olvasd el kérlek az elejét.

febr. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

10


A kánonban lévő magyarázatot nem kell elfogadnod, ez csak egy lehetőség. Szabadakaratod van, dönthetsz bármilyen életfelfogás mellett!

febr. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia Luci

Milyennek kell lenned? Mielőtt válaszolnék, néhány dolog a felvetésedről:


A "világot" Isten hozta létre, de a jelenleg zajló körülményeket nem Ő diktálja. Erről korábban írtam, irtunk neked. Sajnos nem fogadsz el semmilyen magyarázatot, vagy ész érvet.

Aki ezeket a körülményeket vezeti, ellesz pusztítva, meg fogja kapni a büntetését azokkal együtt, akik támogatták, vagy részt vettek ezekben.

Ha boldog szeretnél lenni, és megelégedett életet szeretnél élni, azért neked is tenni kell.

A szeretet olyan mint a tűz. Ha nem táplálják, egy idő után kialszik.


Isten nem bujkál, sokkal inkább Te vagy az aki nem veszed észre, vagy nem akarod észre venni, mert egyéni elképzelésed van arról, hogy "megmutassa magát". Egy korábbi válaszomban írtam, hogy Istent nem lehet személy szerint látni azoknak, akik természetüknél fogva, földi rendeltetésűek.

De "látható", felismerhető, illetve megismerhető, és kapcsolatban is lehet vele lenni. Hogyan?

Pl úgy, ha megfigyeled a természetet, az alkotásait, a mikró világtól kezdve, a makró világig. A világegyetem rendezett és jól működik.

A földön látható, érezhető természet, és annak működése csodálatos.

Nem csak úgy látunk, hanem színesben láthatjuk mind ezeket. Nem csak úgy hallunk, hanem hangok sokféleségét élvezhetjük. Nem csak úgy étkezünk, hanem ízek kavalkádjaival élvezhetjük ezt. Nem csak vesszük a levegőt, hanem illatok által még kellemes is a levegő vétel. Továbbá megismerhető abból a könyvből, amit leíratott azokkal, akik szeretik Őt, illetve Jézus a tetteivel bemutatta, közvetítette Atyjának gondolkozását, szándékát, tulajdonságait. Számtalan lehetőség van megismerni Életadónkat.


Ezekből az "aprónak" tűnő dolgokból felfedezhetjük Isten személyiségét, tulajdonságait, szeretetét, gondolkodását.

Ha egy apa felépít a családjának egy otthont, egy lakást, nem azért teszi, hogy később majd felgyújtsa, megsemmisítse.

Arról már beszéltünk, tehát tudsz róla, hogy a jelenlegi állapotok miért vannak. Nem Isten szándéka az, ami napjainkban zajlik.

Az ember az, aki kihúzta magát Isten szerető vezetése alól, és olyan terhet vett a nyakába, amire nem kapott képesítést.

Amilyen körülményt teremtünk magunknak, azért vállalnunk kell a felelősséget, és nem áthárítani. Az a legkönnyebb, hogy mást teszünk felelőssé az elrontott dolgainkért, ezt örököltük.

Ő boldog Isten és azt szeretné, ha mi is azok lennénk. Nem azért dolgozott, vagy teremtett, hogy azt tönkre tegye.


Milyennek kell lenned?

Olyan emberré kellene válnod, aki értékelését, és háláját kifejezésre tudja juttatni az életért, és az ahhoz tartozó áldásokért. Ehhez pedig gondolkodás mód váltás szükséges. Alázattal el kellene fogadnod Isten kéréseit, vezetését, tanácsait, hogy a jelenleg tapasztalt nehézségek között is megtaláld a szépségét az életnek.

A közeljövőben pedig, hatalmas változások lesznek, hiszen ahogy Noé idejében is lezárt egy korszakot a tarthatatlan állapotok miatt, nemsokára ezt a jelenlegi rendszert a működésével együtt megszünteti.


Ha ilyen, és ehhez hasonló gondolatokkal töltenéd meg az elmédet, jobb irányba fordulna az életed, és boldogabb is lennél, megszűnnének a negatív érzelmeid, gondolataid. Hasonlóan gondolkodó barátokra tehetnél szert, akikkel együtt bátorítanátok, vigasztalnátok egymást.

A jövőre vonatkozóan célokat tűznél ki, amit elszeretnél érni, illetve terveket készítenél.

Mi is ezt tesszük.

febr. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!