Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen módon beszél Isten az...

Milyen módon beszél Isten az emberekhez, s milyen módon az ember Istenhez a Bibliában?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy milyen passzusok vannak a Bibliban, amelyek azt írják le, ahogy Isten emberhez vagy az ember istenhez próbál szólni pl.: égő csipkebokor, Jónás pörlekedése, Ábrahám alkudozása, stb stb. Előre is nagyon köszönöm az összes választ!
2011. jan. 16. 15:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem kell mindjárt a kisebbrendűséget belevinni a vitába.

Ezt senki sem dörgölte az orrod alá.


A baj az, hogy végső és tényszerű következtetést állítanak fel az emberek ezen (vallási) és a másik (materialista) oldalon is, méghozzá a legtöbben komolyabb utánajárás, meggyőződés nélkül. Aki alaposabban utánanéz a dolgoknak - a téma természetéből adódóan - az sem fog mostanában végső és egyértelmű, biztos pontra jutni.


Így el lehet mondani, hogy mindkét oldal javarészt hiszékeny emberek tömegéből áll, sajnos. Azok, akik viszont mélyebben beleássák magukat a témába, már sokkal pontosabb képet kapnak az igazságról. Persze ezt is csak akkor tudják helyesen értelmezni, ha kellően őszinték és nem vakítja el őket a ideológiai előfeltevésük.


Nos, az a kutató, aki a tudományos kutatásai eredményeként vált hívővé, vagy legalábbis egy értelmes tervezőben hívő emberré, szerintem élő példája annak, hogyan lehet ezt jól és őszintén csinálni. Persze ezt lehet úgyis, hogy eleve hívő az illető, sok ilyen magas rangú kutató van ma is hazánkban.


De a materializmus alapjaira épült "módszertani naturalizmus" eleve úgy született, hogy KIZÁRTA a lehetséges válaszok közül, egy tudatos és értelmes tervező létét, mondván az agyagi világban zajló törvényeket, csakis természeti (naturalista) okokkal lehet magyarázni, mert aki nem így tesz, az "nem tudományos". Ez így vajon tudományos?

Ez mikor történt? Már az 1800-as évek végén.


Ez az egyoldalú és tudománytalan felfogás pont olyan, mintha megkérdezném tőled, hogy hány ujja van egy ép és egészséges embernek, de kikötném, hogy csak páratlan számot fogadok el helyes válasznak.

Ez a probléma a darwinizmussal!

2011. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Szia!


Isten mindig "szól" mindenkihez. Csak sajnos mi kizárjuk őt. A világ elválaszt minket tőle, hiszen azt gondolják az emberek, hogy aki vele beszélget az bolond, ez nem is lehetséges, stb. Én amióta megtértem igyekszem minden nap beszélni vele. Kikérem a tanácsait és próbálom minden helyzetben vezetőmnek elfogadni. Én úgy kezdtem el Istennel "beszélgetni", hogy imádkoztam hozzá és kértem küldjön jelzést az igen válaszra és küldjön jelzést a nem válaszra. Meglátod hogy a testeden más jelzést fogsz kapni mind a két esetben. Ez minden embernél más azért nem írom le. Pl a férjem is más jelzést kap mint én. Mindenki úgy kapja, ahogy be tudja fogadni. Utána pedig egyszerű kérdéseket fogalmaztam meg. Olyanokat amire igennel és nemmel lehet felelni. És Isten mindig válaszol. Aztán szépen lassan belejön az ember, megerősödik a kapcsolata Istennel, közelebb kerül hozzá. És az lesz a természetes, hogy mindenben megkérdezi őt. Utána már nem csak az egyszerű igen, nem válaszokat halljuk meg. Ezt is meg kell tanulni, mint bármit az életben. A matematikát sem a deriválással kezdted. Tehát így beszélget az ember Istennel és Isten az emberrel.

2011. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!