Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Lehet hogy nem...

Katolikusok! Lehet hogy nem jó helyre írom a kérdést, de?

Figyelt kérdés

Kissé szexista, de a valláshoz kapcsolódik és nem akarom, hogy azok a perverz bunkók, már elnézést, akik csak a "Szex" kategóriát nézik, és kötekednek, beleugassanak.

A kérdésem a következő:

Nagyon szeretjük egymást a barátommal, mindketten gyakorló katolikusok vagyunk, és megbeszéltük, hogy a testi kapcsolat kettőnk közt még jócskán várhat, mert egyikünk sincs kész rá. (én 16/L ő 17/F, egy éve vagyunk együtt) De azért a testünk nem ért egyet. :) Úgy értem, nagyon vonzódunk a másikhoz, és hát a múlt hétvégén... szóval megujjazott. Mondta, hogy abbahagyja, ha szeretném, mert neki ez egyáltalán nem lényeg... Együtt beszéltük meg, és tényleg nem akarja, ha én sem. Csak annyit akarok kérdezni, hogy ez bűnnek, paráznaságnak számít-e? :$

Köszönöm az ÉRTELMES válaszokat előre is!!


2011. okt. 10. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%

Ha tényleg gyakorló katolikusok vagytok, akkor tegyetek amit jónak láttok, aztán majd elmentek és meggyónjátok.

Szerintem max. 3 Miatyánk. :)

2011. okt. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan veszitek a vallás előírásait,akkor valóban paráznaság.
2011. okt. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
3%
Egyszer éltek, most komolyan. Ki a fenének árt, ha lefekszetek? A katolikus szabályokat évezredekkel ezelőtt találták ki, de szerintem már akkor sem tartották be őket. Tégy ami jólesik.
2011. okt. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
7%

Tudod, ez a házasság előtt no szex dolog csak azért lett kitalálva (emberek által), hogy a lehető legjobban biztosítani lehessen, hogy TÉNYLEG a férj az apja a majdani gyereknek. Akkoriban ez még összehasonlíthatatlanul fontosab volt, mint most.


Folyomány: ha védekeztek (óvszer a legjobb), akkor nyugodtan, amit gondoltok és élveztek, és semmiképp sem lesz bűn. Ennyi.

2011. okt. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Mit értesz azalatt, hogy "gyakorló katolikusok " vagytok?

Sajnos az úgynevezett gyakorló katolikusok többsége meg fog nyugtatni, hogy nem paráznaság amit tesztek, mint ahogyan az sem tűnt fel nekik, hogy az első mondatodban milyen "szép" szavakkal illetted felebarátaidat.

A válaszom: a Biblia szerint paráznaság az ilyen fajta együttlét is.

Tanácsom: légy inkább gyakorló keresztény,olvasd naponta a Szentírást és törekedj arra, hogy személyes kapcsolatba kerülj Krisztussal.


Egy katolikusnak keresztelt gyakorló keresztény.

2011. okt. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
a kereszténység elvei szerint, ha komolyan veszed, jóformán bármit teszel, pokolra jutsz.
2011. okt. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A kereszténység elvei szerint, nem tettek által üdvözülünk, hanem hit által.

Amikor megérted Jézus kereszt halálának értelmét, olyan hálát és szeretetet fogsz érezni iránta ami arra indít, hogy örömet szerezz neki, ugyanis ha valakit nagyon szeretünk, annak lessük minden vágyát, kívánságát, hogy örömet okozzunk neki, és ettől kezdve már nem fogod tehernek, áldozatnak érezni, hogy az Ő példája szerint élj, hanem minden vágyad lesz, hogy kövesd Őt, hogy megpróbálj hozzá hasonlóvá válni.

Így helyesen fogsz cselekedni, és nem a pokoltól való félelmed miatt.

2011. okt. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
18%

Feltettél egy kérdést, mert sokféle hatás ért, amelyek jócskán ellentmondásosak, elbizonytalanodtál, keresed a jó választ.


Mit vársz? Meggyőző tanácsot, mely mindent eldönt? Egységes álláspontot? - Egyiket sem fogod megkapni, az emberek mind mások, sokféle tanácsot fognak adni. Kevés az ismereted, szeretnél többhöz jutni (most e témában), hogy csökkentsd a bizonytalanságot. A nagyobb bizonyosságot vagy sok tudással, vagy feltétlen hittel tudod elérni. De döntened neked kell, mert az életedért csak te vállalhatsz felelősséget - másra át nem ruházhatod.


Ma a ti korotokban a szex nem természetellenes. Régebbi időkben a lányokat 12 évesen adták férjhez. De biológiai - egészségügyi szempontból egy-két évet várhattok vele, semmiről nem fogtok lekésni, legfeljebb érettebb fejjel nagyobb élmény lesz az első átélése. Hogy a dologban meddig mentek el, az elsősorban önfegyelem, és a másik "boldogságnövelésének" igénye kérdése. Amíg az a szempont, hogy mindkettőtöknek egyformán jó legyen, de a "végső beteljesülés" még várhat, addig senki nem szólhat bele a döntésetekbe. A döntéseteket pedig úgy is mindkettőtök neveltetése határozza meg (és ez a fogalmazásodból ítélve jó).


Ami a vallási szempontokat illeti, ha részletesen végigvizsgálnátok a bibliát, erre vonatkozó konkrét utalást nem találnátok - hogy is találhatnátok, a mai helyzetekre). A házasság előtti szex tilalmának okát feljebb elég pontosan megfogalmazták. A "paráználkodás" fogalmába szeretnek sok mindent belemagyarázni, de a valódi okhoz elég elolvasni a tízparancsolatot. (felebarátod feleségével...) - szóval házasságtörés, ami esetetekben nehezen jön össze.

Aki a pokollal fenyeget, annak ellenében hivatkoznék a krisztusi megbocsátásra, a gyónás értelmére, de leginkább arra, a megfélemlítésen kívül egyéb krisztusi magyarázatot is hozzáfűzött? Akkor meg?


Tehát gondoljátok, és beszéljétek meg, mi jó nektek, a jövőtöknek, a környezeteteknek, és döntsetek aszerint. Meggyőztél, hogy felelősen fogtok dönteni. Kell ennél, több?

2011. okt. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

ez paráznaságnak számít, igen.

és az egyik válaszoló véleményével ellentétben nem olyan okés csinálni, mert utána úgyis meggyónod...

Isten szenvedésével kinek van lelke visszaélni? úgy értem, miattunk, a bűneink miatt szenvedett és mi még csak arra se vesszük a fáradságot, h megpróbáljuk elkerülni a bűnt vagy megbánni?

szerintem olvasd el Tomka Ferenc Biztos út c. könyvét. 800-900 Ft-ért megrendelhető interneten és nagyon jó. most így nem tudom olyan jól kifejteni a tisztaság fontosságát, mint az a könyv. Én 17 vagyok és elköteleződtem a tisztaság mellett, és rajtam kívül még több tízezer fiatal a világon. Nem vagytok egyedül a kísértésekkel sem. De ha most lefekszetek egymással, sokkal többet ront a kapcsolatotokon.

Kitartás és meg lesz a gyümölcse.

nem tudom azt hallottad-e, h akik házasság előtt összeköltöznek 80 %-uk elválik, akik házasság előtt szexelnek, 52-56 %-uk, de akik tisztaságban mennek férjhez/nősülnek meg csupán 4 % válik el.

az én szüleim elváltak, szóval nekem megér ennyi lemondást, h ne menjek át mindazokon, amin Anyu...

van egy nagyon jó előadásról felvételem, akit érdekel írjon priváton és elküldöm szívesen.

:)

2011. okt. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
A katolikusoknal mindegy mit csinalnak eleg ha meggyonjak buneiket a papnak meg 5 hiszekegy es 7 Udvozlegy Maria es el van intezve a dolog.Ez nem helyes en reformatus vagyok es Istennek gyonom meg buneimet nem a papnak vagy ugynevezett szenteknek akik nem voltak mas emberek mint mi.
2011. okt. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!