Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Imádkozhatok én olyan emberért...

Imádkozhatok én olyan emberért, aki ateista? Bővebben alább.

Figyelt kérdés
Én gyakorló katolikus vagyok. Az unokatestvérem viszont nyíltan kimondja, hogy ateista, és Istent is a legdurvább gyűlölettel illeti. Nemrég volt egy szülése, mely úgy tűnt, komplikációkkal teli lesz. Eszembe jutott, hogy imádkozzak érte, de egy olyan emberért hogy imádkozzak, aki így beszél istenről, illletve általánosan is: egy ateista családtagunkért való imának lehet foganatja szerintetek?
2010. dec. 4. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

Nem azt tanítja a Biblia, hogy Isten mindenkit szeret? Jézus nem fogadta tárt szívvel a vétkezőket és hitetleneket? Nem arra tanított, hogy szeressük egymást, még akkor is, ha a másik "rossznak" tűnik? Az ember dolga nem az ítélet, hanem a szeretet, azt hagyd az égiekre.


Mondom ezt úgy, hogy wicca vagyok, nem keresztény, de szerintem a katolicizmus is csak ezt tanítja. Bár én azt kérném, hogy igen,. legyen meg az ő akarata, de legalább hadd érezze a segítséget és szeretetet, amit adni szeretnél neki.

2010. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%

Ha saját rokonod esetében is ilyen kételkedő vagy, akkor szerintem ennyit a keresztényi szeretetről.. a szeresd felebarátod maszlagról.. Nem az ima segít hanem az orvosok, meg ha érzi, hogy a család ott van mellette és kitart mindenben vele. És amúgy az Isten, akiben hiszel nem a bűnöst veti meg, hanem a bűnt, és feltétlen szeretetre tanít.


Egy nem keresztény hívő.

2010. dec. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
természetesen imádkozhatsz. Egy kolostorban is rengeteg dologért imádkoznak, nemcsak emberekért.
2010. dec. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy imádkozhatsz. Legékesebb példa rá Jézus, aki a szenvedései közepette a kereszten imádkozott az őt gyalázó tömegért:


"Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek!"

2010. dec. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

"Az unokatestvérem viszont nyíltan kimondja, hogy ateista, és Istent is a legdurvább gyűlölettel illeti."


Ha gyűlöli Istent, akkor nem lehet ateista...


"Nemrég volt egy szülése, mely úgy tűnt, komplikációkkal teli lesz. Eszembe jutott, hogy imádkozzak érte"


Fölösleges, mert a kereszténység nem állít olyasmit, hogy imádkozással befolyásolni lehet pl. egy szülés lefolyását. Az, hogy "imádkozom érte, és akkor majd jó lesz neki", tehát az az elképzelés, hogy Isten egy automata, amelybe bedobok egy imazsetont és cserébe mindenféle jutalmak kiesnek belőle, ez egy naiv népi vallásosságban OK, de a kereszténység hivatalosan nem tanít ilyesmit.


"egy ateista családtagunkért való imának lehet foganatja szerintetek?"


A kereszténység szerint semmilyen imának nem lesz "foganatja", ld. fentebb.

2010. dec. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves 01:26!


Én sem gondoltam, hogy Isten olyan mint a télapó, aki teljesíti a kívánságaimat, és azt sem, hogy imazsetont kell neki dobni. Én mindig imádkozom hozzá, de nem naív népi vallásosságban. Csak akadt egy dolog, amire nem találtam választ, ezért merészeltem itt feltenni egy kérdést, ahogy itt több száz ember teszi.... de hamarosan megkérdezek erről egy atyát is, és ide beírom majd, hogy mit mondott.

2010. dec. 5. 07:32
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor tudod, mit mondott Jézus: A betegeknek van szükségük orvosra, nem az egészségeseknek.
2010. dec. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak hogy imádkozhatsz érte, de köteles vagy érte imádkozni! Jézus azt mondta, hogy imádkozzatok az ellenségeitekért meg azokért is akik átkoznak titeket. Ő pedig nem az ellenséged, hanem a unokatestvéred!


Komplikált szülése volt? Jobban van már? Érdeklődtél felőle? Felajánlottad a segítségedet? (vásárolj be, főzz meg neki, takaríts ki, ha nő vagy, segíts a baba körül. Persze csak ha kéri.)


És ébredj fel. A kereszténység nem szószaporításban hanem cselekedetekben nyilvánul meg.

Isten áldjon téged is, őt is meg a babát is.


Freya

2011. szept. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Fölösleges, mert a kereszténység nem állít olyasmit, hogy imádkozással befolyásolni lehet pl. egy szülés lefolyását."


Én tapasztalatból mondom hogy imával lehet rövidíteni a szülés fájdalmain. Isten mindenható, miért pont a szülés lenne a gyenge pontja amibe képtelen lenne beavatkozni?


Kérdező: szerintem nagyon fontos hogy imádkozz ezért az unokatestvéredért. Lehet hogy pont a te imád hatására fog megmenekülni. Ha valakiért senki nem imádkozik, akkor annak az életébe Isten valószínűleg nem fog beavatkozni mert szelíd és nem erőszakos. De ha te kéred akkor tenni fog valamit. Imádkozz érte sokat, sőt, mást is felajánlhatsz érte pl. böjtöt, virrasztást, jócselekedeteket, szentmisét, szentségimádást. Gondolj arra hogy mi lesz a nővéreddel ha elkárhozik, ez segíteni fog hogy szívből tudj érte imádkozni.

2011. szept. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Meggyőződéses ateista vagyok és nyilván eszembe sem jutna Istent gyalázni, hiszen elfogadom mindenki vallását, de mindenki tudja a környezetemben és a családomban, hogy nem vagyok hívő. A család vallásos része mégis rendszeresen elmondja ha éppen kórházban vagyok, hogy állandóan imádkoznak értem. Ezen jót mosolygok magamban, és megköszönöm a támogatásukat.
2011. szept. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!