Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt még rajtam kívül...

Van itt még rajtam kívül olyan ember, aki nem kér semmit karácsonyra?

Figyelt kérdés
Nem véletlenül hívják szeretet ünnepének. Ez az összetartozás jelképe. Fórumon - ahová gyakran feljárok - az egyik fiú lecsórózott azért, mert nem kértem semmit karácsonyra - születésnapomra egy színházjegyet kaptam, elég az. Miért akarja ilyenkor mindenki megvenni a legdrágább holmikat, mikor az év minden napján vásárolhat? Nem arról szól a karácsony, hogy a család összegyűl és együtt van? Jézus születéséről? 16/L
2010. dec. 5. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Számomra a legfontosabb az, hogy együtt láthatom a szeretteimet, hogy a szüleim még egészségesek, és ezt az ünnepet is közösen ünnepelhetjük. Semmi többre nincsen szükségem, és nem is kérek semmit Karácsonyra (úgyis kapok egyébként, de nem lenne szükséges).


34/F

2010. dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Én se kértem semmit, ráadásul nekem a születésnapom is azon a héten van, arra se kértem semmit. Amire szükségem van, azt megveszem magamnak.
2010. dec. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Én sem szoktam kérni semmit, utoljára 10 éves koromban kértem. :) Mi a családban nem nagyon szoktunk belemerülni az ajándékozásba, esetleg apróságot veszünk egymásnak, vagy sütünk sütit az egész családnak, ilyesmi.
2010. dec. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én sem szoktam semmit kérni karácsonyra, de mivel szüleim soha nem hallgatnak rám, ilyenkor kapom meg az éves ruhaellátmány nagy részét...
2010. dec. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

A keresztény embereknek ez a legnagyobb ünnepe. 2010 év alatt sikerült elrontani az eredeti jelképet. Mert nem az összetartozást ünnepeljük ezen a napon, hanem amikor Isten megjelent "ember" alakjában. Meg akarta "anyagi formában" tapasztalni, az általa létrehozott mindenséget.Ebből elege is lett és 33 év múltán visszatért szellemi mivoltába, amikor Jézus testéből kivált. Innen kapta az elnevezést a szentháromság: Atya, fiú, szentlélek.

Azt már az ember találta ki, hogy a születésnapon illik együtt lenni a családnak és megajándékozzák egymást. részemre ez azt jelenti, hogy ezzel az egy nappal le van tudva az egész évi szeretet. Isten azt akarta, hogy az év 365 napján szeretetben éljünk, csak az ember gyarló és hamar elfelejtette.

Mikor engem megkérdeznek, hogy mit szeretnék: a válaszom "szép szót és szeretet".

2010. dec. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én sem kérek semmit karácsonyra, és nem is kapok. Jézus Krisztus nem karácsonykor született, hanem ie. 5 őszén, amikor a pásztorok kint legeltették a nyájaikat a mezőn. Az ókeresztények nem ünnepelték Jézus születését, csak a IV. századtól nevezték ki a nap születésnapját Jézus születésnapjának.


A család nálunk is összegyűlik ilyenkor és együtt van, a gyermekeknek természetesen veszünk ajándékokat, de nem misztifikáljuk el ezt az ünnepet, ami egyszerűen a téli napforduló alkalma.


Üdv. Péter

2010. dec. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én sem kérek semmit és ezért nem is kapok :)
2010. dec. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Huh, köszi a választ Péter, kicsit összekutyultam itt a dolgokat. Az ajándékozás nemléte terén látom nem vagyok egyedül.
2010. dec. 6. 19:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk sem szokás már ajándékot kérni, de azért vmit csak veszünk egymásnak o.o Kis, jópofa dolgokat. Szerintem nem szabad egyik végletbe sem esni.


off: Ez a Péter nagy fazon :D Megmondja a frankót. De nem tudom honnan tudja ilyen pontosan, talán ott volt? o.o

2010. dec. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!