Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen egy apáca élete?

Milyen egy apáca élete?

Figyelt kérdés
Milyen, hogy telik egy napja? Mi szükséges ahhoz, hogy valaki 18-19 évesen zárdába vonuljon? Miután letette a fogadalmat, már soha nem vetheti le az apáca ruhát? Annyi kérdés merül fel bennem ezzel kapcsolatban, és nagyon kíváncsi vagyok..szükséges minden válasz a döntésemhez, kérlek segítsetek. Köszönöm Szépen.
2010. nov. 27. 14:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Képes vagy egy életen át Istent szolgálni. Lemondani a hétköznapi élet örömeiről. Gyermek nélkül élni.Betartani azokat a fogadalmakat, amelyek egy apácára vonatkoznak.Szigorú rendszabályokat betartani. Nagyon nemes cél, de rendkívül sok lemondással jár. Én nem vagyok apáca,de ismerek apácát.Nézd Istenhívő vagyok,otthon a lakásomban több olyan szobor van, ami Istent és Szűz Máriát ábrázolja, a nyakamban keresztet viselek.A dolgozó asztalomon vannak elhelyezve. Isten szobra előtt a férjem fotója, A lányom fotója előtt Istent ábrozoló kép van. Tehát apáca hivatás nélkül is tudom Istent tisztelni. De a te döntésed, és egyedül csakis te döntheted el szeretnél e apáca lenni.
2010. nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ, milyen rendben él. Ugyanúgy dolgozik, mint egy civil, vagy tanít vagy betegeket, időseket ápol-gondoz.

1-2 rend van, amely ún. szemlélődő rend, ezek tagjai a ház körül tevékenykednek.

Ma már koránt sem olyan szigorú az életük, mint az olvasmányélményekből gondolni lehetne.

Rendi öltözéket is szinte csak vasár- és ünnepnap viselnek. Sajnos.

2010. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

tehát nem kötelezőek nap mint nap azt a fekete földik érő ruhát viselni?

Ha jól tudom, ők egy úgynevezett "zárdában" élnek, a nap 24-órájában? tehát ki sem mehetnek ?

2010. nov. 27. 17:26
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

biztos, hogy komolyan érdekel a dolog, ha ennyire nem vagy tisztában semmivel?

Mint írtam, a legtöbben dolgoznak, tehát muszáj kimenniük a zárdából, nem hozzák helybe a betegeket stb.

A saját hivatalos dolgaikat is intézniük kell, és külön személyzet sincs pl. a bevásárlásra.

az meg, hogy nem hordják az előírt viseletet, egyáltalán nem nagy érdem...

2010. nov. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle rend van, női rendből különösen. Biztos vannak olyanok is, amik közelebb állnak a hagyományokhoz.
2010. nov. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Vannak bevezető időszakok is, van egy egy éves szakasz a beöltözés előtt, utána egy két éves szakasz, amikor már a kolostorban lakik a jelölt, és be van öltözve, mint a többiek, de még ideiglenes fogadalmas novícia. Ebben a szakaszban minden külső ismeretségét meg kell szakítania. Csak utána kell meghoznia a végleges döntést.

Én ezt azért tudom, mert az egyik osztályfőnököm apácának állt, és akkoriban sokatérdeklődtem iránta.

2010. nov. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%
ugy is mondhatnam noi borton, de Jezus nem ezt akarja!!!!eld a foldi eletedet ,es tartsd be a torvenyt.az meg mi????
2010. nov. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
szuper ,megvan nekik rendesen a HAVI es neha ami befolyik a papoktol, ez az apaca zsold
2010. nov. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok olyan könyvet lehet találni amelyek elolvasása után az ember úgy dönt jobb neki egyedül.Ezek elolvasását ajánlom.De mondd mi történik veled hogy ezeken a dolgokon gondolkodsz.Mesélj milyen életet élsz és milyen a családoddal a kapcsolatod.Ne érts félre, ha bisztosra akarsz menni előbb vagy utóbb fel kell tenned magadnak a legidegfeszitőbb kérdéseket.Neked elárulom,hogy én is erre készülök nem is kis bedobással.Szerencsére körülbarikádoztam magam olyan emberekkel akiknek érdekük hogy segitsenek .Ha érdekellek keres meg nyugodtan
2010. nov. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat:)

Kedves utolsó válaszoló, szívesen elbeszélgetnéd veled. Esetleg ha msn-címed elküldenéd mailben örülnék neki:)

A könyvekre visszatérve, milyen történetekre gondolsz? Köszönöm.

2010. dec. 3. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!