Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 12 éves vagyok, és mostanában...

12 éves vagyok, és mostanában ismertem meg jobban a keresztény vallást. Eggyik családtagom se vallásos, én mégis megtértem magamtól. Normális ez?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 03:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%

Egyik egy gy, remélem, elgépelted :)


Egyébként igen, teljesen normális - ha magamból indulok ki, mert én is kb ennyi idősen kezdtem jobban érdeklődni a vallás felé. Csak az én véleményem, de maga a megtérés egy hosszú folyamat, ami valószínűleg csak elkezdődött nálad. Remélem, elég kitartó leszel, hogy végigcsináld, mert nem lesz mindig könnyű. Sokszor lesznek kétségeid, kérdéseid, mire megtanulod a legfontosabb leckét: túllátni önmagadon, meglátni a gondok valódi, emberi okát.

2011. aug. 3. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
58%
Normális, persze. Tartsd meg és erősítsd hitedet, mert lehet, hogy idővel a családtagjaid is megtérnek általad:)
2011. aug. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Igen, teljesen normális. Bár minden 12 éves fiatal így gondolkodna! Emlékszem gyermekkoromban több olyan regényt olvastam, ahol hasonló korú fiatalok megtértek. Az őskereszténységben is sok gyermek és fiatal tért meg, sőt amikor a történelem folyamán mindig voltak olyan gyermekek és fiatalok akik örömmel fogadták Isten örömhírét!


Kívánom, hogy ez az "első szeretet" tartós legyen nálad, hogy fejlődj a hitben, hogy életed tanúbizonyság legyen családod és környezeted körében, és végigvidd életeden a megszentelődés csodálatos tapasztalatát!


Üdv. Péter

2011. aug. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
30%
Én nem aggódnék túlzottan a helyedben. Talán még kinövöd.
2011. aug. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Ezt egy pár hete olvastam, egy válaszoló linkje alapján. Nagyon megdöbbentő volt számomra. Ajánlom olvasd végig, természetesen nem szeretnélek semmire áttéríteni vagy kitéríteni. A te szabad döntésed, hogy miben hiszel, csak érdemes mindkét oldal érveit ismerni.
2011. aug. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
2011. aug. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
27%
2011. aug. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező! Adnál részletesebb infót: hogyan történt, melyik közösségben, hogy jutottál el oda, mi vezetett erre a döntésre?


ma 11:25 és 11:28-as linkekhez:

Becsületesen elolvastam majdnem az egész írást. Nem akarok ítélkezni senki felett, csak a véleményemet írom le: Ez az ember egy szóval nem említi Isten kegyelmét, csak a folyamatos bűntudatot, ami mentális problémákhoz vezetett nála.

Sajnos ez előfordul, ha valaki nincs meggyőződve arról, hogy Isten KEGYELMES és SZERETŐ ISTEN.

Megbocsátja a bűnöket, nem terrorizál velük, nem kárhoztat, nem vádol...

Erről ő soha nem hallott tanítást, prédikációt, nem olvasott róla a Bibliában vagy más könyvekben?

Ilyen felfogással tényleg nem lehet kereszténynek lenni, ha úgy érzi az ember, hogy Isten szinte csak arra vár, mikor csaphatja jól fejbe valamiért...

Sajnálom őt is és sorstársait is.

Ismétlés a tudás anyósa jeligére: ISTEN KEGYELMES ÉS SZERETŐ ISTEN!


A 2. link videóit nem néztem meg, ugyanis régebben már láttam őket, eléggé elborzasztó... De nem ítélkezem felettük, mert hiszem, hogy Isten igazságos.


Szerintem ha egy gyerek _normálisan_ nevelődik egy keresztény családban, az jó dolog. Ha a szülők erőltetik, vagy rossz példát mutatnak, vagy egyéb okból nem hitelesek, az viszont nem szokott jóra vezetni.

2011. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
69%

A megtérés, amikor a lélek Isten felé fordul, Isten egyik legszebb ajándéka. Szóval ez nem normális, hanem egy nagyon nagy kegyelem :) Legyél érte hálás Istennek. A családodért pedig imádkozzál, és igyekezz nekik jó példát mutatni, hogy azt lássák hogy érdemes kereszténynek lenni.

Hogyan tértél meg?

2011. aug. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%
Készül a végidő, mert egyre többen térnek meg, én is ilyen vagyok. Van valami a levegőben, olyanféle tömeges, Isten általi megszólítás. Ezt csak érezni lehet, egyre többen vannak ilyenek mint te is. Megmagyarázhatatlan és kellemes érzés.
2011. aug. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!