Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor Istenre gondolunk (a...

Amikor Istenre gondolunk (a szó szoros értelemben, úgy, hogy nem szólalunk meg, hanem gondolatban gondolunk rá, vagy gondolatban, tehát a fejünkben beszélünk hozzá), akkor Isten hall minket?

Figyelt kérdés
Itt például arra gondolok, hogy ha: nonverbálisan, tehát semmilyen formában nem szólalunk meg, hanem a fejünkben, némán, tehát gondolatban szólalunk meg Istenhez, gondoltban kérünk tőle valamit, gondolatban könyörgünk Istenhez, ilyenkor ő ezt hallja, látja?
2011. jan. 1. 23:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha hiszünk a meséknek, akkor mindenható, így nem jelent neki akadályt, hogy nem mondod ki amit gondolsz.
2011. jan. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ.
2011. jan. 1. 23:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia Goell!


A Biblia még ennél is tovább megy:

"Az Úr minden szívbe belát és minden emberi gondolatot jól ért." (I.Krón. 28:9)

"Te ismered ülésemet és felkelésemet, messziről érted gondolatomat...mikor még nyelvemen sincs a szó, immár egészen érted azt Uram!" (Zsolt. 139:2,4)

"És én cselekedeteiteket és gondolataitokat megbüntetem!"

(Ésa. 66:18)

"Aki pedig a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata" (Rm. 8:27)


Üdv. Péter

2011. jan. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Péter, ha nagyon-nagyon rosszat cselekedtünk, van esély arra, hogy Isten megbocsát nekünk...? :-S
2011. jan. 2. 04:44
 5/11 anonim ***** válasza:
"bocsásd meg a vétkeinket, miként mi is megbocsátottunk az ellenünk vétkezőknek" azaz minden bűnünket megbocsájtja Isten, ha mi is MEGBOCSÁJTOTTUNK (nem pedig majd valamikor megbocsájtunk!!!) azoknak, akik megbántottak minket. Jézus többször kiált olyanok mellet, akik a törvény szerint halált érdemeltek. de azért ezt is tudd: aki kitart a bűnben, sátántól származik, írja a biblia. Isten személyesen ismer téged, te vajon ismered őt? tudod például a nevét?
2011. jan. 2. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


a Megbocsátás az folyamatosan tart, midig van...de nem kerül sorra, amíg az egyén korrektül, teljes eszéből és szívéből be nem látta vétkét, azaz meg nem bánta, amit tett. a megbánás pedig nem az, hogy jaj sajnálom amit tettem, hanem megérti, hogy miért volt bűn a cselekedete, megérti, hogy egyáltalán mi a bűn, és megérti, hogy micsoda "dili" volt, hogy ilyet tett, és elereszti mindörökre. :)


Isten egyébként a te füleddel hall, de mindent tud...Isten tud, ugyanis közelebb van hozzád, mint a nyaki ütőered. Így ha rágondolsz, tudni fog róla, ne izgulj. :)


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Először is: Istennek van neve...? o.O

Másodszor: köszönöm a válaszokat! Most egy kicsit mindent másképp látok.

Harmadszor: tudom, hogy Isten nem segíthet nekünk bizonyos dolgokban, mert az embereknek szabad akaratuk van. De én... vétettem sok rosszat, és most nagyon-nagyon nagy szükségem van Isten segítségére. Csak úgy érzem, elhagyott engem... :-( Örökre.

2011. jan. 2. 12:42
 8/11 anonim ***** válasza:

kérdező.


Isten bármiben segít, de ehhez nyilván szükség van arra is, hogy egyáltalán elhidd, hogy megteszi. ha úgy érzed elhagyott, akkor nagyon ne várj semmit...Állj úgy a kérdéshez, hogy TUDD, hogy veled van mindig, és bármikor kisegít téged a bajból...Azokat amiket pedig vétettél, szépen gondold végig, értsd meg miért voltak vétkek, ezzel a megértéssel pedig szépen meg is bántad azokat...de NE emészd magad, mert nem az a megbánás, ha sajnálkozol...a sajnálkozás az az ördög műve...Isten sem sajnál senkit, hanem mindenkivel együtt érez...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hallottam egy történetet. egy hívő nagyon elvolt keseredve, és lement a tengerpartra, hogy megölje magát. aztán mégis meggondolta magát, és hazament . számonkérte istent, hogy miért hagyta el. isten ezt kérdezte: miből gondolod, hogy elhagytalak? abból, hogy amikor a tengerparton jártam,és hátrafordultam, csak egy lábnyomot láttam. tudod, az a lábnyom az enyém volt, mert a karjaimban vittelek téged. tanúság: Isten sohasem hagy el téged. legfeljebb te tudod elhagyni őt. már hogyne lenne neve. milliók imádkoznak így: mi atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved. a biblia szerint Isten neve Jehova. pl:zsoltárok 83:18-19
2011. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amit az előttem lévő válaszoló írt, az tulajdonképpen egy vers. Egy kicsit pontatlan is volt.

Remélem nem probléma, ha berakom ezt a verset.

Nagyon szép vers. :)


Álmomban Mesteremmel

tengerparton jártam, s az életem

nyomai rajzolódtak ki mögöttünk:

két pár lábnyom, a parti homokon.

ahogy ő mondta, ott járt énvelem.


De ahogy az út végén visszanéztem,

itt-amott csak egy pár láb nyoma

látszott, éppen ahol az életem

próbás, nehéz volt, sorsom mostoha.


Riadt kérdéssel fordultam az Úrhoz:

Amikor életem kezedbe tettem,

s követődnek szegődtem Mesterem,

azt ígérted, soha nem hagysz el engem,

minden nap ott leszel velem.

S most visszanézve, a legnehezebb

úton, legkínosabb napokon át,

mégsem látom szent lábad nyomát!

Csak egy pár láb nyoma

látszik ott az ösvényen.

Elhagytál a legnagyobb ínségben?


Az Úr kézenfogott, s szemembe nézett:

Gyermekem, sose hagytalak el téged!

Azokon a nehéz napokon át

azért látod csak egy pár láb nyomát,

Mert a legsúlyosabb próbák alatt

Téged vállamon hordoztalak!

2011. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!