Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretném teljes szívvel...

Szeretném teljes szívvel befogadni az Úrt az életembe, de nem tudom, hogyan kezdjek hozzá. Mit kell csinálnom? Hogyan imádkozzak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyire szeretnéd, akkor már meg is tetted :) Úgy imádkozz, ahogy szeretnél, nincs megszabva.
2010. dec. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első lépést már megtetted: meghoztad a döntést. Tenned semmit nem kell, idővel minden jönni fog magától, a bizalom is. Az ima fontos, de kissé más értelemben. Az a lényeg, hogy a szívedből fakadjon minden szó. Tartsd észben, hogy az imádság nem kívánságműsor. Isten megadja, amire szükséged van, csak bíznod kell benne.
2010. dec. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A valódi imádkozáshoz, vagyis az Istennel való tényleges kapcsolatba lépéshez az ember vágyakozásán kívül csak az alábbiak szükségesek: A teljes belső egyszerűség és őszinteség magatartása mindennemű önszuggerálás, önmanipulálás, pózolás, szerepjátszás, önhittség, érzelem- vagy élményhajszolás stb. helyett, az Isten személyének bizonyos szintű megismerése a hiteles forrás, a Biblia kinyilatkoztatása által, hogy az ember tudja, kihez szól bizalommal a Biblia kijelentései által felismert személyes bűnök megbánása, a tőlük való szabadulás igaz vágya és kérése és végül kitartás a gondolatok összpontosításában, a belső ellenérzések, aggodalmak és kételyek leküzdésében.


Mintegy belekapaszkodás az imádság általi kapcsolatteremtés és az imameghallgatás valóságára nézve tett isteni ígéretekbe. Sok-sok ilyen ígéret van a Bibliában. Kettő ezek közül:

"Aki énhozzám jön, semmiképpen ki nem vetem" (János 6:37).

"Közel van a Úr minden őt hívóhoz, mindenkihez, aki hűséggel hívja őt" (Zsoltárok 145:18).


Az imameghallgatás tapasztalatának a megörökítésével is gyakran találkozunk a Bibliában. Úgy tárulnak elénk, mint amelyek minden őszinte imádkozó életében megismétlődnek:

"Várván vártam az Urat, és hozzám hajolt, és meghallgatta kiáltásomat. És kivont engem a pusztulás gödréből, a sáros fertőből, és sziklára állította lábamat, megerősítvén lépteimet" (Zsoltárok 40:2–3).

"Mikor kiáltottam, meghallgattál engem, felbátorítottál engem, lelkemben erő támadt" (Zsoltárok 138:3).

"Megkerestem az Urat és meghallgatott engem, és minden félelmemből kimentett engem" (Zsoltárok 34:5).


Kívánom neked is ezeket a tapasztalatokat!


Üdv. Péter

2010. dec. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Például így:


http://www.youtube.com/watch?v=T795ZtxaYmw


De nem a szavak a fontosak, hanem az, hogy a szívedből jöjjön.

2010. dec. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már befogadtad. Örülök Neked:)
2010. dec. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!