Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy is volt ez? (nem tudom...

Hogy is volt ez? (nem tudom pontosan a történetet de kéne a magyarázat) többi lent.

Figyelt kérdés

Úgy döntötték el hogy melyik írás tartozik bele a szentírásba,hogy megnézték ,hogy melyik ugrik fel az asztalra vagy nem tudom már pontosan,de ez hogyan is volt ?

Biztos volt más módja is a döntéshozatalnak,vagy nem ?


Értelmes ,kompetens emberek hozzászólásait akarom.

VITÁT NEM AKAROK!


2010. dec. 2. 11:22
 1/5 anonim válasza:
:O
2010. dec. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azokat az írásokat, amikben a legkisebb mértékben is kétségbe vonható volt Jézus isteni mivolta, egyszerűen kiszórták. Ez alapján döntöttek, és maradt a tudom is én hány evangéliumból négy.
2010. dec. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az, aki megalkotta a világmindenséget, létrehozta a kvazárokat, a csillagokat, a bolygókat, és fenn is tartja őket, Ő inditotta az embereket, hogy leírják az üzenetét. vajon egy földet képes megalkotni, de elintézni, hogy az legyen a bibliában, amit Ő szeretne, arra nem képes? ne embereknek tulajdonítsátok a biblia létrejöttét, mert bár emberek írták, de Isten ihletése alatt.
2010. dec. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tessék, olvasd el:

[link]

2010. dec. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, a kanonizációra azért volt szükség, mert elkezdtek az egyházba beszivárogni eretnek tanok, és ezek nem voltak ihletettek. Hogyan válogatták össze? A rengeteg evangélium közül nem elvetendő, hogy a Bibliába bekerült négy a legkorábbi, illetve ezek egyeznek meg mondanivalójukban az apostoli levelekkel is, tehát egymást igazolják. Azon kívül az ószövetség is ott volt próbakőnek. És nem utolsósorban az hogy ez a zsinat döntötte el, mi kerül be, tehát ha van Isten, akkor biztosan jóváhagyta. Ha meg nincs, akkor tökmindegy, hogyan válogattak, nem?


De szerintem persze van.

2010. dec. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!