Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan, hogy emberi jóság?

Létezik olyan, hogy emberi jóság?

Figyelt kérdés

Az emberek a jó dolgokat nem csak saját érdekük teszik még ha tudat alatt is. Pl.: A aki vallásos, nem csak azért próbál jó lenni másokhoz, hogy halála után NEKI jó legyen (a mennyországba jusson, elérje a nirvánát vagy reinkarnálódva ne büntesse a karma). Nem csak azért teszünk jót, hogy másoknál többnek érezhessük MAGUNKAT ezáltal, vagy mert tudat alatt azt várjuk h valaki valamikor ezt viszonozni fogja?

Ill végül inkább a vallásosoktól kérdezném, ha holnaptól a gyerekek nem kapnának semmilyen erkölcsi nevelést, nem látnának jó példát ilyen téren, lennének-e még tényleg jó emberek belőlük?

Persze kivetélek vannak, a kérdés hogy ők azok erősítik a szabályt vagy ők vannak többségben?


2010. dec. 5. 00:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

utolsó két hozzászóló.


ha nincsen mögöttes érdek a cselekedetedben részedről, akkor beszélhetünk önzetlenségről. tehát ha te azért teszed meg a cselekményt, mert úgy tartod helyesnek, igazságosnak, akkor az nem önzés...ha azért teszed meg, hogy jó érzés töltsön el...no akkor már eléggé önző a dolog. és itt van a pont ahol elválaszthatjuk a kettőt szerintem. hiába nekem és érdekem egy jó cselekedet, ha NEM azért teszem meg, akkor vagyok önzetlen.


"Szimpla jóságból, mert segíteni jó érzés."

Csak emiatt írtam, mert te is kedves 11:51 jól látod a helyzetet, de ez a mondat felborítja a kijelentésedet, és ezt most nem bántásból mondom. tehát nem azért segítesz, mert jó érzés, hanem azért, mert az a korrekt, igazságos, saját érdek nélkül. :)


18:46 hoz


"de akármilyen jót is teszünk mással,az nekünk is jó tehát valamilyen mértékben magunk miatt csináljuk."

Hiába jó nekünk is, ha a szándékunk nem az, hogy magunk miatt tesszük...szóval a szándék a mérvadó, nem a tett...magamat idézem.

"az pedig, hogy egy külső ember mit mond rá...tejesen mindegy, az már az ő hozzáállása...:)"


ui.: Előre elnézést kérek tőletek, tudom, hogy korrektül látjátok a szitut, csupán segítségképpen szóltam, mert ezt érzem korrektnek. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Igen, létezik,csak nem tökéletes, mint ahogy az emberi természet általában nem az. De sebaj!


Mi lenne, ha a gyerekek holnaptól nem kapnának semmilyen erkölcsi nevelést? Ilyen még eddig nem nagyon fordult elő, mert valamiféle erkölcsi nevelést mindenki kap, de csak annyit mondok: rossz belegondolni.


Ugyanis az "emberré válás" elsősorban biológiai evolúciós kérdés. Igazi emberré a nevelés tesz. Biológiailag lehetsz te "ember", ha az emberség hiányzik belőled, akkor visszasüllyedsz egy olyan szintre, amit a biológusok szeretnek állatinak nevezni, azonban én ezt helytelennek tartom.

Az állatokból ugyanis többnyire hiányzik a biológiai emberre jellemző korruptság és brutalitás. A korrupt ember "démoni" szinte süllyed vissza, mert igazi örökségünk nem az állatvilágban van, hanem valahol egész máshol.

Freya

2010. dec. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

20:08


Félreértettél. Azt mondtam, hogy segíteni jó érzés, és mondtam hogy nem ez a szimpla kiinduló ok, csak amolyan "kellemes mellékes"

2010. dec. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

19:12.


Akkor vedd a szavam semlegesnek. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

mindenkinek meg van maga véleménye ... ahogy látom

de jó hited még ő a rosz rossznak hitted még ő jó mindenkiben van jóság .. ... én azt mondom .. emberség megértés tolerancia ... .. .. .. vannak önző emberek is ..... de vannak olyanak akik szeretnek seggiteni msáoknak :) vanak még jó emberek

2015. jan. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!