Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valamit nem értek. Az ateisták...

Valamit nem értek. Az ateisták mit keresnek a vallás témakörben?

Figyelt kérdés
Azt, hogy a különböző vallások képviselői itt vannak, teljesen természetes. De ha egy ateista a vallás témakörben hirdeti a maga tanait, ezzel nem tesz mást, mint hogy elismeri, az ateizmus sem több, mint egy a vallások közül.
2010. nov. 28. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Akaratlanul is eszembe jutnak a tót/oláh YouTube-huszárok a Himnusz, a Szózat, vagy a Kárpátia dalai alatti kommentekben...
2010. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
És ugyanezek az emberek mit keresnek az ezotériában? Mert oda is csak kötekedni járnak.
2010. nov. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Én meg azt nem értem, hogy a vallásosok mit keresnek az Ezotéria témakörben.
2010. nov. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
A vallásosok is mindenhova odapiszkítanak. Ami nem tetszik nekik, abba belerúgnak. És nem csak a neten, hanem a való életben is, pl. a politikába is beleszólnak, és milliók életét alakítanák egy mesekönyv szerint.
2010. nov. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Ez a kérdés is szőrszálhasogatás.

Most hogy az ateizmus vallás e vagy sem...

Halmazokkal akartok játszani vagy mi?

Ez pusztán retorikai dolog már szinte.


Az ateizmus és a vallás is egy nézet.

Jobbára szembenállók egymással.

2010. nov. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező,az oldal készítői nem szabták meg,hogy ki válaszolhat,és milyen témakörben.szóval ezzel semmi baj nincs,hogy ateisták írnak ide.nekik is joguk van válaszolni,nekik is lehetnek kérdéseik.ha kötekedik,vagy provokál egy ateista,az temészetesen más dolog,hiszen megvan a lehetőséged,hogy jelentsd a válaszát,vagy a kérdését.Ha pedig nem akarsz vele vitázni,akkor ne állj le vele,és nem lesz vita.saját magával nem fog tudni vitatkozni:)

"De ha egy ateista a vallás témakörben hirdeti a maga tanait, ezzel nem tesz mást, mint hogy elismeri, az ateizmus sem több, mint egy a vallások közül."

Ezzel a mondatoddal pedig saját magadnak mondasz ellent.Ha elismered,hogy az ateizmus is lehet vallás,akkor miért tetted fel ezt a kérdést?


Egy Istenben hívő.

2010. nov. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is hívő vagyok, de szerintem teljesen természetes, hogy ateisták is járnak a Vallás témakörbe. Miért ne tehetnék? Ők is emberek, elgondolkodhatnak a vallásokon, véleményt formálhatnak és ugyanannyi joguk van elmondani ezt a véleményt, mint bárki másnak.

Jobb, mintha mi, vallásosok csak kerge birka módjára fújnánk a saját hitbeli meggyőződésünket, anélkül, hogy szembetalálnánk magunkat az egyébként sokszor teljesen értelmes kérdésekkel?

Vannak itt igenis értelmes viták, amelyek az ateisták és hívők látókörét egyaránt bővítik. Semmi bajunk nem lesz, ha időnként elbeszélgetünk más elvet vallókkal, abból mi is csak tanulhatunk, vagy megerősíthetjük a hitünket.

Az ateisták megnyilvánulásaitól én nem leszek kevésbé hívő. Elvileg te sem. Akkor miért fáj?


Az más, hogy egyesek elképesztően paraszt módon viselkednek és beszélnek. Te te itt nem róluk beszéltél, hanem általánosságban arról, hogy miért írnak ide. Hadd tegyék már meg... a vallások is azt tanítják, hogy az igazságot kell keresnünk. Van erre jobb mód, mintha megismerjük a másik oldalt is?

2010. nov. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az ateisták mit keresnek a vallás témakörben?"


Kétféle oka lehet:


1) Ateista az illető, de érdeklik a vallási témák.


2) Az ateista fitogtatni akarja a sok lenézett hülye vallásosnak, hogy ő mennyire okos, felvilágosult és racionális, mert olvasta Dawkins bácsi remekműveit.


(1) lenne a normális, mert ez egy kérdésfeltevő és megválaszoló, nem pedig hittérítő és reklámoldal. Én is (1) vagyok egyébként.

2010. nov. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És kit értetetek vallásoson? Mert vallás a hindiuzmus, buddhizmus, wicca és a totemhit is. Meg a kereszténység (meg még ezer másik)
2010. dec. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!