Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan, hogy indián...

Buffalorage kérdése:

Létezik olyan, hogy indián vallás?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy létezik a sámánizmus, de ez is ebbe a kategóriába tartozik? Van erről valamilyen szakirodalom? Esetleg az ünnepeikről is írhatna valaki (pl: naptánc). :D
2011. jan. 14. 21:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hindu vallas letezik, de En errol bovebbet nem igen tudok.

Annyit igen, hogy eleg sok furcsa szokasuk van, es teljesen maskeppen unnepelik pl. a karacsonyi unnepeket is, de a vallasuk teljesen elter a mas vallasoktol.

2011. jan. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Úgy látom a kérdés nem egyértelmű. Én az észak-amerikai őslakosok vallására gondoltam. elnézést kérek mindenkitől amiért pontatlanul fogalmaztam. :'(
2011. jan. 14. 21:59
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs külön megnevezése a vallásaiknak. Sámánizmus pedig nincs. Az egyes törzseknek vannak kialakult vallási és törzsi szokásaik,és vannak sámánjaik is. De nagyon sok törzs él,vagy inkébb élt ezeken a területeken.

Próbáld úgy keresni,hogy az Észak-Amerikai őslakosok vallási szokásai,hiedelmei. De könyvtárakban könyveket is találhatsz a témában.

2011. jan. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%

nézd, kezdjük azzal, hogy az indiánok többnyire kihaltak. majdnem. így már nehéz vallásról beszélni. a vallás az egy közösséget ölel magába. Be lehet kerülni, vagy van amelyik térít, stb. De egy biztos, hogy a legtöbb vallásnak "tanai" vannak, hirdetik az igét, ha nem is fogadnak be kívülállót könnyedén mint pl a zsidó vallás, de akkor is hirdeti, hogy az ő meglátásuk az igaz a jó.


Az indiánoknak volt egy alap hitük, szellemek, örök vadászmezők, stb, végül is ha azt nézzük pogányok. A pogányok is a szellemekben hittek, áldozatokban esetleg, stb.


Az értelmes életforma legelső lépése a vallásban az, hogy szellemekben hisz. Később lesz a szellem "hit"-ből isten hit.


Ha az indiánokat nem irtják ki többségében, és tudnak fejlődni, akkor lehet, hogy ma már ők is valami istenben, istenekben hinnének és egy kifejlett vallásuk lenne. És halomra gyilkolnák egymást miatta.

2011. jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Előző válaszolóknak:


[link]

2011. jan. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
definiáld utolsó, hogy mit jelent: "isten"!
2011. jan. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Isten fogalma:


"Az Isten az Úr, a Teremtő. Ő Egyetlen, Egyedülálló, Egyedi, és Oszthatatlan. Ő nincs fönt, lent, előtted, mögötted, jobbra, sem balra. Nincs a világon belül, sem kívül. Ő nem térbeli, nem időbeli. Nem változik, Örök, és Tökéletes. Nincs se közel hozzánk, se távol. Közelsége nem távolságban, hanem átvitt értelemben értendő. Közelebb van hozzá a hívő a hegy lábánál, mint a hitetlen a hegy csúcsán. Senki nem hasonlít rá, sem teljességében, sem részeiben. Tulajdonságai, és a teremtett tulajdonságok között, nincs átfedés, hasonlóság, vagy azonosság, a kifejezésre használt szavakon kívül. Nem magából teremt, hanem a semmiből. Nem azonosul, a teremtett dolgokkal, azért mert ez képtelenség, és nem azért mert nem tud.


Ha nem a semmiből teremtene, akkor nem lenne mindenható.

Ha azonosulhatna azzal amit teremtett, akkor nem lenne: Egyetlen, Egyedülálló, Egyedi, és Oszthatatlan, Örök, és Tökéletes. Saját magát teremtené."


Ami ennél kevesebb az nem Isten!

2011. jan. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az indiánok csak Észak-Amerikából haltak ki többnyire, és akik maradtak, azok is főleg rezervátumokban élnek.

De ott van pl. Bolívia, ahol a lakosság több mint fele jelenleg is indián, valamint Peru, ahol majdnem a fele. És Dél-Mexikóban, Guatemalában is sok maja indián él.


Az észak-amerikai indiánok vallása már nem nagyon létezik, csak amolyan hagyomány szinten; a latin-amerikai indián népek többsége pedig a buzgó portugál/spanyol térítésnek köszönhetően mára kereszténnyé vált (bár kérdés, hogy az európai kereszténység mennyiben feleltethető meg a latin-amerikai kereszténységnek. Szerintem elég távol állnak egymástól.).


A sámánizmus pedig nem kizárólag az indiánokhoz köthető, mert a szibériai népek többsége is sámánista (volt), sőt, az eredeti koreai vallás is sámánista jellegű volt.

2011. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

01:36


Nem is tudtam, hogy Isten férfi... akkor, ha én Úrnőnek szólítom, már meg sem hallja?

2011. jan. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nem is tudtam, hogy Isten férfi"


Ki mondta, hogy férfi? Valami, ami nem téridőben van, annak hogy lehet egyáltalán neme??? Ez aztán az felfogó képesség! :D

2011. jan. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!