Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert hazalnak Jehova tanui?

Miert hazalnak Jehova tanui?

Figyelt kérdés
Csak azert hogy van e bibliai alapja, vagy csak a sajat elkepzelesuk szerint ezt lassak jonak. Kivancsi vagyok a biblia velemenyere.
2009. jan. 6. 13:59
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem te provokálsz. Ez már ki lett tárgyalva.
2009. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim válasza:
62%

azért, hogy a kutyám lesből rájuk tudjon ijeszteni

volt amelyik ijedtében az árokba is beleesett

2009. jan. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
75%
Több tag=több adomány=több pénz a vezetőknek
2009. jan. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
87%

Van utalás a Bibliában, csak van egy megjegyzés is, amit nem minden "tanú" tart be. Egyrészt "menjetek és terjesszétek az evangéliumot..." másrészt viszont "ha valahol nem fogadnak, hagyjátok ott"

Szóval én szívesen elbeszélgetek, de maradok hitemben, de van, amikor valóban nem alkalmas, no, akik ezt olyankor megértik, hogy "nem érek rá csevegni", akkor ők rendben vannak, de akik nem tágítanak, és netán el kell mennem, és még azt is nézik, melyik zárat zárom, és megvárják, míg tényleg elmegyek, na őket nem csípem.

2009. jan. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
85%
Téríteni.
2009. jan. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
11%
a harmadik válaszolonak irok:nincs pénzgyűjtés,nekem ők mondták hogy önkéntes munka amit végeznek.,miért nem értékeljük,azt hogy a szabad idejüket arra áldozzák,hogy segitsenek nekünk megérteni a Bibliát?láttad a kiadványaikon az árat feltüntetve?mert én nem,mellesleg ingyen folytatnak házi bibliatanulmányozásokat értesülésem szerint,nekem is felajánlották.
2009. jan. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
5%
Egyes országokban akiknek nincs bibliai ismeretük kultúrális analfabétának nevezik. Ezt alkalmazhatnánk azokra, akik erre a fenti kérdésre nem tudják megadni a választ, ugyanis a Bibliában benne van hogy nyílvánosan és házanként prédikálták az Isten Országának evangéliumát az első keresztények. S ezt kellene minden, magát kereszténynek vallónak csinálni. Követni az első századi krisztusi mintát... Másrészről meg kérdezzétek Őket... Biztos megadják a bibliai választ.
2009. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
25%

Miért prédikálnak házról házra Jehova Tanúi?


Jézus napjainkra vonatkozóan a következő tevékenységről jövendölt: „a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.” Követőinek meg is parancsolta: „Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket” (Máté 24:14; 28:19).


Amikor Jézus elküldte korai tanítványait, arra utasította őket, hogy az otthonaikban keressék fel az embereket (Máté 10:7, 11–13). Pál apostol ezt mondta a szolgálatáról: „nem tartottam vissza magam attól, hogy elmondjak nektek mindent abból, ami hasznos, és attól sem, hogy nyilvánosan és házról házra tanítsalak benneteket” (Csel 20:20, 21; lásd még: 5:42).


Az üzenet, amelyet a Tanúk hirdetnek, életeket jelent; ezért gondosan ügyelnek arra, hogy az kivétel nélkül mindenkihez eljusson (Sof 2:2, 3). A látogatásuk indítéka a szeretet: az Isten iránt, és a felebarátaik iránt is.


Vallási vezetők egy spanyolországi konferencián a következőket jegyezték meg: „Talán azt hanyagolják el [az egyházak] leginkább, amire a Tanúk éppen a legtöbb időt fordítják: hogy felkeressék az embereket az otthonaikban, ami az ősegyház apostoli módszerének felel meg. Míg az egyházak nem ritkán a templomépítésre és az imádati helyeken elmondott prédikációkra korlátozzák tevékenységüket, valamint arra, hogy harangszóval csalogassák magukhoz az embereket, addig [a Tanúk] az apostoli módszert követve házról házra járnak, és minden alkalmat megragadnak a tanúskodásra” (El Catolicismo. Bogotá, Kolumbia, 1975. szeptember 14., 14. o.).

2009. jan. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
69%
Ha valaki úgy kezdi az első mondatát, hogy: Én csak annyit szeretnék... Akkor én már csukom is be az ajtót, mondván, hogy nincs cigim, nincs pénzem és nem térek meg.
2009. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
63%
mert minél több embert téritenek meg annál több pénzt kapnak,és azt hiszik hogy Isten is jobban kezeli majd őket.
2009. jan. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!