Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért keresztelik meg az...

Miért keresztelik meg az embert csecsemőkorban?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy valakinek az egyéni döntése kéne legyen, hogy milyen vallást vesz fel. Jézust sem csecsemőként keresztelték.
2010. dec. 28. 23:32
1 2
 1/16 emlya ***** válasza:
59%

Teljesen egyetértek. Sok vallás van, amelyben 18 év után keresztelnek csak bele.Szerintem ez így korrekt.

Csak az a baj, hogy a keresztény vallás már egyenlő a kereskedelemmel. Szomorú.

2010. dec. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Igen, valamint maga Jézus is azt mondta, hogy először kell az embereket tanítani, és csak azután keresztelni.


Én nem vagyok megkeresztelve amúgy, a szüleim úgy gondolták, hogy majd én eldöntöm, akarom-e(ők meg vannak keresztelve amúgy).

2010. dec. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne kárhozzon el a lelke, ha csecsemő vagy gyerek korban meghal. Régen jelentős volt a csecsemőhalandóság.

Hogy értelemmel elfogadja az ember a vallását és a gyülekezet teljes jogú tagja legyen, erre való katolikusoknál a bérmálás, reformátusoknál a konfirmáció.

2010. dec. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Ne kárhozzon el a lelke, ha csecsemő vagy gyerek korban meghal. Régen jelentős volt a csecsemőhalandóság."


Igen, tényleg ez az oka!

2010. dec. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

23:48 Pontosan. Megszentelt földbe, egyházi szertartással csak olyan embert temettek el, aki meg volt keresztelve.


Bizonyos régiókban a gyermeket az aznapi keresztnévre keresztelték. Így fordul elő a ma 90-100 éveseknél, hogy sokuknál majdnem egybeesik a születésnapjuk a névnapjukkal.

2010. dec. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Engem is megkereszteltek. Annyira nem fair. Most életem végéig keresztény leszek papíron. Megalázó.
2010. dec. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Utolsó: Amennyire én tudom lehet "érvényteleníteni", de ezt beszéld meg a pappal ha tényleg zavar.


Nálunk az egész család meg van keresztelve kivéve én... valami csoda folytán a pap egyszer úgy gondolta, hogy engem nem fog megkeresztelni...a Miért-et a mai napig nem tudjuk, de utólag örülök neki.:)

2010. dec. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Eddig még csak kiátkozásról hallottam. De lehet megpróbálom majd. :)
2010. dec. 29. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


A csecsemőkeresztség egy helytelen egyházi gyakorlat. Már Tertulliánusz egyházatya is elítélte isz. 190-ben. A helyes gyakorlat a Biblia szerint a gyermek bemutatása a gyülekezetben, és az érte és szüleiért való közös imádság a gyülekezettel együtt, a gyermekek hitre nevelése családi és gyülekezeti körben, és a választás szabadságának biztosítása felnőtt korban.


Én is alapvetően egyetértek veled. Engem is megkereszteltek csecsemőkorban, de amikor megtértem, és megértettem a Biblia tanítását erről a kérdésről magam is bemerítkeztem. Sok olyan embert is ismerek, akik megmaradtak a saját felekezetüknél (református) mégis bemerítkeztek egy adandó alkalommal.


A keresztség ugyanis a Biblia szerint a megtérés vagy újjászületés látható megpecsételése, ezért neveztetik a "megtérés keresztségé"-nek és az "újjászületés fürdőjé"-nek (Mk. 1:4; Tit. 3.5). A Szentírás a tanítványság alapvető kívánalmainak a hitbeli elfogadása alapján hozott, önkéntes választáson alapuló, alámerítéssel történő felnőttkeresztséget hitelesíti. Ez a keresztség - Jézus kijelentése és példaadása szerint - "igazság", amelyet "illik nékünk betöltenünk" (Mt. 3:15; Mt. 28:19). A keresztség cselekedetének belső, lelki tartalma: a régi élet összes bűnének a jelképes "lemosása", vagyis a bűnbocsánat igénylése és elnyerése ezekre nézve. Ezzel együtt a múlt "eltemetése", gyökeres, végleges szakítás vele. A másik döntő eleme a jelképes "feltámadás" egy új, igaz életre, "Isten segítségül hívásával". Az új életben járás mindenkor csak a halálból megelevenítő, hatalmas isteni Lélek által lehetséges (Rm. 6:4-8; Ap. csel. 22:16).


Üdv. Péter

2010. dec. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A vallás arról szól,hogy megmondják neked,miben higyj,mit tarts jónak,mit tarts rossznak.hát ezért.

szerencsére a keresztség csak akkor érvényes,ha az illető maga is komolyan veszi a vallást felnőttként,monjuk addigra már elég jól tudják manipulálni,ha jártaják hittan órára,meg templomba is meg bibliát olvastatnak vele,de azért van belőle kiút,akinek nem tetszik:-) Istennek legyen hála.

2010. dec. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!