Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lenne, ha nem élne férfi a...

Mi lenne, ha nem élne férfi a Földön?

Figyelt kérdés

Tudományos cikkekben lehet olvasni, hogy képesek lennének a nők arra, hogy csak nőket hozzanak a világra és genetikai manipulációval nem lenne szükség férfi spermára sem. Önmegtermékenyítés.

Hogy maradna így fenn a Biblia és a vallás?


2011. jan. 16. 11:35
1 2
 1/14 anonim válasza:
A nők kihalnának mire rájönnének a genetikára és átvennék a hatalmat a kutyák :DD
2011. jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az lehet hogy technikailag megoldható lenne az önmegtermékenyítés, de tutira drágább lenne mint a mostani rendszer
2011. jan. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Ha nő vagy,talán próbáld ki.A "tudomány" bizonyosodna be?

A bibliát nmeg ne féltsd,köszöni jól megvan.

Peace

2011. jan. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
sok hiba van a pasikkal,de nekem hiányoznának...
2011. jan. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ez egy jó kérdés.

most igazán belegondoltam mi lenne pasik nélkül tényleg:)

érdekes. lehet, hogy egy idő után hiányoznának. :D

2011. jan. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem mi köze van az önmegtermékenyítésnek a valláshoz. Amúgy, amíg vannak hiszékeny, és könnyen megvezethető emberek, a vallások fenn fognak maradni.
2011. jan. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Amúgy férfi vagyok. Egyrészt azért tartozik vallás témához, mert a Biblia igazából férfi központú. A teremtéstől kezdve. Jézus korában tilos volt nővel beszélni az utcán. A másik, hogy a spermium "hordozza" a vért. Vér nélkül nincs élet, a vér hordozza a szellemet/lelket. Ha ez is bebizonyosodna, hogy mégsem így van, sok helyen át kell írni a Bibliát.

Körülöttem nagyon sok az a nő, akinek nem igazán van szüksége férfira, emancipálódott.

2011. jan. 16. 12:03
 8/14 anonim ***** válasza:
Engem inkább az érdekelne, hogy hogy lehetne megoldani hogy én legyek az egyetlen férfi. Ha csak minden második ember férfi, akkor megszünne a túlnépesedés, és egész jó lenne a férfi- lány arány. ^^
2011. jan. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Ha a Biblia férfiközpontú lenne, akkor nem írták volna le pl. Jézus beszélgetését a samáriai asszonnyal, amire te is utaltál. Nem a Biblia férfiközpontú, hanem a bűnös emberek, az általuk alkotott társadalmak, és az ebből adódó szemlélet. Jézus ezt rombolta le, és Pál apostol is hangsúlyozza, hogy "Krisztusban nincs többé férfi és nő".


Hála Istennek az általad vázolt teória nem következik be, így megmarad az egészséges egymás mellett élés lehetősége, ahol a férfi és nő segítőtársai lehetnek egymásnak, és megvalósíthatják egymás kiegészítését azáltal, hogy egy testté vállnak, ahogyan a Szentírás is tanítja.


Üdv. Péter

2011. jan. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kihalnának a nők is. Elvégre spermium nélkül nincs megtermékenyítés:-)
2011. jan. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!