Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikortól kezdve "gyengült...

Mikortól kezdve "gyengült meg" a kereszténység?

Figyelt kérdés
Mióta nem büntetik (vagy tudom is én, hogy mit csinálnak) azokat, akik nem járnak misékre; tagadják Isten létezését stb?
2010. dec. 26. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Leginkább a reformáció óta, akkor bomlott meg az egység, utána pedig a felvilágosodás óta folyamatosan.
2010. dec. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az "egyház" földi hatalmának gyengülése érdekel, vagy a keresztyénségre gondolsz?

Isten sohasem állt az erőszakos térítés pártján. Ha Isten szeretet (ezt az ige mondja), akkor nem állhat az erőszak mellé. A megfélemlítésből eredő hit csak emberi érdekeket szolgál ki, semmi köze Istenhez.

A bibliai hit ott kezdődik, amikor megérted hogy Isten szeret, és te is viszonozni akarod. Ez az, amit már az Ószövetségben is várt. Már a 10 parancsolat lényege is ez: szeresd az Urat, és szeresd felebarátodat, hiszen ha szereted az Urat, és az embereket, akkor teszel semmi olyat, ami áthágná a ezeket. Vagy megölnéd azt, akit szeretsz? Lopnál tőle, hazudnál ellene?(Mt 22,37-39)


Hós 6,6 - Mert szeretetet kívánok, és nem áldozatot, Isten ismeretét, és nem égőáldozatokat.

Róm 13,10 - A szeretet nem tesz rosszat a felebarátnak. A szeretet tehát a törvény betöltése.

stb.

2010. dec. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

"Isten sohasem állt az erőszakos térítés pártján"

De az egyház igen, és Istent ők képviselik a Földön. Gondolj a zsidókra vagy a marranókra, de lehetne akár csak azokat a példákat is mondani, amikor indirekt, a keresztény közösség erejét kihasználva vették rá az embereket arra, hogy inkább keresztelkedjenek meg (Koppány, indiánok, stb...)

2010. dec. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Magyaráznám egy kicsit a fent mondottakat. Ettől még lehet, hogy Isten nem pártolja az erőszakos hittérítést, de a földi gyakorlatban ez nem mutatkozott meg.
2010. dec. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jézus szerint: nem sokkal a halálom után prédaleső farkasok szivárogtak be a gyülekezetbe, és kiforgatott dolgokat kezdenek beszélni. ennek megfelelően nemsokára megalakult egy olyan világvallás, ami teljesen belefojt a politikába, hatalmas vagyonokat harácsolt, fegyverrel terjesztette a kereszténységet, megölte azokat, akik rendelkeztek, vagy csak olvasták a bibliát, megáldják, és ölésre buzdítják a saját vallásukhoz tartozó katonákat, és felhatalmazzák őket, hogy ugyanazon hitbéli, de más nemzetiségű "testvéreiket" gyilkolásszák, és széleskörűen molesztálják a fiatal fiúkat. mindeközben persze a világosság angyalává teszik magukat.
2010. dec. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de azért tettem fel a kérdést, mert máshol ilyet olvastam: "ugyanis az elmúlt 50-70 évben, mióta nem kötelező kereszténynek lenni" és eszembe jutott, amit régen tanultam, hogy megbüntették azokat, akik nem mentek vasárnap misére, mágiára küldték azokat, akik nem hittek Istenben... Szóval, ezek mióta nincsenek? Úgy tudom, hogy a szabad vallásválasztás alkotmányos alapjog. Ebből és az idézetből kiindulva legyetek szívesek válaszolni!
2010. dec. 27. 10:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez egy hosszú és lassú folyamat volt, ami a nyugati kereszénységgel történt. A nagy egyházszakadás (1054) volt a kezdőpontja és azóta egyre mélyül: kereszteshadjáratok, reformáció kora, első és második vatikáni zsinat nyugaton. A reformáció egyházai a 19. században kezdtek hanyatlani. Szekularizációnak hívják szakszóval a folyamatot. Ahogyan elterjedt a felvilágosodás, úgy szorult hátra a kereszténység.

Másszóval ez az a folyamat, amikor a romlottság titka feltárul és az Apokalipszis végbemegy. Jelenések könnyve, Dániel könyve, az evangéliumok az alapirodalom a megértéséhez.

2010. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mikortól kezdve "gyengült meg" a kereszténység?"


Ázsiában és Afrikában folyamatosan erősödik, Amerikában elég erős, akárcsak régen, Európában az elit és értelmiség körében a 17. századtól kezd gyengülni és máig gyengül, a néptömegek körében a 20. században zuhant össze. Világszinten mérve a kereszténység terjeszkedőben van.


"Mióta nem büntetik (vagy tudom is én, hogy mit csinálnak) azokat, akik nem járnak misékre"


Nem büntették soha, de azokban az időkben, amikor mindenki vallásos volt, vagy legalábbis a többség az volt, egyszerűen "illett" ott lenni a misén. Biztos akkor is voltak, akiket nem érdekelt az egész, de kénytelenek voltak elmenni, mert ez volt az illem.


"tagadják Isten létezését stb?"


Kb. a 18. századig ténylegesen büntették az ateista nézetek terjesztését. Kb. olyasmi volt akkoriban ateistának lenni, mint manapság mondjuk holokauszttagadónak: ateista könyveket csak kis példányszámban, álnéven adtak ki, és a szerzője büntetést kockáztatott vele.

2010. dec. 28. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!