Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy fekete lehet zsidó?

Egy fekete lehet zsidó?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 11:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ilyen van szinte minden politikusról, mert a zsidóknak kötelező nyalni a s.eggét.


Olyat mondjuk még nem láttam, hogy zsidók verték volna a négereknél a tamtamot, vagy cigányprímásnak öltöztek volna.

2010. nov. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Obamanak melyik fele zsido? Apja oldalrol Izlam.
2010. nov. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Ilyen van szinte minden politikusról, mert a zsidóknak kötelező nyalni a s.eggét."


- Ja, mert templomban aztán nem kötelező levenni a sapkát, illetve illően felöltözni...

2010. nov. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

Ha akarod érteni mire gondolok, akkor úgyis érted. Ha meg nem, akkor úgyis tökmindegy.


Itt vannak például ezek a képek:


[link]


[link]


Már a parlamentünkbe is be kellett ülniük dajdajozni. Mi meg engedtük nekik.

Ilyen alapvető kérdések vannak, hogy miért pont a zsidók? A románok is, szerbek is, stb stb beülhetnének oda mulatni? Illetve az izraeli Knesszetbe bemehetnének a magyarok ugyanígy...?


Hát ha ettől nem esik le valakinek a tantusz, akkor semmitől...

2010. nov. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

ne térjünk el a kérdéstől, tudom, h sokan szeretnek vitázni a zsidókról, ne itt tegyétek, mert akkor sosem lesz vége és mindennap plusz 10 teljesen a tárgytól eltérő válaszom lesz :)


köszönöm azoknak, akik nekem válaszoltak...még egy kérdés... hogyan deríthetném ki anélkül, h rákérdeznék konkrétan

van valami olyan szokásuk, ami 100%, hogy elárulja? pl nem esznek valamilyen ételt vagy valami más szokás?

2010. nov. 1. 17:02
 16/21 anonim ***** válasza:
A zsidók a legtöbb tabuval ellátott nép. Ezek nagy része azonban előfordul másoknál is, és nem mindegyikük tartja a szokásokat, úgyhogy ezek alapján nem nagyon lehet felismerni őket. Csak bevallás alapján lehetne tudni, bár előfordul, hogy ők maguk sem tudják, hogy azok.
2010. nov. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
hát akkor majd kitalálok valamit... egyszer csak kiderül
2010. nov. 1. 19:41
 18/21 anonim ***** válasza:
Mint nalunk a vasarnapi csaladi ebed, onaluk pentek este van ez. A sabez. Mikor gyerekek 13 eesek lesznek, ez a legnagyobb szulinapi unnep. Allitolag ekkor lesznek felnottek. (?) Szombat reggeli zsinagoga jaras, igaan gyalog kene, de sokan ott hagyjak kocsijukat a szomszed utcaban. Igazi Kosher zsidok nem esznek disznohust, mert szerintuk a diszno a legmocskosabb allat. A Kosher etel kb haromszorosaban kerul, mert a hust vermentesen kell levagni, egy rabbi nezi vegig, ellenorzi hogy szokasok szerint van megcsinalva. Mamar egyre tobb szido nem tudja megengedni, hogy ilyen szigoru eletmodot eljen. Altalaban eteluk fuszermentes, vagy keves fuszer, gyomruk nem birjak a sok fokhagymat. Kulso, belso ajtojukon egy disszel van jeleze, hogy zsidohazba leptel. Sok helyen a Shalom (koszontes) iras is kint van. Unnepnapjukat Google-zd. Szeptemberben uj ev, 8 napos unnep, Aprilisban van a "Husvet", Passover, van meg a Purim, es 10 nappal uj ev utan van a Yomkipur. Most csak ennyit, nezz utana ha tobbet akarsz tudni. Na perszze meg ott vannak az extreme vallasosak, Ultra Orthodox zsidok akiket dugohuzosoknak is hivnak, mert kalapot es gondoritott pajeszt viselnek. A zsidosagon belul is van megkulonboztetes. Meg maga Jeruzsalemben is van ket utca aki nem beszel a masikhoz. Egyikben lakik az ultra Orthodox, szegeny, masik nem annyira vallasos gazdag nep. Ahhoz hogy valaki zsidonak vallhassa magat, anyjanak is zsidonak kell lenni, amit a Rabbi hitelesit. Itt pl Ausztraliaban, mar elkezdtek befogadni olyan embereket is, akiknek csak apjuk volt zsido, hogy novekedjen szamuk. Habar a teljes zsidosag szerint, ezek az emberek soha nem lesznek befogadva, esetleg csak papiron. Tehat ok is megkulonboztetik egymast.
2010. nov. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

jójó, érdekes, csak a szubjeltív előadásmóddal sugallsz kis furcsaságot ..


nézd, tudod sok országban (bizony a nagy Nyugaton ....)13 év a korhatár a szexuális életre (ami nálunk 14), mert akkor már testileg érettnek tartják őket, arra, hogy ilyen szempontból felnőttek, még ha nem is azok ...


na és szépen végig lehetne menni az összes kijelentéseden, lenne hozzáfűzni valóm, de akkor én is annyit írnék, mint te :)


amúgy én úgy tudtam, egy fiúgyermek legnagyobb életeseménye a körülmetélés a zsidóknál, de aki zsidó, cáfoljon meg, ha ez nem így van (csak mert van ismerősöm, és ő mesélte, ez rokoni összejövetel, evés-ivás stb, szal egyfajta ünneplést jelent náluk)

2010. nov. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem ertem kritikadat, vagy miert izgatottad fel ugy magad.

Kerdezo kerdezett, en valaszoltam. Egyebkent, a Nagy Nyugaton 16 ev a korhatar a legalis szexualis elethez.

Igen, megkerdojeleztem a 13 eves "felnotteket". Lehet tobb szaz eve azok voltak, de a mai 13 evesek egyiksem az.

Milyen kijelenteseimrol beszelsz, illetve irsz? Egyik sem kijelentes, hanem teny.

2010. nov. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!