Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten szereti a keresztényeket...

Isten szereti a keresztényeket akik támogatják a melegeket?

Figyelt kérdés
máj. 1. 15:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 anonim ***** válasza:
58%

#27

Nincs ilyen különbségtétel a Bibliában. Csak a vágyvezérelt gondolkodásod miatt értelmezed így.


#29

Csak ismételni tudom magam: a homoszexualitást bűnnek mondja ki a Biblia. Az, hogy az emberek mit mivel tudnak összeegyeztetni, lényegtelen. Az írott Ige az egyetlen hiteles hivatkozási forrás a kereszténységben, nem az érzéseink.

"Isten teremtette az embert és a génetikáját."

A homoszexualitás nem genetikai eredetű állapot.

"Ennél fogva pedig nem kizárható, hogy az esendő ember hibázott."

Ha Isten ki akarja nyilatkoztatni magát, akkor gondoskodik róla, hogy abban ne legyen hiba.

"csak akkor az Ószövetség összes többi törvényét miért hagyod figyelmen kívül?"

Miért gondolod, hogy figyelmen kívül hagyom?

máj. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 anonim ***** válasza:

31

A Biblia. De nem a Biblia mondja meg, hogy mi a bűn hanem Isten.

Az pedig, hogy az ószövetségben írtak valamit ami ellentmond Jézus üzenetének és alap tanításainak az "kicsit" gyanús.


", nem az érzéseink."

Itt nem is érzésekről van szó hanem logikáról.


"Ha Isten ki akarja nyilatkoztatni magát, akkor gondoskodik róla, hogy abban ne legyen hiba."

Isten már akart pár dolgot. De az emberek szabad akaratát tiszteletben tartotta. Hasonlóképpen a Biblia esetén sem fogja az emberi szabad akaratot eltörölni csak azért, hogy könnyebben elérje a célját.

Arról nem is beszélve, hogy a Biblia tökéletes lehetőség az emberek félre vezetésére is ha abba valaki belepiszkál. Ezért kell kritikusan olvasni és figyelni arra, hogy ha valamit nem lehet össze egyeztetni az alap jó irányába terelő tanításokkal.


"Miért gondolod, hogy figyelmen kívül hagyom?"

Esetleg betartasz minden ószövetségi előírást még az öltözködésre vonatkozóakat is? Elég nehezen kivitelezhető ezért is feltételeztem, hogy nem tartod be.

Így azonban önkényesen számonkérni valakin az egyik törvényt miközben a másikat pedig nem tartod be elégé elhiteltelenít és képmutatónak állít be.


"A homoszexualitás nem genetikai eredetű állapot."

Mindjárt kiderül, hogy te is olyan lapos földes, evolúció ellenes, 6000 éves föld hívő eltévelyedett vagy?

Ha igen akkor szóljál. Akkor eleve nem volt értelme leállni bármiről is beszélni.

máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 anonim ***** válasza:

"A Biblia. De nem a Biblia mondja meg, hogy mi a bűn hanem Isten."

Isten a Bibliában jelentette ki, hogy mi bűn és mi nem.

"Az pedig, hogy az ószövetségben írtak valamit ami ellentmond Jézus üzenetének és alap tanításainak"

Csupa fül vagyok. Sorold!

"Itt nem is érzésekről van szó hanem logikáról."

Nem, ebben nincs semmiféle logika.

"Isten már akart pár dolgot. De az emberek szabad akaratát tiszteletben tartotta."

Akik elfogadták Istennek azt a felkérését, hogy lejegyezzék az ő kijelentéseit, azok nem a saját eszmefuttatásaikat fogják leírni.

"Hasonlóképpen a Biblia esetén sem fogja az emberi szabad akaratot eltörölni csak azért, hogy könnyebben elérje a célját."

Ennek a kérdésnek semmi köze a szabad akarathoz.

"Arról nem is beszélve, hogy a Biblia tökéletes lehetőség az emberek félre vezetésére is ha abba valaki belepiszkál."

Elég feltűnő lenne egy kánonba belepiszkálni...

"Ezért kell kritikusan olvasni és figyelni arra, hogy ha valamit nem lehet össze egyeztetni az alap jó irányába terelő tanításokkal."

És mi alapján döntöd el, hogy mi a jó és mi a rossz?

"Esetleg betartasz minden ószövetségi előírást még az öltözködésre vonatkozóakat is?"

Az erkölcsi törvények mindenkire vonatkoznak. Az Izraelnek előírt nemzeti törvényeket nekem nem kell betartanom, én nem vagyok zsidó.

"Így azonban önkényesen számonkérni valakin az egyik törvényt"

Én nem kérek számon semmit.

"Mindjárt kiderül, hogy te is olyan lapos földes, evolúció ellenes, 6000 éves föld hívő eltévelyedett vagy?"

Az evolúcióban nem hiszek (és ez nem vallás kérdése). A bibliai iratok már 4000 évvel ezelőtt leírták, hogy a Föld kerek, ez tehát tárgytalan. A 6000 éves Föld meg totál hülyeség, ilyet nem állít az Ige.

máj. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 anonim ***** válasza:

"Csupa fül vagyok. Sorold!"

Mit soroljak?


"Nem, ebben nincs semmiféle logika."

Tehát amit nem látsz, nem értesz az nem létezik. Értem.


"Akik elfogadták Istennek azt a felkérését, hogy lejegyezzék az ő kijelentéseit, azok nem a saját eszmefuttatásaikat fogják leírni."

Erről már írtam korábban.


"Elég feltűnő lenne egy kánonba belepiszkálni..."

Persze teljesen feltűnő lenne az, hogy ha valahol kicsit módosítottak volna a szövegen, az üzeneten.

Nagyon erőlködsz úgy látom.


"És mi alapján döntöd el, hogy mi a jó és mi a rossz?"

Elég gondolkodni. Jézus tanítása a másik ember szeretetéről teljesen összhangban van Isten jóságosságával ezáltal is hitelesítve a leírtakat. Azonban ha a Bibliában egy másik rész felszólítana arra, hogy mészárolj le temérdek ártatlan csecsemőt mert az milyen jó móka lesz akkor elég egyértelműen ki lehet zárni az adott részt amit lehetetlen össze egyeztetni Isten jóságosságával.


"Az evolúcióban nem hiszek (és ez nem vallás kérdése). A bibliai iratok már 4000 évvel ezelőtt leírták, hogy a Föld kerek, ez tehát tárgytalan. A 6000 éves Föld meg totál hülyeség, ilyet nem állít az Ige."

Milyen szépen eltaláltam. Akkor itt zárjuk is le. Egy ilyen szinten eltévelyedett ember vissza tereléséhez nem érzek elég potenciált magamban és nem hiszem, hogy van ember aki megtudna győzni.

Majd talán Isten vissza terel téged a helyes ösvényre ha kéred őt. Kérd te is őt folyamatosan, hogy tereljen a helyes irányba akkor talán te is közelebb kerülsz az igazsághoz.


Minden jót és remélem gyorsan visszább találsz a helyes út irányába.

máj. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/85 anonim ***** válasza:

"Mit soroljak?"

Az ósz. azon tanításait, amelyek ellent mondanak Jézus tanításaival.

"Tehát amit nem látsz, nem értesz az nem létezik. Értem."

Nem, nem érted. Semmi logikát nem tartalmazott a gondolatmeneted.

"Persze teljesen feltűnő lenne az, hogy ha valahol kicsit módosítottak volna a szövegen, az üzeneten."

Persze, hogy feltűnő. Ezek rögzített szövegek, ezekbe nem lehet belepiszkálni... Nem lehet, hogy előbb tájékozódni kéne az adott témában, mielőtt vitába szállsz?

"Elég gondolkodni."

Nem, nem elég.

"Azonban ha a Bibliában egy másik rész felszólítana arra, hogy mészárolj le temérdek ártatlan csecsemőt mert az milyen jó móka lesz"

Azt, hogy ezt jó mókának mutatná be a Biblia, határozottan visszautasítom. Isten akkor pusztított el népeket, amikor elveszítették az emberségüket, tehát nem lehetett már őket embernek nevezni, lásd. Noé idejében a hibridáció.

"elég egyértelműen ki lehet zárni az adott részt amit lehetetlen össze egyeztetni Isten jóságosságával"

Ezt hívják vágyvezérelt gondolkodásnak. Alkotsz egy képet Istenről, és automataként kezelve Istent, mindig azt várod, hogy a te elvárásodat dobja a gép. Ez így nem lesz valami sikeres menet.

"Milyen szépen eltaláltam."

Úgyis itt az érettségi, gyakoroljuk a szövegértést: nem találtad el. Nem vagyok laposföldhívő, nem hiszek a 6000 éves földben. Az evolúció az, amit nem hiszek el.

"Egy ilyen szinten eltévelyedett ember"

Tehát én azért vagyok eltévelyedett, mert nem a te véleményedet osztom. Kicsit sem vagy beképzelt :D

"és nem hiszem, hogy van ember aki megtudna győzni"

A tudáshiányod megmutatásával tényleg nem tudsz meggyőzni. Én sem megyek vitatkozni a kvantummechanikáról.

máj. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 A kérdező kommentje:
És Istenben hol van az emberség?! Felesleges volt megteremteni azokat akikről úgyis tudja előre, hogy elfogja pusztítani...
máj. 4. 11:54
 37/85 anonim ***** válasza:

"Nem, nem érted. Semmi logikát nem tartalmazott a gondolatmeneted."

Persze, hogy nem tartalmaz mert te nem látod ezért nincs.


"Persze, hogy feltűnő. Ezek rögzített szövegek, ezekbe nem lehet belepiszkálni... Nem lehet, hogy előbb tájékozódni kéne az adott témában, mielőtt vitába szállsz?"

Tájékozódtam, csak nem érted. De mindegy is.


"Azt, hogy ezt jó mókának mutatná be a Biblia, határozottan visszautasítom."

Nem állítottam, hogy ilyet tesz. De meg sem lepődök, hogy nem sikerült értelmezni.


"Úgyis itt az érettségi, gyakoroljuk a szövegértést:nem találtad el."

"Az evolúció az, amit nem hiszek el."

Tehát azt a részt eltaláltam.


"Tehát én azért vagyok eltévelyedett, mert nem a te véleményedet osztom. Kicsit sem vagy beképzelt :D"

Nem az én véleményemet kell osztanod. Pusztán szembemész a valósággal. A hazugságban élő ember pedig eltévelyedett.


"A tudáshiányod megmutatásával tényleg nem tudsz meggyőzni."

Tudáshiány sokkal inkább nálad van. Ezért is követsz hazugságot és tagadod le Isten művét. Kettőnk közül te vagy az aki szépen megmutatta, hogy annyira ragaszkodsz az elképzeléseidhez, hogy akár hazugságokat is követsz.


"Ezt hívják vágyvezérelt gondolkodásnak. Alkotsz egy képet Istenről, és automataként kezelve Istent, mindig azt várod, hogy a te elvárásodat dobja a gép. Ez így nem lesz valami sikeres menet."


Mindenki aki olvassa a Bibliát vagy hallott valamit Istenről már alkot egy képet róla. Te is alkottál egy képet Istenről.

Automataként pedig nem kezelem Isten.


A vágyvezéreltség pedig sokkal inkább a te hazugságokhoz mindenáron ragaszkodó gondolkodásodban van. Ha nem akarsz vissza kerülni a keskeny ösvényre vagy legalább a közelebb kerülni hozzá akkor az a te dolgod. Én nem akarlak kényszeríteni semmire.


Légy boldog és remélem végül Isten vissza vezet magához.

máj. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 anonim ***** válasza:

"Csak ismételni tudom magam: a homoszexualitást bűnnek mondja ki a Biblia."

Amit még mindig nem idéztél :)

máj. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 anonim ***** válasza:

"Persze, hogy nem tartalmaz mert te nem látod ezért nincs."

Azért nincs benne logika, mert Isten jóságából sehogysem következik az, hogy ne nevezze nevén a bűneinket.

"Tájékozódtam, csak nem érted."

Ha tájékozott lennél, nem mondanál ilyen butaságokat.

"Nem állítottam, hogy ilyet tesz."

De igen, ezt állítottad.

"Nem az én véleményemet kell osztanod. Pusztán szembemész a valósággal."

A te valóságoddal megyek szembe. Isten nem a te elvárásaid szerint cselekszik.

"Kettőnk közül te vagy az aki szépen megmutatta, hogy annyira ragaszkodsz az elképzeléseidhez, hogy akár hazugságokat is követsz."

Egyetlen állításodat sem tudtad eddig semmivel sem alátámasztani, én pedig konkrét bibliai szöveghelyekre hivatkoztam. Akkor ki az, aki elképzelésekhez ragaszkodik?

"Mindenki aki olvassa a Bibliát vagy hallott valamit Istenről már alkot egy képet róla."

Te úgy olvasod a Bibliát, hogy ami nem felel meg az ízlésednek, azt figyelmen kívül hagyod. Így is lehet, csak így nem használ.

"Automataként pedig nem kezelem Isten."

Dehogynem. Ha szembetalálod magad egy olyan kijelentésével, ami neked nem tetszik, akkor azt nem tekinted hitelesnek.

máj. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 anonim ***** válasza:

#38

25-ös kommentben ott vannak a konkrét igehelyek.

máj. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!