Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én szeretnék református...

Ha én szeretnék református vallásra áttérni, akkor először kell valami tanításra járnom, vagy hogy történik ez az egész?

Figyelt kérdés
Csakmert én szeretnék református vallású lenni és református egyetemre menni. Viszont szeptemberben kezdőik majd a suli és én azt hallottam, hogy egy évig kell járni valami református tanításra...
2011. jan. 3. 16:57
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

De ha tényleg 1 éves az a tenítás, ki kell hagynom egy évet, mert szeptemberig az csak 9 hónap és egyetemre nem vesznek fel addig, míg nem vagyok református.

Egyébként mi az az egyházadó? Mégis mekkora az az összeg?

2011. jan. 3. 16:58
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
NE LEGYÉL REFORMÁTUS!!! Lehet hogy a pokolra jutsz! A reformátusok nem fogadják el azt hogy Isten teremtette ezt az egész világot, és szerintem Istennek nem fog tetszeni hogy az igaz keresztény vallásról áttérsz már egy félig emberek által kitalált vallásra!
2011. jan. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Az első ostobaságot ír. Semmi baj a református vallással.

Ha megvagy keresztelve,akkor nem valószínű,hogy egy évig kell oktatásra járnod. Menj el a ref.parókiára,mondd meg,hogy átakarsz térni,és ref.egyetemre járni. Segítenek majd neked,hogy ne kelljen évet kihagyni.

Nem vagyok református,de eléggé ismerem a vallást és a papjaikat is. Sokkal rugalmasabbak,mint a katolikusok.

2011. jan. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Még annyit: az egyházadó nem adó,és nincs meghatározva az összege. Önkéntes adomány az anyagi helyzetedhez képest.
2011. jan. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
hallod te sem vagy valami elkötelezett keresztény! sok szerencsét az életre, mondanám ALÁVALÓ! -.-
2011. jan. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Azért elmondanám, hogy mégis milyen egyetemről van. Református lelkészképző...

És hogy miért nem akarok akkor katolikus pap lenni? Mert én nő vagyok, és katolikusoknál nő nem lehet pap. És nem csak azért akarok áttérni más vallásra, hogy felvegyenek suliba. De nem ám. Hiszen ha csak ezen múlna, elmennék más suliba. De én lelkész szeretnék lenni, mégpedig református. Régóta járok katolikus templomba, szinte születésem óta, de mostanság kezdtek bennem kavarodni az érzések, hogy talán nem ez a nekem való. Én református akarok lenni.

2011. jan. 3. 17:16
 7/20 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Valóban az lesz a legjobb ha elmész a helyi református lelkészhez, és megbeszéled vele ezt a dolgot. Biztos, hogy lehet gyorsítani a felkészülésen, és konfirmálni.


Emellett szeretném figyelmedbe ajánlani a Sola Scriptura Lelkészképző és Teológiai Fősikolát, ahova felvesznek mindenféle kötelezettség nélkül, ugyanis a felvételi követelményben nincs megkötve a vallási hovatartozás:

[link]


Üdv. Péter

2011. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Az egész keresztény vallásban egy nő nem lehet pap (ahogy Mózes és Áron sem volt nő), ebből is látszik hogy a református vallást félig kitalálták, tehát nem, ismétlem, nem Istentől származik a református vallás!
2011. jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és péternek is az iskola tippet, csak egy baj van, hogy én nem Magyarországon élek...
2011. jan. 3. 18:09
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy csak akkor járhatsz az egyetemre, ha református vagy. Csak hitből, igazán éri meg áttérni, mert ha nem fogadod el azt, amit a református egyház tanít, akkor úgysem tudsz igazán oda tartozni.
2011. jan. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!