Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényeknél bűn a pl...

Keresztényeknél bűn a pl halálfejes ruhaviselet?

Figyelt kérdés
Ha halálfejest nemis de sima csontvázast azrét csak szabad hordani nem? Vagy ezis az ördögnek a "jele"?
2010. dec. 18. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:

A csontváz mióta bűn? Meg a halálfej?A kommunista csillagot is magadra varrathatod,ha azt nem tiltja a vallás akkor ezt miért tiltaná? Csak olyan pólót ne vegyél amire az van ráírva h:

"Pap leszek az ku*va Isten"XD

2010. dec. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Azt nem tudom hogy bűnnek számít-e,de Isten szemében biztos nem jó dolog ugyanis a halál,tehát a sátán és a rossz jelképe...
2010. dec. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Isten adta neked azt az ízlést hogy tetszen a halálfejes póló,akkor mi kifogása lehet a saját teremtése ellen?:)
2010. dec. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyébként régebben volt már 1 halélfejes sapkám és amikor felettem estékre akkor mindig fájta fejem amióta kidobtam sose fáj
2010. dec. 18. 23:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Valószínű, csak beképzelted, kérdező... Holt mindegy, mi van rajtad, az a lényeg, mi van benned.
2010. dec. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De 2.nak mégis igaza sátán rossz jelképe szóval aki hisz istenbe olyan írja meg a véleményét arra vagyok kíváncsi!Egyébként halálfejeset amugyse vennék fel csak van amin simán 1 koponya van az is sátán jelképe?
2010. dec. 19. 13:11
 7/10 anonim ***** válasza:
nem sátán jelképe. de normális esetben az ember sohasem látna emberi koponyát, mivel örök életre van teremtve. tehát mindaz, ami a halált juttatja eszünkbe, sátántól származik, aki emberölő volt kezdettől fogva. vajon a kalózok azért választották ezt a jelképet, mert igazságos dolgokat cselekedtek? dicséret illet téged, mert jól működik a lelkiismereted. csak így tovább minden területen.
2010. dec. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem bűn. A keresztény művészetet átjárja a halál ábrázolása. Memento Mori kb. Ne felejtsd el, hogy meghalsz!

Jelentsd meg Uram az én végemet és napjaim mértékét, mennyi az? Hadd tudjam meg, milyen mulandó vagyok. Ímé tenyérnyivé tetted nap­jaimat, és az én életem teelőtted, mint a semmi. Bizony merő hiábavalóság minden ember, akár­: hogyan áll is! Bizony árnyékként jár az ember, bizony hiába szorgalmatoskodik, rakásra gyűjt, de nem tudja, ki takarítja be azokat." (Zsolt 39,5-7)

[link]

[link]

[link]

2010. dec. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A vallás fő szimbóluma egy fára szögelt holttest, nem értem mi kifogásuk lehet a halálfej ellen.
2010. dec. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy bűn.Az, hogy mennyire nézik jó szemmel a templomban nagyban függ a gyülekezettől.Én például olvastam már fel igét templomban(nem vagyok lelkész, csak ilyen felkérés volt) térdig érő acélbetétes bakancs+bőrkabát kombóban, és senki nem szólt egy rossz szót se.
2012. dec. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!