Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rózsafüzért csak katolikusok...

Rózsafüzért csak katolikusok viselnek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A rózsafüzér nem viselésre való.
2010. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A rózsafüzért szerintem nem szokták viselni... max. régi filmekben az apácák derekára kötve láttam himbálózni. :) Szerintem inkább maguknál hordják, mondjuk a táskájukban.


És igen, csak a katolikusok. Más felekezetek nem használják.

2010. dec. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy szokták nyakban hordani, mert megvéd a démonoktól, emellett hiszek is Istenben, szoktam imádkozni. Én evangélikus vagyok, de már rég szeretnék egy rózsafüzért. Viszont nem divatból szeretném hordani, sokat jelentene.
2010. dec. 27. 21:25
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg nem viselésre való, hanem egy imaeszköz. Pontosabban én még nem láttam olyan vallásos embert, aki a nyakában hordta volna. Ez a démonos dolog pedig pláne nem a katolikus vallásra vall. (Nem vagy hithű, de némileg azért képben vagyok).

Mostanában sajnos sokan hordják a rózsafűzért divatos kiegészítőként, én ezt nagyon elítélem.

2010. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
rózsafűzért nem illik viselni, magadnál tarthatod vagy a kezedben lógva illik inkább
2010. dec. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
A kereszténységben nincsenek bálványok amik megvédenek a démonoktól meg ilyesmi, maga Isten véd meg a démonoktól, csak fel kell ajánlanod magadat neki vagy ilyesmi
2010. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem divatból akarod a rózsafűzért,akkor a testeden ne viseld,mert az nem ékszer!

Ha valóban sokat jelentene neked,akkor menj el egy katolikus plébániára,ott vehetsz,amilyent akarsz. Egyúttal megtanulhatod,hogyan kell rajta imádkozni.

Ha rendszeresen imádkozod,az többet ér,mint ha hordanád. A viseléssel csak elveszed az értékét és értelmét.

2010. dec. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
egyébként hordhatsz keresztet nyakláncon, az nem gond, de a rózsafüzér nem viselet, nem illik úgy hordani.
2010. dec. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy tudom, hogy szokták nyakban hordani, mert megvéd a démonoktól, emellett hiszek is Istenben, szoktam imádkozni."

Aki hisz a démonokban, az bűnt követ el. A rózsafüzér nem véd meg holmi démonoktól, attól az véd meg, ha imádkozol, akár rózsafüzér nélkül! A rózsafüzér rendeltetése egyébként nem más, mint szemléltető eszköz, valamint arra való, hogy számon tartsa vele az ember, hogy hol tart az imádságban. Semmi mágikus ereje nincsen, csak a babonások hisznek abban, hogy valamiféle ördögűző hatása van. Ha imádkozni is szoktál, akkor azt megteheted rózsafüzér nélkül is. Én római katolikus vagyok, nem hordok a nyakamban rózsafüzért, de azért szoktam esténként én is imádkozni a rózsafüzért.

2011. ápr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Itt látszik hogy mennyire nem vagytok képbe, a Démonos téma meg éppen a katolikus egyházra igaz.
2012. nov. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!