Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan imádkozzak őszintén,...

Hogyan imádkozzak őszintén, tiszta szívből?

Figyelt kérdés
Jó kapcsolatom van Istennel, hívő megtért fiatal vagyok. Minden nap olvasok a Bibliából.Rendszeresen járok imaházba. Mostanába nem tudok olyan őszintén imádkozni mint ez előtt. Nem tudok őszintén Istenhez fohászkodni. :(( annyira szégyenlem magam. Mit tegyek?
2011. aug. 28. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Én azt vallom, hogy nem szavakkal, hanem szívvel kell imádkozni. Szavakkal csak nagyon ritkán szoktam, mikor már ott tarok, hogy muszáj kimondanom.
2011. aug. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az igazi hitet teremsd meg onmagadban! Ehhez nem szukseges templom, kozosseg, szekta...Fontos, hogy elfogadd szivedbol Istent, mint Lelked Atyjat, es ne ugy olvasd a Bibliat, mint egy hasznalati utasitast, hanem Jezus tanara figyelj, azokat gyakorold!

Amikor imadkozol, akkor fordulj oszinten Istenhez, mint Atyadhoz szolnal...

2011. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Sághegyi Csaba ***** válasza:
90%
Ismerős ez az állapot néhány hónappal a megtérésem utánról. Valószínűleg te is fiatal lehetsz a hitben. Amit most tapasztalsz, azzal nincs semmi baj, Isten akarata, ha nem is annak érzed. Hitbeli növekedésed következő szakaszába léptél, ahogy a kisgyerek növekszik. Ilyenkor "apuci", azaz Isten jelenléte bizonyos időkre háttérbe húzódik, mint amikor a szülő a nagyobb gyereket egyedül hagyja otthon, amikor dolga van. Neked most azt kell kiépítened, hogy akkor is hiszel, amikor nem érzed magad Isten jelenlétében. Ehhez útmutató Isten igéje, és a jó tanítás a gyülekezetben. Ne ijedj meg, Isten nem végleg húzódott vissza. Csak fejlődnöd kell, hogy a hited valóban erős hit is legyen, ne csak megtapasztalás. :)
2011. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod kedves 3. és köszönöm a biztatást, igazad van :)
2011. aug. 28. 13:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy ez a mondat csak véletlen hibaként csúszott be az előző olvasó válaszába: "Ne ijedj meg, Isten nem végleg húzódott vissza."

Isten soha, még egy kis időre sem húzódik vissza senkitől. Miért fordulna el azoktól, akiknek saját fiát adta? Mindenkinek tudnia, és TUDATOSÍTANIA kell magában, hogy Isten jobban szeret bennünket, mint mi magunkat.


A kérdezőnek:

Nehéz lett a szíved Isten felé? Lelked nem hajlik imára? Istenben semmiképpen sem, magadban kell megkeresned a probléma kulcsát! Engedtél egy kísértésnek? Vagy valakinek rosszat tettél? Netán lelkiismeret-furdalásod van? Nem mersz, vagy nem akarsz Istennel szemtől szembe nézni.

Ezt a problémát csak ketten orvosolhatjátok. Gondold végig, mit, érzel, ha Rá gondolsz! Fejtsd meg, vajon mi lehet érzéseid oka?

Ajánlom továbbá, hogy elmélkedj a lelki-tükrön, valamint beszélgessetek lelkipásztoroddal!


Tanács: Ha a jól megszokott kötött imádságok távol állnak tőled, imádkozhatsz saját szavaiddal is.

2011. aug. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A szégyennek és az imádkozástalanságnak több oka is lehet, a következőket vizsgáld meg:

- haragszol-e valakire?

- van-e megvallatlan bűn az életedben?


Ha az elsőre "igen" a válasz, akkor gondold át, hogy van-e valakivel olyan rendezetlen ügyed, pl. egy sértő megjegyzés, egy megbántó cselekedet stb., ami miatt neheztelsz rá. Ezeket mondd ki hangosan Isten előtt imában, hogy "megbocsátok XY-nak, amiért múlt hét szerdán ezt meg ezt mondta" stb., és tégy is így.

"Máté 5:23 Azért, ha a te ajándékodat az oltárra viszed és ott megemlékezel arról, hogy a te atyádfiának valami panasza van ellened:

Máté 5:24 Hagyd ott az oltár előtt a te ajándékodat, és menj el, elébb békélj meg a te atyádfiával, és azután eljövén, vidd fel a te ajándékodat."

"Máté 6:14 Mert ha megbocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, megbocsát néktek is a ti mennyei Atyátok.

Máté 6:15 Ha pedig meg nem bocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, a ti mennyei Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket."


Ha a másodikra "igen" a válasz, akkor valld meg Istennek azokat a cselekedeteket, amiket megtérésed után követtél el és amikre még nem kértél bűnbocsánatot, bánd meg és kérd az életedre Jézus vérét, amely megtisztít minden bűntől.

"1Ján 1:7 Ha pedig a világosságban járunk, amint ő maga a világosságban van: közösségünk van egymással, és Jézus Krisztusnak, az ő Fiának vére megtisztít minket minden bűntől."

"1Ján 1:9 Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól."


Ha a fenti két kérdésre egyértelmű "nem" a válasz, akkor mehetsz tovább. Ez esetben a legvalószínűbb, hogy valamiféle vallásos vádlás támadja az elmédet, és ez zavarta meg az imaéleted. Ezt minden keresztény átéli legalább egyszer, hozzá tartozik a hit próbáihoz. Legtöbbször ez abban nyilvánul meg, hogy az ember, bár valójában nem követett el bűnt, ami miatt szégyenkeznie kéne, mégis olyan bűntudatot és szégyent érez, ami miatt úgy gondolja, hogy "most nem tudok imádkozni", "Isten most biztos nem akarna meghallgatni" stb.

Ez egy becsapás, hazugság, olyan támadás, aminek ellen kell állni. Természetesen Sátán az imaéletedre összpontosítja a támadását, hiszen ez a leghatékonyabb fegyvered ellene. Jézus azt mondta: "Álljatok ellene az ördögnek és elfut tőletek."

Ha úgy érzed, hogy nem tudsz imádkozni, akkor erősítened kell a hitedet. Ezt - tapasztalatból mondom :D - legkönnyebben Isten Igéjének megvallásával lehet megtenni. Nagyon fontos ugyanis elhinni, hogy a régi bűneink mind meg vannak bocsátva, és ezután tisztán, bűntelenül, igazságban, azaz fehér ruhában, bátorságosan állhatunk meg Isten előtt, mert nem vet el minket, hanem szeret, és meghallgatja az imáinkat!


A következő Igék mind a Bibliából vannak, és azokra vonatkoznak, akik megtértek és elfogadták Krisztust megváltójukul, így tehát Rád is! Ezért nagyon hasznos akár naponta megvallani őket saját magunkra vonatkoztatva, mert Isten Igéje által erősödik a hitünk:


Minden gondomat az Úrra vetem, mert Őneki gondja van rám.


Megigazultam, békességem van Istennel, szabad bejárásom van az Ő kegyelméhez.


Nincsen immár semmi kárhoztatásom, mert Krisztus Jézusban vagyok, nem test szerint élek, hanem Szellem szerint.


A Jézus Krisztusban lévő élet Szellemének a törvénye felszabadított engem a bűn és a halál törvényétől, ezért a bűn és a halál többé rajtam nem uralkodik.


Isten igazsága vagyok Jézus Krisztusban.


Megismerem az igazságot, és az igazság szabaddá tesz engem.


Igazság által vagyok erős. Nem gondolok a nyomorral, mert nincs mit félnem, és a rettegéssel, mert nem közelít hozzám. Aki ellenem összegyűl, elesik általam, mert nem

az Úrtól van, ha összegyűlnek ellenem. Egyetlen ellenem készült fegyver sem lesz jó szerencsés, és minden nyelvet, amely velem perbe száll, kárhoztatok, mert ez az Úr szolgáinak öröksége, amely az Úrtól van. Ő a mi igazságunk!


Az Úr velem van, kicsoda van ellenem? Kicsoda kárhoztat engem? Isten az, aki megigazít.


Stb., stb., számtalan hasonló igét találhatsz a Bibliában, ami által erősítheted a hitedet. A lényeg, hogy hittel mondd el, hogy elhidd, hogy ezek rád vonatkoznak. Olyan erő van Isten Igéjében, ami képes megváltoztatni az életedet, és segíteni fog abban, hogy újra őszintén és tiszta szívből tudj Istenhez imádkozni!


"Zsid 4:12 Mert az Istennek beszéde élő és ható, és élesebb minden kétélű fegyvernél, és elhat a szívnek és léleknek, az ízeknek és a velőknek megoszlásáig, és megítéli a gondolatokat és a szívnek indulatait."


Isten áldjon!


(Tp.)

2011. aug. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is az a gyanúm hogy nem veled van a baj, hanem csak lelki sötétség időszakát éled át éppen. Tekints erre úgy mint próbatételre, amin túl kell esned. Ha nehezen megy az ima akkor is tarts ki, gondolj arra hogy az ilyen ima többet ér mint az ami könnyen megy.


Keresztes Szent János és Avilai Teréz írnak erről sokat, csak sajnos nagyon nehezen olvashatóak a műveik.


Esetleg nézd meg ezt a blogot szerintem nagyon jó írások vannak itt amik a belső imáról szólnak:

[link]

2011. aug. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező nem bízol Istenben vagy kétségeid vannak vele kapcsolatban? Vagy egyszerűen csak nem megy az őszinteség?
2011. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
47%
gyónd meg!
2011. aug. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!