Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus december 25-én...

Jézus Krisztus december 25-én született, akkor az időszámítás és az új év miért nem innen kezdődik?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 17:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Tudjuk, mikor született, augusztus 19-én."


Miért is?

Kifejtenéd?

Én április 14-et hallottam, de az is csak egy csillagászati számítás eredménye, amit senki sem tart bizonyosnak.


"A régi rómaiak másképp gondolták, náluk a Kos csillagjegyben, vagyis tavasztól számolták az élet megújulását."


Ja. De Kr. e. 154-től náluk is január 1. volt az év első napja.


"Amúgy akarácsony valójában 12 nap, és Jézus születésétől a Vízkeresztig - vagyis Jézus megkereszteléséig tart.12 nap. Ez amolyan "senkiföldje - vagyis nem számolt idő - mint ami a gyerek világra jötte és az egyházba való befogadása között eltelik. Csak tippelek, hoyg ezt a 12 napot megközepezték, így jött ki a január 1. (előtte 6 - utána 6)Szerintem logikus lenne. "


Elképzelhető.

Mintha hallottam volna már valami ilyesmit máshol is.


"A consulok „évet nyitó” hivatalba lépésének ideje például egészen i.e. 153-ig március Idusának tájára esett, csak azt követően helyezték át január 1-jére."


Én 154-ről tudok, de az egy év különbség számíthat a rossz redukcióból is.

2010. dec. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!