Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit mond a katolikus vallás...

Mit mond a katolikus vallás az öngyilkosságról és azokról akik túlélték azt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
"Az öngyilkosság ellenkezik az emberi lénynek azzal a természetes törekvésével, hogy megőrizze és továbbadja az életet. Súlyosan ellenkezik a helyes önszeretettel is. Ugyanakkor sérti a felebaráti szeretetet is, mert jogtalanul megszakítja a szolidaritás kapcsolatát a családi, nemzeti és emberi közösségekkel, melyekkel szemben kötelességeink vannak. Az öngyilkosság ellenkezik az élő Isten szeretetével. /…/ Súlyos pszichés zavarok, a megpróbáltatástól, szenvedéstől vagy kínzástól való súlyos szorongás vagy félelem csökkenthetik az öngyilkos erkölcsi felelősségét. Nem kell elveszítenünk a reményt az öngyilkosok örök üdvösségének kérdésében. Isten olyan utakon, melyeket csak Ő ismer, alkalmat adhat nekik az üdvösséges bűnbánatra. Az Egyház imádkozik azokért, akik öngyilkosságot követtek el." (A katolikus egyház katekizmusából)
2011. jan. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosok pokolra jutnak a katolikusok szerint, mindegy hogy sikerült-e vagy csak kísérlet volt, de időben megtalálták és megmentették az életét.
2011. jan. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval a pokol tűzére kerülök egyenest ahelyett hogy a tisztitótűzben égnék előtte.De ha azóta már szigorúan vallásos vagyok és vezeklek emiatt akkor se nincs mentség?
2011. jan. 7. 20:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Dehogyis! Az igaz, hogy a katolikus egyház sokáig nagyon elutasítóan viselkedett az öngyilkosokkal szemben (pl. az öngyilkosok nem kaptak egyházi temetést), azonban ez a hozzáállás azóta egy kicsit megváltozott. Ne feledjük, hogy a katekizmus is ezt írja: "Nem kell elveszítenünk a reményt az öngyilkosok örök üdvösségének kérdésében. Isten olyan utakon, melyeket csak Ő ismer, alkalmat adhat nekik az üdvösséges bűnbánatra. Az Egyház imádkozik azokért, akik öngyilkosságot követtek el." Ráadásul Te nem is lettél öngyilkos, csak majdnem! Szóval biztos, hogy van rá bocsánat! Az egyetlen meg nem bocsátható bűn a Szentlélek elleni bűn, vagyis ha nem bízol Isten megbocsátó irgalmában. Szóval bánd meg őszintén és gyónd meg, és ott úgyis meg fogod tudni az erre vonatkozó penitenciát meg jóvátételt, és érezni fogod az óriási megkönnyebbülést a feloldozáskor, amikor megbocsáttatik a bűnöd.

(Egyébként az öngyilkossági kísérlet során volt negatív túlvilági tapasztalatod?)

2011. jan. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösz ez nagyon megnyugtató hogy nem leszek örökre beskatulázva a múltbéli hibámért.Ez egy olyan végső mentsvár volt,megijedtem és valamit tennem kellett mielőtt szakadékba zuhanok.Nem untatlak benneteket az élettörténetemmmel inkább válaszolok az utolsó kérdésre.Nem voltam magamnál és nem igazán emlészek semmire csak fényekre meg arra hogy nagyon agressziv voltam amikor goronbáskodtak velem az orvosok.Azt mondják annyira erőssen ki akartam szabadúlni valami alól hogy az orvos akit ellöktem magamtól úgy neki csapódott a falnak hogy megrepedt a koponyája.CSak azt nem értem hogy a lábamon sem tudtam megállni és mégis hogy tudtam ennyire erőssen ellökni magamtól?Nagyon sok kérdés van még hátra amire nem kaptam választ.
2011. jan. 9. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!