Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit keresnek a "vallás"...

Mit keresnek a "vallás" témakörben az ateista netezők?

Figyelt kérdés
Nem kötekedni szeretnék, ezt azért előrebocsátom. Csak tényleg nem értem, hogy egy ateistát mi késztet arra, hogy ebben a témakörben "kutakodjon", válaszoljon, amihez persze szíve joga, de miért nem látogatja inkább az ateista oldalakat? Én keresztény vagyok, de eszem ágában sincs ateista tartalmú oldalakat olvasgatni. Vagy talán folyamatosan önmegerősítésre van szükségük abban, hogy nincs Isten?... vagy élvezik mások sokszor gyomotforgató pocskondiázását, csak azért mert nem értenek vele egyet? .. no, egyszóval, tényleg, nem értem.
2009. nov. 19. 14:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
szerintem csak annyi hogy meglátják a kérdést a főoldalon és arra reagálnak. én is hozzászólok néha olyan témákhoz ami amúgy nem érdekel, csak a kérdés felkeltette az érdeklődésem és leírom a véleményem.
2009. nov. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
Nekem csak tippem van,hogy olyan sérelem érte őket,amit így kivánnak megbosszulni.Egyébként remélem erre a kérdésre válaszolnak,mert még én se kaptam soha egy ateistától se választ,hogy miért foglalkoznak annyit Istennel,ha szerintük nincs is.
2009. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
62%
a főoldalon látjuk meg a kérdéseket. nem nézzük külön ezt a fos kategóriát. sajnállak
2009. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%
Hát azért sztem azért mert ateista, még nagyon is meg lehet a véleménye X vallási kérdésről ....
2009. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%
Az, hogy valaki elítél valamit, nem jelenti azt, hogy nem is érdekli. Én is ateista vagyok, mégis hozzá szoktam szólni vallással kapcsolatos kérdésekhez. Szerintem pont az a rossz, ha valaki úgy ítél el valamit, hogy szinte semmit nem tud róla.
2009. nov. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

"ateistát mi késztet arra, hogy ebben a témakörben "kutakodjon"?" - mert a téma iránt attól még érdeklődhet attól.

Nemde?

2009. nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
69%

Én például viccesnek tartom a dogmatizmust.Kiskoromban nagymama többször elküldött hittanra. Én pedig megkérdeztem amit nem értettem. De amikor a miért kérdésre az a válasz, hogy Csak meg ezt így kell elfogadni, így van és kész na ettől tele lett a hócipőm.

Azóta is próbálkozom azzal, hogy észérveket csiholjak ki vallásos emberekből. Eddig nem nagyon sikerült.

2009. nov. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
61%

És a vallásosok miért szólnak bele más kérdésekbe?

Rengeteg a vallásokat nem is érintő kérdés tele van keresztények vallásaival, ez még a kisebbik baj. De ők nem a saját véleményüket mondják el, mert az nincs nekik! A Biblia álláspontját szajkózzák, meg sem hallva a másik tábor észérveit... Mindig ugyanazokat az ezerszer kimondott 2000 éves ostobaságokat szajkózzák.

Ráadásul ilyenkor a kérdésre mégcsak nem is válaszolnak, hanem térítenek.

Oh, és mondtam már, hogy az ateistákkal ellentétben ők a világ összes dolgába bele akarnak szólni, és újra ők akarnak irányítani mindent. A keresztények gátlástalanul térítenek és mondják a tanaikat, amik hemzsegnek az önellentétekről.

2009. nov. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
52%

"Rengeteg a vallásokat nem is érintő kérdés tele van keresztények vallásaival"

... mármint válaszaival. Elnézést.

2009. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
53%
megvilágosodást XD ...na jó...inkább csak röhögni járok oda
2009. nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!