Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én szeretnék református...

Ha én szeretnék református vallásra áttérni, akkor először kell valami tanításra járnom, vagy hogy történik ez az egész?

Figyelt kérdés
Csakmert én szeretnék református vallású lenni és református egyetemre menni. Viszont szeptemberben kezdőik majd a suli és én azt hallottam, hogy egy évig kell járni valami református tanításra...
2011. jan. 3. 16:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
De én hitből szeretnék református lenni. Eleinte eszembe sem jutott, hogy ilyen iskolába menyjek, de egyszer az egyik ismerősöm szóba hozta, hogy szeretne lelkész lenni és akkor döntöttem én is úgy. Egyébként ő református...
2011. jan. 3. 20:31
 12/20 anonim ***** válasza:

Teológiát akarsz tanulni? Ha nem, akkor mindegy, hogy katolikus vagy-e, vagy református. Emiatt nem kell átkeresztelkedned.

Református gimibe jártam, és rengetegen mentek onnan a Pázmányra (katolikus egyetem), pedig reformátusok voltak. Hozzánk is járt 1 csomó katolikus, és aztán mentek a Károlyira...

Szóval ez hülyeség.

2011. jan. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Én nem csak teológiát szeretnék tanulni. Én lelkész szeretnék lenni...
2011. jan. 4. 04:07
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy nem Magyarországon élsz, Isten mindenhol jelen vagy és csak azt fogja látni, hogy nő létedre pap vagy. A Jó Isten és én is megbocsájtunk neked, de attól még az ördög jár, kézen fogva veled! (bocsánat hogyha túl kemény voltam)
2011. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Ja persze...és akkor ha valaki nem katolikus, akkor a pokolra kerül.

Ja és igen...a reformátusoknál nem pap van, hanem lelkész, az nem ugyanaz, ugyanis a lelkész nincs felszentelve, NEM PAP...

2011. jan. 4. 22:32
 16/20 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy még nem jársz református gyülekezetbe, csak hallottad, hogy egy ismerősöd református lelkész szeretne lenni, és ezen fellelkesülve kb 3 hónap múlva te is jelentkezni szeretnél egy református teológiára?
2011. jan. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ti aztán nagyon ki tudjátok fordigatni mások szavait. Ahelyett, hogy segíttenétek, elvileg ezért indul ez az oldal, inkább mindenféle hibán fennakadva beállítjátok a kérdést a ti ízlésetek szerint, hogy aztán legyen miért belekötni másokba. Tisztelet a kivételnek...
2011. jan. 11. 23:43
 18/20 anonim ***** válasza:

Az utolsó válasz nem kifordítás, sem belekötés, csak összefoglalása annak, amit eddig írtál. Sőt segítség is, ha valaki külső szemmel összegzi, amit elmondtál eddig magadról.

Minden bántás vagy belekötés nélkül: érdemes lenne átgondolnod, miért is akarsz református lelkész lenni. Ha írsz privátban, többet is segíthetek. (Magam is lelkész vagyok.)

2011. jan. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Üzenném a bigott, rosszindulatú válaszküldőnek, h a református vallást nem az emberek találták ki. Pont hogy ők veszik komolyan azt,h a Biblia Isten szava, és h ezáltal ill. a Krisztusba vetett hit által lehet üdvözülni. Nem holmi képmutató egyház (katolikus)) képmutató papjai által, a halálra aranyozott templomaikban. Az igazi hívő tudja, h nem a rituálékon múlik, vagy azon h nő vagy férfi a lelki vezető, h mennyire vagy igaz hitű.

És hogy mondhatsz olyat bárkinek is, h az ördöggel jár kézen fogva? Főleg, h nem is ismered az illetőt. Tudod, Ne ítélj, h ne ítéltess. Ismerős? Vagy csak a vasárnapi álszent mise dialógusait fújod kívülről?

egyébként katolikus vagy papíron én is, de a szívem nem vallást követ, hanem Jézust. Lehet h szerinted én is az ördöggel cimborálok, de megsúgom neked, h aki vaktában elítél másokat, és ennyire tele van álszentséggel és gyűlölettel, annak van köze a gonoszhoz. Meg aki egy aranypompába cicomázott, halandó, ember pápát tekint az Istenének.

2011. nov. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Bartos Máté 2001 ***** válasza:

Üdv!

Én református vagyok.Elöször is megkell keresztelkedni de azt a konfirmációval együtt is lehet.Szóval igen 1 évig kell járod konfirmácio előkészitőre és 1 éve után husvét után le konfimálsz ahol kérdéseket tesznek fel és rá válaszolsz meg kell tanulni a válasz de akkor ne itt kédezd hanem meny el a közeledben lévő református templomba és ott érdeklődj!!

2015. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!